صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 51561صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتپنجشنبه، 23 فروردین 1397 - 16:29
نرخ بیکاری در زمستان پارسال چقدر بود؟
مجمع واردات: اعلام نرخ بیکاری کشور در زمستان سال گذشته، میزان حق‌الزحمه کاریابی‌ها در سال جدید، تاسیس فروشگاه بزرگ کالای ایرانی توسط تعاونی‎ها و اشتغالزایی ۶۵ هزار نفری تعاونی‌ها در سال گذشته، از مهمترین خبرهای حوزه کار و تعاون در هفته جاری بود.
  
مجمع واردات:

به گزارش ایسنا، این هفته مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری زمستان سال گذشته را ۱۲.۱ درصد اعلام کرد. بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیشتر در گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که ۱۲.۱ درصد از جمعیت فعال، ‌ بیکار بوده‌اند.

بیکاری جوانان ٢٩- ١٥ ساله نیز حاکی از آن است که ۲۵.۲ درصد از جمعیت فعال ٢٩- ١٥ ساله بیکار بوده‌اند. این شاخص در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است. در زمستان ١٣٩٦، ۳۹.۷ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیشتر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند.

بررسی روند تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور بیانگر آن است که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل (زمستان١٣٩٥)، ٠.٨ درصد افزایش و نسبت به فصل گذشته (پاییز١٣٩٦)، ٠.٤ درصد کاهش داشته است.

مبارزه با فقر و گسترش اشتغال دو برنامه کلیدی وزارت کار

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتاعی در هفته‌ای که گذشت فقرزدایی و گسترش اشتغال را از دو برنامه‌ مهم دولت در سال جاری عنوان کرد. وی در این باره گفت: صندوق کارآفرینی امید با رویکرد حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک در جهت تحقق این دو هدف گام‌های خوبی برداشته است.

ربیعی همچنین برنامه‌ریزی برای توانمندسازی منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را ازجمله اولویت‌های سال ۱۳۹۷ نام برد.

مبلغ حق الزحمه کاریابی‌ها چقدر است؟

این هفته مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مبلغ حق الزحمه کاریابی‌ها برای سال ۹۷ را اعلام کرد.

آنطور که اکبرنیا گفته حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی داخلی مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال و حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی خارجی مبلغ ۳۰۰۰۰۰ ریال است. حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی کاریابی‌های داخلی در مناطق محروم کشور نیز مبلغ ۱۴۰۰۰۰ ریال تعیین شده است.

وی از تقسیط حق الزحمه کاریابی‌ها خبر داد و گفت: کاریابی طی توافق با به کارگمارده می‌تواند حق الزحمه خود را به صورت اقساط وصول کند و به منظور وصول حق الزحمه خود در زمان معرفی به کار از جوینده کار تضمین و تأمین لازم را درقالب سفته دریافت کند.

اکبرنیا متذکر شد: تعرفه حق الزحمه به کارگماری کارجو در خارج از کشور برای قرارداد کار یک ساله و بیشتر معادل حداقل حقوق پایه مورد تایید سفارت ایران در کشور هدف و برای قرارداد کار کمتر از یک سال به صورت تناسبی محاسبه و توسط وزارت به دفاتر کاریابی ابلاغ می شود.

تاسیس فروشگاه بزرگ کالای ایرانی توسط تعاونی‌ها در سراسر کشور

در هفته‌ای که گذشت، رییس اتاق تعاون ایران بر لزوم ایجاد زنجیره ارزش بین تعاونی‌ها از تولید تا مصرف تاکید کرد و گفت: به منظور ترویج فرهنگ تعاون در تمام شهرهای بزرگ یک فروشگاه عرضه محصولات ایرانی راه اندازی خواهد شد.

بهمن عبدالهی با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۷ به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، گفت: با توجه به شعاری که امسال اعلام شده نقش تعاونی‌های تولیدی قطعا کلیدی‌تر و وظیفه آن‌ها سنگین‌تر است و بر همین اساس درصدد بهبود کیفیت کالاهای تولیدی در بخش تعاون خواهیم بود.

اشتغالزایی ۶۵ هزار نفری تعاونی‌های در سال گذشته

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این هفته آمار تشکیل تعاونی‌ها و اشتغالزایی آن‌ها در سال گذشته را منتشر کرد.

بر اساس آمار استخراج شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، در سال ۱۳۹۶ تعداد ۴۰۱۸ تعاونی جدید در کشور برای انجام فعالیت‌های مختلف کسب و کار به ثبت رسیده‌اند.

مجموع اعضای این تعاونی‌ها بیش از۹۰ هزار نفر و میزان فرصت شغلی به ثبت رسیده ۶۵ هزار و ۶۳۸ نفر بوده است.

برابر بررسی‌ها، بیشترین تعداد تعاونی ثبت شده در استانهای "فارس" و "خراسان رضوی" و بیشترین فرصت شغلی ایجاد شده مربوط به تعاونی های "کشاورزی" با ۱۸۰۹۲ نفر و تعاونی‌های "صنعت" با ۱۵۶۲۰ نفر بوده است.

طراحی سند مهارت استانها توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خبر دیگری بود که این هفته انتشار یافت. به گفته پاک سرشت، رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ـ این سند بر اساس نیاز و تقاضای آموزشی منطقه‌ای و با نگاه محلی به مدیریت عرضه و تقاضای آموزشی تدوین می‌شود.

او تصویب قانون نظام جامع آموزش‌های فنی و حرفه ای و مهارتی را از مهم ترین رویدادهای سال ۱۳۹۶ در حوزه مهارت آموزی کشور عنوان کرد.

وی نقش تشکل‌های بخش خصوصی در ارتقای اثربخشی آموزشهای مهارتی را مهم خواند و اجرای طرح مهارت آموزی دانشجویان حین تحصیل با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طرح آموزش سربازان وظیفه با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و اجرای طرح ایران مهارت با همکاری آموزش و پرورش را از جمله برنامه‌های  مهم این سازمان در سال ۱۳۹۷عنوان کرد.

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سال حمایت از کالای ایرانی در راستای حمایت از تولید و مهارت ایرانی نقش خود را مسؤولانه ایفا می کند.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  آغاز تحویل سکه‌های پیش‌فروش سه ماهه در شعب بانک ملی


26 تیر 97

  بهای طلا رو به افزایش گذاشت


25 تیر 97

  صادرات طلا در ۷ سال گذشته به صفر رسید


25 تیر 97

  یک بام و دو هوای تعیین نرخ سکه


24 تیر 97

  حرکت سینوسی بازار سکه در ۸۳ روز


23 تیر 97

  بهای طلا افت کرد


23 تیر 97

  ترمز مالیاتی اوراق سکه


20 تیر 97

  خرید و انبار چه تعداد سکه جرم کیفری دارد؟


19 تیر 97

  بهای جهانی طلا / بیانیه چین علیه ترامپ در راه است


13 تیر 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

ادعای ترامپ درباره ایران؛ از حمایت محض تا تشویق مردم به ناآرامی!


مجمع واردات: رئیس جمهوری آمریکا در تایید راهبرد خود مبنی بر تحمیل جنگ اقتصادی بر ایران، مدعی شد بعد از خروج وی از برجام، اوضاع ایران آشفته شده و آمریکا هم از جریان‎های ناراضی حمایت می‎کند.

سقوط شدید نرخ نفت


مجمع واردات: با بازگشایی بنادر نفتی لیبی و درحالی‌که کشورها به دریافت معافیت درباره تحریم نفت ایران امیدوار شده اند ، قیمت نفت ۴ درصد سقوط کرد و برنت به پایین‌ترین قیمت ۳ ماه اخیر خود رسید.

برنامه قطعی برق امروز 26 تیرماه تهران اعلام شد+جدول


مجمع واردات: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ برای اعمال خاموشی‌های برنامه‌ریزی‌شده امروز ۲۶ تیرماه ۹۷، جدول جدیدی منتشر کرد.

شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری


مجمع واردات: ایران از آمریکا به دلیل اعمال تحریم‌های یکجانبه شکایت کرد.

هنوزبه آمریکا نفت صادرمی‌کنیم


مجمع واردات: سفیر ونزوئلا در ایران با بیان اینکه عربستان سیاست مستقلی در حوزه نفت ندارد، گفت: ونزوئلا همچنان بصورت روزانه به هشت پالایشگاه آمریکا نفت صادر می کند.
 

آشفتگی در بازار دارویی و افزایش قاچاق

آشفتگی در بازار دارویی و افزایش قاچاق


سه شنبه، 26 تیر 1397
 

روزگار سیاه تولید

روزگار سیاه تولید


سه شنبه، 26 تیر 1397
 

ایران حبس شدنی نیست

ایران حبس شدنی نیست


سه شنبه، 26 تیر 1397
 

خبرهای خوش ظریف از برجام

خبرهای خوش ظریف از برجام


سه شنبه، 26 تیر 1397
 

ترامپ در فکر یک جنگ غیرضروری با ایران

ترامپ در فکر یک جنگ غیرضروری با ایران


دوشنبه، 25 تیر 1397

جعبه سیاه مافیای خودرو

جعبه سیاه مافیای خودرو


دوشنبه، 25 تیر 1397
 

از واردات غیرمجاز سایر کالاها غافل نشویم

از واردات غیرمجاز سایر کالاها غافل نشویم


دوشنبه، 25 تیر 1397
 

رکود تورمی در راه است

رکود تورمی در راه است


یکشنبه، 24 تیر 1397
 

ایران چگونه می‌تواند آمریکا را با نفت به دردسر بیاندازد؟

ایران چگونه می‌تواند آمریکا را با نفت به دردسر بیاندازد؟


یکشنبه، 24 تیر 1397
 

کالاهای ضروری مردم را تامین می کنیم

کالاهای ضروری مردم را تامین می کنیم


یکشنبه، 24 تیر 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/