صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 51579صفحه نخست » اخبار و رویدادهای مجمع وارداتیکشنبه، 19 فروردین 1397 - 19:29
خبرگزاری تسنیم :
ایران آباد و قدرتمند می‌خواهیم باید از کالای ایرانی حمایت کنیم
مجمع واردات: رئیس مجمع واردات با بیان این که اگر خواهان کشوری آباد و قدرتمند هستیم، راهی جز حمایت از کالای ایرانی وجود ندارد گفت: ولی برای رسیدن به این هدف، با جدیت باید مراقب خطاهای ساختاری و اشتباهات تشخیصی بود.
  
مجمع واردات:

علیرضا مناقبی، رئیس مجمع واردات در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: توسعه و تقویت تولید داخلی، یک اصل غیر قابل اجتناب در اقتصاد کشورها است و اگر خواهان کشوری آباد و قدرتمند هستیم، راهی جز حمایت از کالای ایرانی وجود ندارد ولی در این میان برای رسیدن به این هدف، با جدیت باید مراقب خطاهای ساختاری و اشتباهات تشخیصی بود.

وی ادامه داد: نکته بسیار مهم که در این خصوص حائز توجه است، اینکه همه کسانی که نقشی در اقتصاد و سیاست کشور دارند، باید دست از ارائه آدرس های غلط بردارند. تحلیل هایی که ریشه در مطالعات دقیق و مستندات علمی ندارد، جز اینکه مسیر اقتصاد را خاکستری و غبارآلود می کند، نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت.

مناقبی اضافه کرد: متاسفانه به محض اینکه موضوعی در سطوح کلان کشور طرح می شود، افراد از گوشه و کنار تلاش می کنند که از آن به عنوان حربه و ابزاری برای حذف رقیب سیاسی یا اقتصادی خود بهره برداری کنند و این رویه نابودکننده، بلای جان اقتصاد کشورمان شده است. بنابراین همان طور که دین مبین اسلام دستور داده است، باید امور را مبتنی بر دانش ساماندهی کرد و دست از تحلیل های خیالی، جهتدار و دستکاری شده برداشت.

به گفته مناقبی، هرکس یا هر سازمانی که در خصوص تولید و تجارت، طرح و برنامه ای می دهد یا سخنی می گوید، باید ملزم باشد که مستندات و پایه های علمی و تجربی تبیین کند و نسبت به آثار و تبعات آن نیز قبول مسئولیت کند.

وی ادامه داد: بر این اساس، باید اذعان کرد آنچه که اقتصاد ایران، سخت تشنه آن است، آسیب شناسی برنامه هایی است که با نام حمایت از تولید و تجارت در سال های گذشته صورت گرفته است. باید آسیب شناسی، در راس امور قرار گیرد و مبتنی بر نتایج آن، برنامه ریزی های جدید را شکل داد.

به گفته مناقبی، پرهیز از آدرس های غلط و ضرورت آسیب شناسی گذشته، دو روی یک سکه هستند که در نهایت اقتصاد را به اخذ تصمیمات منطبق بر مرجعیت علمی و تجربه جهانی سوق می دهد

مناقبی با اشاره به وجود برخی باورهای نادرست در فضای اقتصادی کشور تصریح کرد: برخی تصور می کنند که کالای ایرانی در یک محیط ایزوله و به دور از رقیب می تواند رشد و توسعه پیدا کند. این باور باید به ارزیابی علمی گذاشته شود.

وی در این خصوص، خواهان انجام طرح های مطالعاتی دانشگاهی شد و افزود: باید تجربیات دنیا در این رابطه به صورت بی طرفانه گردآوری شود و بر اساس نتایج آن، تصمیم گیری قاطع و بلند مدتی صورت پذیرد. من به عنوان رئیس مجمع واردات و مبتنی بر گزارشات داخلی چندین تشکل صنفی و تخصصی، این تصور را یک تصور تاریخ مصرف گذشته می بینم که تجربه های متعددی بر بطلان آن حکایت دارد.

مناقبی تاکید کرد: حمایت از کالای ایرانی را نباید به معنای انزواطلبی از بازار جهانی درنظر بگیریم. هیچ اقتصادی، چه در گذشته های دور و چه در قرن های اخیر، بدون داد و ستد با جهان خارج از خود، رشد پیدا نکرده است. حمایت از کالای ایرانی، یک ضرورت اساسی و سرنوشت ساز است که باید در کوران رقابت و نه با مراقبت های رانت آفرین به ثمر بنشیند.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  حباب سکه به ۷۰۰ هزار تومان رسید


31 تیر 97

  عرضه گواهی پیش‌فروش سکه ادامه دارد


30 تیر 97

  انتشار اوراق سکه پابرجاست


27 تیر 97

  آرامش بازار طلا پس از کاهش ۱۲ دلاری


27 تیر 97

  آغاز تحویل سکه‌های پیش‌فروش سه ماهه در شعب بانک ملی


26 تیر 97

  بهای طلا رو به افزایش گذاشت


25 تیر 97

  صادرات طلا در ۷ سال گذشته به صفر رسید


25 تیر 97

  یک بام و دو هوای تعیین نرخ سکه


24 تیر 97

  حرکت سینوسی بازار سکه در ۸۳ روز


23 تیر 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

کاهش معافیت‌های مالیاتی در دستور کار


مجمع واردات: معاون وزیر اقتصاد گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور که بخش نفت آسیب پذیر است و احتمال کاهش درآمدها وجود دارد، جلوگیری از فرار مالیاتی و کاهش معافیت های مالیاتی می تواند کمک کننده باشد .

مشکلات ارزی صنعت دارو


مجمع واردات: مشکل دریافت ارز دولتی مورد نیاز برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی، صدای اعتراض فعالان بخش‌خصوصی این حوزه را بلند کرده است.

سیگنال انتظارات به بازار نقدی


مجمع واردات: روز گذشته سکه و دلار رکوردهای جدیدی را ثبت کردند؛ سکه به بالای مرز ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رفت و دلار بیشترین قیمت از اوایل تیرماه را به ثبت رساند.

دود مفاسد اقتصادی و رانت سکه و ارز به چشم تولید رفت


مجمع واردات: رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه بسیاری از مواد اولیه واحدهای تولیدی امکان ترخیص ندارند، گفت: اشتباهات دولت در بازار سکه و ارز عاملی شد تا یک عده از رانت استفاده کنند که دود این موضوع فقط به چشم صنعت و تولید کشور رفت.

منتظر کاهش بهای مسکن باشیم؟


مجمع واردات: جمع‌بندی تحولات امروز اقتصاد ایران حاکی از آن است که مسکن از یک سو نسبت به بازارهای رقیب، عقب مانده و از سوی دیگر به سمت رکود و شاید تثبیت قیمت‌ها می‌رود.
 

بختک گرانی

بختک گرانی


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

آینده تحریم نفتی ایران

آینده تحریم نفتی ایران


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

عقب‌نشینی ارزی ترامپ

عقب‌نشینی ارزی ترامپ


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

خوب و بد بنزین دونرخی

خوب و بد بنزین دونرخی


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

ترامپ از گفتگو با ایران استقبال می‌کند

ترامپ از گفتگو با ایران استقبال می‌کند


شنبه، 30 تیر 1397

قیمت نفت با افت دلار بالا رفت

قیمت نفت با افت دلار بالا رفت


شنبه، 30 تیر 1397
 

راه نجات از آمریکا می‌گذرد

راه نجات از آمریکا می‌گذرد


شنبه، 30 تیر 1397
 

دوراهی هند؛ تجارت با ترامپ یا نفت ارزان ایران

دوراهی هند؛ تجارت با ترامپ یا نفت ارزان ایران


شنبه، 30 تیر 1397
 

مخالفت با پیوستن ایران به FATF و پالرمو

مخالفت با پیوستن ایران به FATF و پالرمو


چهارشنبه، 27 تیر 1397
 

راهکار کاهش و تثبیت نرخ ارز چیست؟

راهکار کاهش و تثبیت نرخ ارز چیست؟


چهارشنبه، 27 تیر 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/