صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 51771صفحه نخست » اخبار برگزیده مجمع وارداتدوشنبه، 31 اردیبهشت 1397 - 11:33
زیان‌های ناشی از تحریم‌ها از عامل آن دریافت می‌شود؟
زیان‌های ناشی از تحریم‌ها از عامل آن دریافت می‌شود؟مجمع واردات: کارشناس صنعت خودرو گفت: اتحادیه اروپا با اجرای قانون «انسداد» نشان داد که اراده ایستادن در برابر یکجانبه گرایی های آمریکا را دارد اما اینکه چقدر موفق می شود، به حرکت های بعدی آمریکا و توان اروپا بستگی خواهد داشت.
  
مجمع واردات:

«امیرحسن کاکایی» درباره خروج یکجانبه آمریکا از برجام و پیش بینی اثر آن بر قراردادهای خودرویی ایران در پسابرجام، به حمایت اتحادیه اروپا از شرکت های اروپایی با اجرای قانون «انسداد» اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، قانون انسداد، پیروی شرکت های اتحادیه اروپا را از تحریم های فرامرزی آمریکا را ممنوع و شرکت ها را مجاز می کند تا زیان های ناشی از این تحریم ها را از عامل آن دریافت کنند. بر اساس این قانون، آرای ناشی از داوری های خارج از اتحادیه اروپا که بر اساس تحریم های آمریکا صادر شده باشند، لغو می شوند.

جمعه گذشته (28 اردیبهشت)، کمیسیون اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که برای محافظت از شرکت های اروپایی در برابر تحریم های آمریکا که این کشور با خروج از برجام طی ماه های آینده علیه ایران بار دیگر برقرار می کند، اجرای قانون انسداد را آغاز می کند.

در بند دوم بیانیه مطبوعاتی کمیسیون اروپا در قانون انسداد، آغاز روند رسمی برداشتن موانع تامین مالی فعالیت های داخل ایران از سوی بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام شده است؛ این کار به بانک سرمایه گذاری اروپا اجازه می دهد تا از سرمایه گذاری اعضای این اتحادیه در ایران حمایت کند که می تواند برای شرکت های کوچک و متوسط مفید باشد.

در این پیوند، عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران درباره میزان اثرپذیری صنعت خودروسازی ایران از تحریم های یکجانبه آمریکا و در مقابل توان قانون انسداد برای مقابله با این تحریم ها به ایرنا اظهار داشت: هرچند تحریم های یکجانبه آمریکا منجر به کند شدن فرآیند اجرای قراردادهای پسابرجامی صنعت خودرو می انجامد اما حرکت نوین صنعت خودروسازی کشورمان با قدرت ادامه خواهد یافت.

کاکایی اظهار داشت: هرچند کشورهای اروپایی نمی توانند تاثیر مستقیمی بر شرکت های خود که خصوصی هستند، بگذارند اما اتحادیه اروپا اعلام کرده نه تنها جلوی شرکت ها را در برقراری رابطه با ایران نمی گیرد بلکه آنها را تجهیز نیز خواهد کرد.

وی افزود: اگر قرار باشد آمریکا به صورت یک طرفه به اعمال تحریم ها و جریمه شرکت ها بپردازد، شرکت های اروپایی ریسک های زیادی را متحمل می شوند و تضمین این ریسک ها بسیار مهم است.

عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو در دانشگاه علم و صنعت ایران تصریح کرد: به هر حال اتحادیه اروپا با این اقدام خود نشان داد که اراده ایستادن در برابر یکجانبه گرایی های آمریکایی ها را دارد، اما اینکه چقدر موفق می شود بستگی به حرکت های بعدی عملیاتی آمریکا، حجم خسارت های ناشی از آن و توان جبران اروپایی ها دارد.

وی خاطر نشان کرد: فضای سیاسی کنونی جهان برای ایران مثبت ارزیابی می شود، زیرا آمریکا در رویکرد جدید خود تنهاست ولی ایران به دلیل پایبندی به تعهدات خود از سوی حقوق بین الملل حمایت می شود.

کاکایی با اشاره به قراردادهای پسابرجامی صنعت خودرو در سه سال اخیر، تاکید کرد: این قراردادها به گونه ای تنظیم شده اند که به راحتی نمی توان از زیر بار آنها شانه خالی کرد زیرا در مفاد آنها تولید مشترک، طراحی های جدید و انتقال فناوری گنجانده شده است.

وی با اشاره به قطعه سازان که قرار بود در قالب قراردادهای جدید همکاری مشترک (جوینت ونچر) به تعامل با اروپایی ها بپردازند، یادآور شد: بسیاری از شرکت های قطعه سازی اروپایی جزو شرکت های متوسط محسوب می شوند و بر این اساس می توان امیدوار بود که از قانون انسداد بهره بگیرند.

 پیشتر «یان مارتین»* قائم مقام شرکت سایپا - سیتروئن اظهار داشت: هدف فرانسه باقی ماندن در برجام و اولویت نخست این شرکت حضور در بازار بزرگ ایران است.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  کمپین "نخریدن" و تاثیر آن بر بازار طلا


29 خرداد 97

  سکه طی 7سال گذشته چقدر گران شد؟


29 خرداد 97

  دارندگان سکه‌های پیش‌فروشی بخوانند


27 خرداد 97

  دلیل گرانی سکه


24 خرداد 97

  ایرانیان در مدت ۶ ماه ٦٠ تن طلا خریدند


23 خرداد 97

  مقایسه سود سکه‌های پیش‌فروش و سود بانکی+ جدول


23 خرداد 97

  طلا از صعود افتاد


22 خرداد 97

  سرمایه‌گذاری در صندوق طلا به جای سکه‌های خانگی


20 خرداد 97

  دلایل گرانی این روزهای سکه


13 خرداد 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

چگونه می‌توان نرخ مسکن را کنترل کرد؟


مجمع واردات: در حالی که کمیسیون عمران مجلس پیشنهاد ایجاد سامانه نرخ گذاری املاک در هر منطقه را به متولی بخش مسکن داده است، کارشناسان می گویند این سیاست به افزایش قیمت ها و کاهش ساخت و ساز می انجامد.

امریکا نباید پلیس اقتصادی جهان باشد


مجمع واردات: وزیر مالی فرانسه گفت: اولویت ما این است که موسسات مالی قدرتمند و مستقلی در اروپا ایجاد کنیم که اجازه دهد کانال های مالی بین اروپاو کشورها برقرار بماند.

کاهش ارزش یورو در برابر دلار ادامه دارد


مجمع واردات: در روزی که بیشتر بورس‌های آسیایی توانستند عملکردی مثبت داشته باشند، ارزش یورو در برابر دلار باز هم کاهش یافت.

کاهش قابل توجه پروازهای بین‌المللی ایران


مجمع واردات: شرکت فرودگاه‌ها جدیدترین آمار از وضعیت پروازها در فرودگاه‌های ایران را اعلام کرده که حاکی از کاهش هفت درصدی پروازها در اردیبهشت‌ماه امسال است.

۶۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های اقتصادی پرداخت شد


مجمع واردات: تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در دو ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ مبلغ ۶۸۹.۵ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته است.
 

ارز نباید تک‌نرخی‌می‌شد

ارز نباید تک‌نرخی‌می‌شد


چهارشنبه، 30 خرداد 1397
 

ولع جذب سپرده و زخم باز موسسات غیرمجاز

ولع جذب سپرده و زخم باز موسسات غیرمجاز


چهارشنبه، 30 خرداد 1397
 

اوپک، سازمان آمریکایی نیست

اوپک، سازمان آمریکایی نیست


چهارشنبه، 30 خرداد 1397
 

تقاضا برای تمدید کارتهای بازرگانی نگران‌کننده است

تقاضا برای تمدید کارتهای بازرگانی نگران‌کننده است


سه شنبه، 29 خرداد 1397
 

تصمیم جدید ارزی تا 2هفته دیگر

تصمیم جدید ارزی تا 2هفته دیگر


سه شنبه، 29 خرداد 1397

جزئیات اولویت‌بندی کالاها برای تخصیص ارز

جزئیات اولویت‌بندی کالاها برای تخصیص ارز


سه شنبه، 29 خرداد 1397
 

چه کسانی غیرقانونی خودرو وارد کردند؟

چه کسانی غیرقانونی خودرو وارد کردند؟


سه شنبه، 29 خرداد 1397
 

نفت سقوط کرد

نفت سقوط کرد


دوشنبه، 28 خرداد 1397
 

آیا مسکن حباب دارد؟

آیا مسکن حباب دارد؟


دوشنبه، 28 خرداد 1397
 

تصمیم جدید دولت برای واردکنندگان

تصمیم جدید دولت برای واردکنندگان


دوشنبه، 28 خرداد 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/