صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 51579صفحه نخست » اخبار و رویدادهای مجمع وارداتیکشنبه، 19 فروردین 1397 - 14:59
خبرگزاری تسنیم :
ایران آباد و قدرتمند می‌خواهیم باید از کالای ایرانی حمایت کنیم
مجمع واردات: رئیس مجمع واردات با بیان این که اگر خواهان کشوری آباد و قدرتمند هستیم، راهی جز حمایت از کالای ایرانی وجود ندارد گفت: ولی برای رسیدن به این هدف، با جدیت باید مراقب خطاهای ساختاری و اشتباهات تشخیصی بود.
  
مجمع واردات:

علیرضا مناقبی، رئیس مجمع واردات در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: توسعه و تقویت تولید داخلی، یک اصل غیر قابل اجتناب در اقتصاد کشورها است و اگر خواهان کشوری آباد و قدرتمند هستیم، راهی جز حمایت از کالای ایرانی وجود ندارد ولی در این میان برای رسیدن به این هدف، با جدیت باید مراقب خطاهای ساختاری و اشتباهات تشخیصی بود.

وی ادامه داد: نکته بسیار مهم که در این خصوص حائز توجه است، اینکه همه کسانی که نقشی در اقتصاد و سیاست کشور دارند، باید دست از ارائه آدرس های غلط بردارند. تحلیل هایی که ریشه در مطالعات دقیق و مستندات علمی ندارد، جز اینکه مسیر اقتصاد را خاکستری و غبارآلود می کند، نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت.

مناقبی اضافه کرد: متاسفانه به محض اینکه موضوعی در سطوح کلان کشور طرح می شود، افراد از گوشه و کنار تلاش می کنند که از آن به عنوان حربه و ابزاری برای حذف رقیب سیاسی یا اقتصادی خود بهره برداری کنند و این رویه نابودکننده، بلای جان اقتصاد کشورمان شده است. بنابراین همان طور که دین مبین اسلام دستور داده است، باید امور را مبتنی بر دانش ساماندهی کرد و دست از تحلیل های خیالی، جهتدار و دستکاری شده برداشت.

به گفته مناقبی، هرکس یا هر سازمانی که در خصوص تولید و تجارت، طرح و برنامه ای می دهد یا سخنی می گوید، باید ملزم باشد که مستندات و پایه های علمی و تجربی تبیین کند و نسبت به آثار و تبعات آن نیز قبول مسئولیت کند.

وی ادامه داد: بر این اساس، باید اذعان کرد آنچه که اقتصاد ایران، سخت تشنه آن است، آسیب شناسی برنامه هایی است که با نام حمایت از تولید و تجارت در سال های گذشته صورت گرفته است. باید آسیب شناسی، در راس امور قرار گیرد و مبتنی بر نتایج آن، برنامه ریزی های جدید را شکل داد.

به گفته مناقبی، پرهیز از آدرس های غلط و ضرورت آسیب شناسی گذشته، دو روی یک سکه هستند که در نهایت اقتصاد را به اخذ تصمیمات منطبق بر مرجعیت علمی و تجربه جهانی سوق می دهد

مناقبی با اشاره به وجود برخی باورهای نادرست در فضای اقتصادی کشور تصریح کرد: برخی تصور می کنند که کالای ایرانی در یک محیط ایزوله و به دور از رقیب می تواند رشد و توسعه پیدا کند. این باور باید به ارزیابی علمی گذاشته شود.

وی در این خصوص، خواهان انجام طرح های مطالعاتی دانشگاهی شد و افزود: باید تجربیات دنیا در این رابطه به صورت بی طرفانه گردآوری شود و بر اساس نتایج آن، تصمیم گیری قاطع و بلند مدتی صورت پذیرد. من به عنوان رئیس مجمع واردات و مبتنی بر گزارشات داخلی چندین تشکل صنفی و تخصصی، این تصور را یک تصور تاریخ مصرف گذشته می بینم که تجربه های متعددی بر بطلان آن حکایت دارد.

مناقبی تاکید کرد: حمایت از کالای ایرانی را نباید به معنای انزواطلبی از بازار جهانی درنظر بگیریم. هیچ اقتصادی، چه در گذشته های دور و چه در قرن های اخیر، بدون داد و ستد با جهان خارج از خود، رشد پیدا نکرده است. حمایت از کالای ایرانی، یک ضرورت اساسی و سرنوشت ساز است که باید در کوران رقابت و نه با مراقبت های رانت آفرین به ثمر بنشیند.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  برای معامله آتی سکه حداقل باید ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعتبار داشت


30 فروردین 97

  پیش‌فروش یکماهه سکه فعلا متوقف شد


29 فروردین 97

  آغاز پیش‌فروش انواع سکه از امروز


26 فروردین 97

  سیگنال سکه به انتظارات


23 فروردین 97

  چرا بانک مرکزی برای تحویل سکه تضمین نداد؟


22 فروردین 97

  توقف حراج روزانه سکه


21 فروردین 97

  بهای جهانی طلا کاهش یافت


21 فروردین 97

  سکه در آستانه ۱.۹میلیون تومان!


20 فروردین 97

  چرا سکه یک شبه ۶۶ هزار تومان گران شد؟


20 فروردین 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

وزارت صنعت چه در سر دارد؟


مجمع واردات: علی‌رغم شکست طرح نوسازی و بهسازی صنایع در سال گذشته مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجلس شورای اسلامی درخواست کرده‌اند که در استمرار طرح مذکور طی سال جاری آن‌ها را یاری کند.

فردا، آخرین مهلت رجیستری گوشی‌های تلفن همراه


مجمع واردات: تمام برندهای تلفن همراه تا پایان ساعت ۲۴ سی و یکم فروردین زیر چتر رجیستری قرار می‌گیرند.

زمین لرزه ۵.۹ ریشتری بوشهر را لرزاند


مجمع واردات: بوشهر - زمین لرزه ای به شدت ۵.۹ ریشتر حوالی شهر کاکی در استان بوشهر را تکان داد.

حفظ حقوق یک کالای خاص


مجمع واردات: یک فعال حوزه فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت وضع قوانینی به منظور حفظ حقوق تولید کنندگان در فضای مجازی، بر لزوم فرهنگ‌سازی در این راستا تاکید کرد

دولت مصصم به اجرای بخشنامه‌های نرخ سود


مجمع واردات: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تصمیم‌گیری اخیر در سیاست‌های ارزی بر مبنای جلوگیری از التهاب در بازار و برگرداندن آرامش به اقتصاد کشور بود.
 

ارز دولت - ارز مردم

ارز دولت - ارز مردم


پنجشنبه، 30 فروردین 1397
 

پیام ایران برای همسایگان

پیام ایران برای همسایگان


پنجشنبه، 30 فروردین 1397
 

دفاع ایتالیایی در برابرتحریم‌ها

دفاع ایتالیایی در برابرتحریم‌ها


چهارشنبه، 29 فروردین 1397
 

هشدار نسبت به رونق بازار سیاه ارز

هشدار نسبت به رونق بازار سیاه ارز


چهارشنبه، 29 فروردین 1397
 

افزایش قیمت نفت با کاهش موجودی نفت خام آمریکا

افزایش قیمت نفت با کاهش موجودی نفت خام آمریکا


چهارشنبه، 29 فروردین 1397

اقتصاد ایران از نگاه IMF

اقتصاد ایران از نگاه IMF


چهارشنبه، 29 فروردین 1397
 

آنالیز وضعیت صنعت و تولید

آنالیز وضعیت صنعت و تولید


سه شنبه، 28 فروردین 1397
 

پای برجام ایستاده‌ایم

پای برجام ایستاده‌ایم


سه شنبه، 28 فروردین 1397
 

دلار درد امروز و هر روز اقتصاد ایران

دلار درد امروز و هر روز اقتصاد ایران


سه شنبه، 28 فروردین 1397
 

سایه جنگ تجاری بر نشست غول‌ها

سایه جنگ تجاری بر نشست غول‌ها


دوشنبه، 27 فروردین 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: رکورد درآمدهای گمرکی ایران شکسته شد