صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 938صفحه نخست » اقتصاد و تجارتدوشنبه، 23 اردیبهشت 1392 - 15:40
کدام بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز هستند؟
این روزها موضوع قابل توجهی که با عبور از خیابان‌ها و یا بعضا کوچه‌ها به چشم می‌خورد رشد قارچ‌گونه موسسات مالی و اعتباری است که بسیار بیشتر از بانک‌ها در دوسال اخیر در سطح شهر پراکنده شده‌اند!
  

به گزارش خبرنگار بانک خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) موسسات، به تعبیری سوپرمارکت‌هایی هستند که در راستای تعدد خدمات بانکداری در کشور تبدیل به موسساتی با خدمات بانکی شده‌اند که البته برخی بدون مجوز فعالیت کرده و قانونی نیستند.

در این راستا بانک مرکزی در اسفندماه سال 91 بر اساس ماده 96 قانون برنامه پنجم توسعه و مصوبه شورای‌ عالی امنیت ملی، موسسات پولی فاقد مجوز را که سرمایه کافی برای تبدیل به موسسه اعتباری ندارند موظف کرده بود که تا پایان اسفندماه سال گذشته نسبت به تامین سرمایه مورد نیاز اقدام کنند.

بر این اساس قرار بود پس از پایان مهلت فوق این موسسات مجاز به دریافت سپرده از مردم نبوده و اسامی آن‌ها به اطلاع عموم برسد که این مهلت تا پانزدهم فروردین ماه سال جاری تمدید شد، ولی هنوز در این زمینه خبری رسمی از سوی بانک مرکزی اعلام نشده است ...!

از این ها که بگذریم آشنایی با نام بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز موضوعی بسیار مهم قلمداد می‌شود که فهرست بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی در این گزارش عنوان می‌شود.

بانک‌های تجاری دولتی شامل بانک سپه، شرکت دولتی پست بانک و بانک ملی ایران است.

بانک‌های تخصصی دولتی شامل « بانک توسعه صادرات ایران، بانک صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و بانک توسعه تعاون»، بانک‌های غیر دولتی دارای مجوز شامل «بانک اقتصاد نوین، پارسیان، بانک کارآفرین، سامان، پاسارگارد، سرمایه، سینا و بانک شهر» است.

همچنین بانک دی، بانک انصار، تجارت، رفاه کارگران، صادرات ایران،‌ ملت، حکمت ایرانیان، گردشگری، ایران زمین، قوامین، بانک خاورمیانه، بانک آینده و بانک مهر اقتصاد نیز دارای مجوز هستند.

به گزارش ایسنا، بانک‌های قرض الحسنه شامل بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک قرض الحسنه رسالت بوده و موسسات اعتباری دارای مجوز شامل موسسه اعتباری توسعه، موسسه اعتباری آرمان، موسسه اعتباری ثامن، موسسه اعتباری ثامن الحجج، موسسه اعتباری عسگریه، موسسه اعتباری کوثر و نور است.

به گزارش ایسنا، شعب بانک‌های خارجی در ایران نیز شامل بانک تجارتی ایران اروپا، بانک تعاون منطقه‌ای اسلامی، بانک المستقبل (فیوچر)، بانک استاندارد چارترد، بانک تجارتی ایران و اروپا است همچنین بانک‌های مشترک ایرانی خارجی، بانک مشترک ایران و ونزوئلا است.

گفتنی است، لیست صندوق‌های قرض الحسنه بانک‌ها و موسسات اعتباری شامل صندوق قرض الحسنه بانک‌های « توسعه تعاون، ملت، پارسیان و مسکن» است.

صندوق های قرض الحسنه مجازنیز شامل «صندوق قرض الحسنه مهر وطن، پیک رحمت، جواد الائمه شهرستان رودبار،زنده یاد سیده وحیده هاشمی زاده، صندوق قرض الحسنه ایرانیان سبزاندیش ، صندوق قرض الحسنه کریمه کرامت، صندوق قرض الحسنه میلاد مکریان، صندوق قرض الحسنه صدرا و صندوق قرض الحسنه احسان شهرستان ابرکوه» است.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  مقاومت سینوسی در بازار طلا


4 مرداد 95

  استقبال سرد از حراج سکه/ مردم نیامدند


3 مرداد 95

  طلا ارزان‌ شد


2 مرداد 95

  پنجمین هفته خوش‌بینی به طلا


28 تیر 95

  احتمال کاهش بهای سکه و طلا


26 تیر 95

  طلاسازن داخلی در آستانه ورشکستگی


23 تیر 95

  افت موقتی نرخ جهانی طلا


23 تیر 95

  کاهش بهای جهانی طلا


22 تیر 95

  حراج سکه در بانک کارگشایی


21 تیر 95
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

افزایش تولید نفت، مهار تورم و جذب سرمایه‌گذاری


تحریم نفتی سلاح اصلی غرب علیه ایران بود اما اکنون شش ماه پس از لغو تحریم‌ها، ایران روزانه 8/3 میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند ...

ضرباهنگ رونق در صادرات


کارنامه تجارت خارجی ایران در چهار ماه منتهی به تیرماه سال 95 حاکی از تراز تجاری مثبت است.

آیا برجام تنها یک کاغذ پاره است؟


رویای امضای توافقنامه هسته‌ای اکنون به خاطره تبدیل شده، ورود هیات‌های تجاری فروکش کرده و چند قرارداد آن هم با شرایطی جذاب با ...

از واشنگتن دو پیام متفاوت می‌آید


معاون ظریف بر این باور است که آن چه رفع تحریم‌ها را با کندی مواجه کرده است مربوط به بانک‌های بزرگ است نه کوچک و پیشرفت‌های ...

واردات پنبه آزاد شد


با تایید سازمان حفظ نباتات کشور مبنی بر ریسک کم‌قرنطینه‌ای واردات پنبه از پاکستان، اجازه ورود این محصول به کشور به گمرکات اعلام شد.
 

فاصله چند ساله تا مشاهده آثار برجام در اقتصاد

فاصله چند ساله تا مشاهده آثار برجام در اقتصاد


چهارشنبه، 6 مرداد 1395
 

سیستم بانکی در مسیر نابودی

سیستم بانکی در مسیر نابودی


چهارشنبه، 6 مرداد 1395
 

خروج دلار از حبس 25 روزه

خروج دلار از حبس 25 روزه


چهارشنبه، 6 مرداد 1395
 

نگرانی جدید نتانیاهو از برنامه هسته‌ای ایران

نگرانی جدید نتانیاهو از برنامه هسته‌ای ایران


چهارشنبه، 6 مرداد 1395
 

پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی از واردات

پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی از واردات


سه شنبه، 5 مرداد 1395

افزایش نقدینگی درکوتاه مدت تهدیدنیست

افزایش نقدینگی درکوتاه مدت تهدیدنیست


سه شنبه، 5 مرداد 1395
 

نرخ رشد اقتصادی 6 درصد شد

نرخ رشد اقتصادی 6 درصد شد


سه شنبه، 5 مرداد 1395
 

حیاط خلوت متواریان کجاست؟

حیاط خلوت متواریان کجاست؟


سه شنبه، 5 مرداد 1395
 

ایران وارد پروژه گداخت هسته‌ای می‌شود

ایران وارد پروژه گداخت هسته‌ای می‌شود


دوشنبه، 4 مرداد 1395
 

شروع طوفانی بورس در مرداد ماه

شروع طوفانی بورس در مرداد ماه


دوشنبه، 4 مرداد 1395
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: چراغ سبز غرب به عضویت ایران در WTO