صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 51588صفحه نخست » اخبار برگزیده مجمع وارداتدوشنبه، 27 فروردین 1397 - 18:09
سایه جنگ تجاری بر نشست غول‌ها
 سایه جنگ تجاری بر نشست غول‌هامجمع واردات: نشست‌ بهاری مشترک میان صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی از امروز به مدت یک هفته در واشنگتن برگزار خواهد شد.
  
مجمع واردات:

دنیای اقتصاد :  این دو نهاد، جمعی از وزرای اقتصاد، روسای بانک‌های مرکزی، استادان مطرح دانشگاهی، مدیران بخش خصوصی و نمایندگان سازمان‌های مدنی را برای مباحثه پیرامون مسائلی از قبیل چشم‌انداز توسعه اقتصادی، فقر، تکنولوژی و نگرانی‌های جهانی گردهم آورده‌اند. محورهای اصلی این نشست به موضوعاتی از قبیل بحران سوریه، جنگ تجاری، سیاست‌ پولی در دوره پسابحران و تاثیر تکنولوژی بر بازار کار تعلق خواهد داشت.

علاوه‌بر حواشی درگیری نظامی در سوریه، هفته آینده برای بازارهای جهانی سرشار از رویدادهای تاثیرگذار است. هرچند تنش‌های خاورمیانه بهای نفت و طلا را در این هفته در مسیر صعودی هدایت می‌کرد، اما نشست بهاری بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول که از امروز در واشنگتن آغاز می‌شود و دیدار روز سه‌شنبه شینزو آبه با دونالد ترامپ نیز جزو عوامل موثر هفته آتی بازارهای جهانی خواهند بود. نشست بهاری نهادهای پولی-بانکی: نشست مشترک صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی از امروز در واشنگتن آغاز می‌شود.

وزرای اقتصاد و دارایی، روسای بانک‌های مرکزی، استادان مطرح دانشگاهی و همچنین اقتصاددانان فعال در این حوزه از امروز گرد هم خواهند آمد تا درباره توسعه اقتصادی، فقر، تکنولوژی و سایر مسائل مهم در فضای اقتصاد بین‌الملل به بحث بپردازند.

یکی از زمینه‌های مباحث در نشست بهاری، جنگ تجاری میان ایالات متحده و جمهوری خلق چین خواهد بود. صندوق بین‌المللی پول با اینکه نسبت به رشد اقتصاد بین‌الملل خوش‌بین بوده؛ اما خطر افزایش ابعاد جنگ تجاری را به یک ریسک بزرگ برای کل دنیا تشبیه کرده است.

نتایج این نشست نیز سیگنال‌های قدرتمندی به بازارها مخابره خواهد کرد که بر روند آتی آنها تاثیر مستقیم دارد. اهمیت مطرح شدن مساله جنگ تجاری زمانی‌که دو بانک مرکزی بزرگ جهان در این خصوص اظهار نگرانی کرده‌اند بیشتر از قبل شده است. فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا روی خوشی به گسترش شعله‌های جنگ تجاری نشان نداده‌اند.

بانک مرکزی اروپا در نشست ماه مارس خود، تقویت یورو نسبت به دلاری را که تضعیف می‌شود، موجب کاهش رونق در اقتصاد کشورهای عضو این اتحادیه دانسته است. از طرف دیگر، اثرات ناشی از جنگ تجاری نیز به سود اقتصاد اروپا نخواهد بود. بنابراین طرح مساله جنگ تجاری در اجلاس این هفته بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول حتمی به نظر می‌رسد. اروپایی‌ها برای جلوگیری از ورود آسیب به اقتصاد این منطقه اظهار آمادگی کرده‌اند و در صورتی که تضعیف دلار در برابر یورو ادامه یابد، احتمال اقدام بانک مرکزی اروپا برای پرهیز از چنین وضعیتی زیاد است.

البته رویکرد بانک اتحادیه اروپا در نشست ماه مارس فدرال رزرو نیز به چشم می‌خورد. سیاست‌گذاران پولی آمریکا جنگ تجاری را به ضرر برخی از اقشار حساس مانند کشاورزان توصیف کردند و نیاز به صفر کردن اثر منفی بر این بخش جامعه را الزامی دانستند. اگرچه آنها مخلوط کاهش مالیات‌ها و تصویب افزایش سقف مخارج دولت از سوی کنگره میان‌حزبی را به‌عنوان یک محرک رونق‌آفرین پذیرفته‌اند؛ اما شدت تورم و رونق ناشی از این محرک همزمان با وقوع جنگ تجاری را نامشخص و نگران‌کننده توصیف کردند.

ملاقات «آبه-ترامپ»: شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن روز سه‌شنبه با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده دیدار خواهد کرد. محور گفت‌وگوهای میان این ۲ مقام، مسائل مربوط به کره‌شمالی و تعرفه‌های کاخ سفید بر واردات فولاد و آلومینیوم خواهد بود. بنابراین تلاش ژاپن برای قرار گرفتن در لیست سفید تعرفه‌های آمریکایی و افزایش روابط تجاری به این کشور با انجام این دیدار وارد مرحله تازه‌ای خواهد شد.

از آنجا که روابط آتی پیونگ‌یانگ و واشنگتن تاثیر زیادی بر وضعیت منطقه‌ای ژاپن خواهد داشت، روابط با کره‌شمالی نیز در چارچوب این دیدار بررسی خواهد شد. شینزو آبه و برخی دیگر از مقامات ژاپنی از بهبود ناگهانی روابط ترامپ و «اون» نگران هستند؛ چراکه باز شدن دروازه دنیا به روی کره‌شمالی قادر است نقش ژاپن در شرق آسیا را از نظر سیاسی و اقتصادی کمرنگ کند. نتیجه گفتمان ژاپن با آمریکا توان تاثیر بر بازار جهانی اونس را به دو دلیل دارد؛ سابقه تاثیر رویدادهای مربوط به کره شمالی و همبستگی قدرتمند میان ین و طلا.

 

13 (4)

13 (3)

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  حباب سکه به ۷۰۰ هزار تومان رسید


31 تیر 97

  عرضه گواهی پیش‌فروش سکه ادامه دارد


30 تیر 97

  انتشار اوراق سکه پابرجاست


27 تیر 97

  آرامش بازار طلا پس از کاهش ۱۲ دلاری


27 تیر 97

  آغاز تحویل سکه‌های پیش‌فروش سه ماهه در شعب بانک ملی


26 تیر 97

  بهای طلا رو به افزایش گذاشت


25 تیر 97

  صادرات طلا در ۷ سال گذشته به صفر رسید


25 تیر 97

  یک بام و دو هوای تعیین نرخ سکه


24 تیر 97

  حرکت سینوسی بازار سکه در ۸۳ روز


23 تیر 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

کاهش معافیت‌های مالیاتی در دستور کار


مجمع واردات: معاون وزیر اقتصاد گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور که بخش نفت آسیب پذیر است و احتمال کاهش درآمدها وجود دارد، جلوگیری از فرار مالیاتی و کاهش معافیت های مالیاتی می تواند کمک کننده باشد .

مشکلات ارزی صنعت دارو


مجمع واردات: مشکل دریافت ارز دولتی مورد نیاز برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی، صدای اعتراض فعالان بخش‌خصوصی این حوزه را بلند کرده است.

سیگنال انتظارات به بازار نقدی


مجمع واردات: روز گذشته سکه و دلار رکوردهای جدیدی را ثبت کردند؛ سکه به بالای مرز ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رفت و دلار بیشترین قیمت از اوایل تیرماه را به ثبت رساند.

دود مفاسد اقتصادی و رانت سکه و ارز به چشم تولید رفت


مجمع واردات: رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه بسیاری از مواد اولیه واحدهای تولیدی امکان ترخیص ندارند، گفت: اشتباهات دولت در بازار سکه و ارز عاملی شد تا یک عده از رانت استفاده کنند که دود این موضوع فقط به چشم صنعت و تولید کشور رفت.

منتظر کاهش بهای مسکن باشیم؟


مجمع واردات: جمع‌بندی تحولات امروز اقتصاد ایران حاکی از آن است که مسکن از یک سو نسبت به بازارهای رقیب، عقب مانده و از سوی دیگر به سمت رکود و شاید تثبیت قیمت‌ها می‌رود.
 

بختک گرانی

بختک گرانی


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

آینده تحریم نفتی ایران

آینده تحریم نفتی ایران


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

عقب‌نشینی ارزی ترامپ

عقب‌نشینی ارزی ترامپ


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

خوب و بد بنزین دونرخی

خوب و بد بنزین دونرخی


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

ترامپ از گفتگو با ایران استقبال می‌کند

ترامپ از گفتگو با ایران استقبال می‌کند


شنبه، 30 تیر 1397

قیمت نفت با افت دلار بالا رفت

قیمت نفت با افت دلار بالا رفت


شنبه، 30 تیر 1397
 

راه نجات از آمریکا می‌گذرد

راه نجات از آمریکا می‌گذرد


شنبه، 30 تیر 1397
 

دوراهی هند؛ تجارت با ترامپ یا نفت ارزان ایران

دوراهی هند؛ تجارت با ترامپ یا نفت ارزان ایران


شنبه، 30 تیر 1397
 

مخالفت با پیوستن ایران به FATF و پالرمو

مخالفت با پیوستن ایران به FATF و پالرمو


چهارشنبه، 27 تیر 1397
 

راهکار کاهش و تثبیت نرخ ارز چیست؟

راهکار کاهش و تثبیت نرخ ارز چیست؟


چهارشنبه، 27 تیر 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/