صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 938دوشنبه، 23 اردیبهشت 1392 - 11:40
کدام بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز هستند؟
این روزها موضوع قابل توجهی که با عبور از خیابان‌ها و یا بعضا کوچه‌ها به چشم می‌خورد رشد قارچ‌گونه موسسات مالی و اعتباری است که بسیار بیشتر از بانک‌ها در دوسال اخیر در سطح شهر پراکنده شده‌اند!
  

به گزارش خبرنگار بانک خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) موسسات، به تعبیری سوپرمارکت‌هایی هستند که در راستای تعدد خدمات بانکداری در کشور تبدیل به موسساتی با خدمات بانکی شده‌اند که البته برخی بدون مجوز فعالیت کرده و قانونی نیستند.

در این راستا بانک مرکزی در اسفندماه سال 91 بر اساس ماده 96 قانون برنامه پنجم توسعه و مصوبه شورای‌ عالی امنیت ملی، موسسات پولی فاقد مجوز را که سرمایه کافی برای تبدیل به موسسه اعتباری ندارند موظف کرده بود که تا پایان اسفندماه سال گذشته نسبت به تامین سرمایه مورد نیاز اقدام کنند.

بر این اساس قرار بود پس از پایان مهلت فوق این موسسات مجاز به دریافت سپرده از مردم نبوده و اسامی آن‌ها به اطلاع عموم برسد که این مهلت تا پانزدهم فروردین ماه سال جاری تمدید شد، ولی هنوز در این زمینه خبری رسمی از سوی بانک مرکزی اعلام نشده است ...!

از این ها که بگذریم آشنایی با نام بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز موضوعی بسیار مهم قلمداد می‌شود که فهرست بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی در این گزارش عنوان می‌شود.

بانک‌های تجاری دولتی شامل بانک سپه، شرکت دولتی پست بانک و بانک ملی ایران است.

بانک‌های تخصصی دولتی شامل « بانک توسعه صادرات ایران، بانک صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و بانک توسعه تعاون»، بانک‌های غیر دولتی دارای مجوز شامل «بانک اقتصاد نوین، پارسیان، بانک کارآفرین، سامان، پاسارگارد، سرمایه، سینا و بانک شهر» است.

همچنین بانک دی، بانک انصار، تجارت، رفاه کارگران، صادرات ایران،‌ ملت، حکمت ایرانیان، گردشگری، ایران زمین، قوامین، بانک خاورمیانه، بانک آینده و بانک مهر اقتصاد نیز دارای مجوز هستند.

به گزارش ایسنا، بانک‌های قرض الحسنه شامل بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک قرض الحسنه رسالت بوده و موسسات اعتباری دارای مجوز شامل موسسه اعتباری توسعه، موسسه اعتباری آرمان، موسسه اعتباری ثامن، موسسه اعتباری ثامن الحجج، موسسه اعتباری عسگریه، موسسه اعتباری کوثر و نور است.

به گزارش ایسنا، شعب بانک‌های خارجی در ایران نیز شامل بانک تجارتی ایران اروپا، بانک تعاون منطقه‌ای اسلامی، بانک المستقبل (فیوچر)، بانک استاندارد چارترد، بانک تجارتی ایران و اروپا است همچنین بانک‌های مشترک ایرانی خارجی، بانک مشترک ایران و ونزوئلا است.

گفتنی است، لیست صندوق‌های قرض الحسنه بانک‌ها و موسسات اعتباری شامل صندوق قرض الحسنه بانک‌های « توسعه تعاون، ملت، پارسیان و مسکن» است.

صندوق های قرض الحسنه مجازنیز شامل «صندوق قرض الحسنه مهر وطن، پیک رحمت، جواد الائمه شهرستان رودبار،زنده یاد سیده وحیده هاشمی زاده، صندوق قرض الحسنه ایرانیان سبزاندیش ، صندوق قرض الحسنه کریمه کرامت، صندوق قرض الحسنه میلاد مکریان، صندوق قرض الحسنه صدرا و صندوق قرض الحسنه احسان شهرستان ابرکوه» است.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  بهای طلا، سکه و ارز


13 اردیبهشت 94

  بهای طلا، سکه و ارز ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴


10 اردیبهشت 94

  رشد بازار«آتی»پا به پای طلا


9 اردیبهشت 94

  کاهش حباب سکه در روز رشد


9 اردیبهشت 94

  بازگشت طلابه دور مثبت


8 اردیبهشت 94

  تاثیر اقتصاد آمریکا بر روند بهای طلا


8 اردیبهشت 94

  سکه 951 هزار تومان شد


8 اردیبهشت 94

  جدیدترین بهای انواع سکه روز دوشنبه


7 اردیبهشت 94

  افزایش بهای طلا در برابر افت دلار


1 اردیبهشت 94
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

کری:‌هر روز و برای همیشه از تأسیسات هسته‌ای ایران بازرسی می کنیم


کری در خصوص بحث دوم یعنی بازرسی های سرزده هم سخن گفت و خطاب به صهیونیست‌ها افزود: «بازرسان ما هر روز آنجا (ایران) خواهند بود؛ ...

دلواپسی فعالان اقتصادی از نرخ جدید سود بانکی


اگرچه به ظاهر کاهش نرخ سود بانکی مورد استقبال فعالان اقتصادی قرار گرفته، اما بیم‌ها و امیدهای کاهش دستوری، هنوز همراه تجار و ...

خودروسازان چینی رقیب شرکت‌های اروپایی در ایران


خودروسازان غربی که خود را برای حضور مجدد در بازار ایران به عنوان پرجمعیت ترین بازار خاورمیانه آماده می کنند اکنون با شرایط متفاوتی ...

یوآن به جمع ۵ ارز پرکاربرد جهان پیوست


در ماه می سال جاری، یوآن چین با افزایش قابل توجه در میزان استفاده در مبادلات تجاری، به یکی از ۵ ارز پرکاربرد در مبادلات بین المللی ...

اقشار آسیب‌پذیر نگران نباشند


باتوجه به رسانه‌ای شدن برنامه دولت برای حذف یارانه ثروتمندان در آغاز سال، حال بهتر است سیاست سکوت رسانه‌ای دولت در این باره ...
 

طلسم پیمان‌های پولی ایران شکست

طلسم پیمان‌های پولی ایران شکست


یکشنبه، 13 اردیبهشت 1394
 

تمام امیدمان را به رفع تحریم ها گره نزنیم

تمام امیدمان را به رفع تحریم ها گره نزنیم


یکشنبه، 13 اردیبهشت 1394
 

خطر معلول‌ستیزی در اقتصاد

خطر معلول‌ستیزی در اقتصاد


یکشنبه، 13 اردیبهشت 1394
 

آینده بزرگان اقتصاد جهان

آینده بزرگان اقتصاد جهان


یکشنبه، 13 اردیبهشت 1394
 

کالاهای خارجی ممنوعه برای دولت

کالاهای خارجی ممنوعه برای دولت


یکشنبه، 13 اردیبهشت 1394

بی‌تفاوتی دلار به کاهش نرخ سود

بی‌تفاوتی دلار به کاهش نرخ سود


پنجشنبه، 10 اردیبهشت 1394
 

تحریم‌ها باید به محض توافق نهایی برداشته شود

تحریم‌ها باید به محض توافق نهایی برداشته شود


پنجشنبه، 10 اردیبهشت 1394
 

ایران؛ آخرین غول خفته جهان

ایران؛ آخرین غول خفته جهان


پنجشنبه، 10 اردیبهشت 1394
 

حمایت وارونه از تولید

حمایت وارونه از تولید


پنجشنبه، 10 اردیبهشت 1394
 

هدف‌های صادراتی در صنعت

هدف‌های صادراتی در صنعت


چهارشنبه، 9 اردیبهشت 1394
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir