صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 51561صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتپنجشنبه، 23 فروردین 1397 - 11:59
نرخ بیکاری در زمستان پارسال چقدر بود؟
مجمع واردات: اعلام نرخ بیکاری کشور در زمستان سال گذشته، میزان حق‌الزحمه کاریابی‌ها در سال جدید، تاسیس فروشگاه بزرگ کالای ایرانی توسط تعاونی‎ها و اشتغالزایی ۶۵ هزار نفری تعاونی‌ها در سال گذشته، از مهمترین خبرهای حوزه کار و تعاون در هفته جاری بود.
  
مجمع واردات:

به گزارش ایسنا، این هفته مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری زمستان سال گذشته را ۱۲.۱ درصد اعلام کرد. بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیشتر در گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که ۱۲.۱ درصد از جمعیت فعال، ‌ بیکار بوده‌اند.

بیکاری جوانان ٢٩- ١٥ ساله نیز حاکی از آن است که ۲۵.۲ درصد از جمعیت فعال ٢٩- ١٥ ساله بیکار بوده‌اند. این شاخص در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است. در زمستان ١٣٩٦، ۳۹.۷ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیشتر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند.

بررسی روند تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور بیانگر آن است که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل (زمستان١٣٩٥)، ٠.٨ درصد افزایش و نسبت به فصل گذشته (پاییز١٣٩٦)، ٠.٤ درصد کاهش داشته است.

مبارزه با فقر و گسترش اشتغال دو برنامه کلیدی وزارت کار

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتاعی در هفته‌ای که گذشت فقرزدایی و گسترش اشتغال را از دو برنامه‌ مهم دولت در سال جاری عنوان کرد. وی در این باره گفت: صندوق کارآفرینی امید با رویکرد حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک در جهت تحقق این دو هدف گام‌های خوبی برداشته است.

ربیعی همچنین برنامه‌ریزی برای توانمندسازی منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را ازجمله اولویت‌های سال ۱۳۹۷ نام برد.

مبلغ حق الزحمه کاریابی‌ها چقدر است؟

این هفته مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مبلغ حق الزحمه کاریابی‌ها برای سال ۹۷ را اعلام کرد.

آنطور که اکبرنیا گفته حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی داخلی مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال و حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی خارجی مبلغ ۳۰۰۰۰۰ ریال است. حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی کاریابی‌های داخلی در مناطق محروم کشور نیز مبلغ ۱۴۰۰۰۰ ریال تعیین شده است.

وی از تقسیط حق الزحمه کاریابی‌ها خبر داد و گفت: کاریابی طی توافق با به کارگمارده می‌تواند حق الزحمه خود را به صورت اقساط وصول کند و به منظور وصول حق الزحمه خود در زمان معرفی به کار از جوینده کار تضمین و تأمین لازم را درقالب سفته دریافت کند.

اکبرنیا متذکر شد: تعرفه حق الزحمه به کارگماری کارجو در خارج از کشور برای قرارداد کار یک ساله و بیشتر معادل حداقل حقوق پایه مورد تایید سفارت ایران در کشور هدف و برای قرارداد کار کمتر از یک سال به صورت تناسبی محاسبه و توسط وزارت به دفاتر کاریابی ابلاغ می شود.

تاسیس فروشگاه بزرگ کالای ایرانی توسط تعاونی‌ها در سراسر کشور

در هفته‌ای که گذشت، رییس اتاق تعاون ایران بر لزوم ایجاد زنجیره ارزش بین تعاونی‌ها از تولید تا مصرف تاکید کرد و گفت: به منظور ترویج فرهنگ تعاون در تمام شهرهای بزرگ یک فروشگاه عرضه محصولات ایرانی راه اندازی خواهد شد.

بهمن عبدالهی با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۷ به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، گفت: با توجه به شعاری که امسال اعلام شده نقش تعاونی‌های تولیدی قطعا کلیدی‌تر و وظیفه آن‌ها سنگین‌تر است و بر همین اساس درصدد بهبود کیفیت کالاهای تولیدی در بخش تعاون خواهیم بود.

اشتغالزایی ۶۵ هزار نفری تعاونی‌های در سال گذشته

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این هفته آمار تشکیل تعاونی‌ها و اشتغالزایی آن‌ها در سال گذشته را منتشر کرد.

بر اساس آمار استخراج شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، در سال ۱۳۹۶ تعداد ۴۰۱۸ تعاونی جدید در کشور برای انجام فعالیت‌های مختلف کسب و کار به ثبت رسیده‌اند.

مجموع اعضای این تعاونی‌ها بیش از۹۰ هزار نفر و میزان فرصت شغلی به ثبت رسیده ۶۵ هزار و ۶۳۸ نفر بوده است.

برابر بررسی‌ها، بیشترین تعداد تعاونی ثبت شده در استانهای "فارس" و "خراسان رضوی" و بیشترین فرصت شغلی ایجاد شده مربوط به تعاونی های "کشاورزی" با ۱۸۰۹۲ نفر و تعاونی‌های "صنعت" با ۱۵۶۲۰ نفر بوده است.

طراحی سند مهارت استانها توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خبر دیگری بود که این هفته انتشار یافت. به گفته پاک سرشت، رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ـ این سند بر اساس نیاز و تقاضای آموزشی منطقه‌ای و با نگاه محلی به مدیریت عرضه و تقاضای آموزشی تدوین می‌شود.

او تصویب قانون نظام جامع آموزش‌های فنی و حرفه ای و مهارتی را از مهم ترین رویدادهای سال ۱۳۹۶ در حوزه مهارت آموزی کشور عنوان کرد.

وی نقش تشکل‌های بخش خصوصی در ارتقای اثربخشی آموزشهای مهارتی را مهم خواند و اجرای طرح مهارت آموزی دانشجویان حین تحصیل با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طرح آموزش سربازان وظیفه با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و اجرای طرح ایران مهارت با همکاری آموزش و پرورش را از جمله برنامه‌های  مهم این سازمان در سال ۱۳۹۷عنوان کرد.

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سال حمایت از کالای ایرانی در راستای حمایت از تولید و مهارت ایرانی نقش خود را مسؤولانه ایفا می کند.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  برای معامله آتی سکه حداقل باید ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعتبار داشت


30 فروردین 97

  پیش‌فروش یکماهه سکه فعلا متوقف شد


29 فروردین 97

  آغاز پیش‌فروش انواع سکه از امروز


26 فروردین 97

  سیگنال سکه به انتظارات


23 فروردین 97

  چرا بانک مرکزی برای تحویل سکه تضمین نداد؟


22 فروردین 97

  توقف حراج روزانه سکه


21 فروردین 97

  بهای جهانی طلا کاهش یافت


21 فروردین 97

  سکه در آستانه ۱.۹میلیون تومان!


20 فروردین 97

  چرا سکه یک شبه ۶۶ هزار تومان گران شد؟


20 فروردین 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

وزارت صنعت چه در سر دارد؟


مجمع واردات: علی‌رغم شکست طرح نوسازی و بهسازی صنایع در سال گذشته مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجلس شورای اسلامی درخواست کرده‌اند که در استمرار طرح مذکور طی سال جاری آن‌ها را یاری کند.

فردا، آخرین مهلت رجیستری گوشی‌های تلفن همراه


مجمع واردات: تمام برندهای تلفن همراه تا پایان ساعت ۲۴ سی و یکم فروردین زیر چتر رجیستری قرار می‌گیرند.

زمین لرزه ۵.۹ ریشتری بوشهر را لرزاند


مجمع واردات: بوشهر - زمین لرزه ای به شدت ۵.۹ ریشتر حوالی شهر کاکی در استان بوشهر را تکان داد.

حفظ حقوق یک کالای خاص


مجمع واردات: یک فعال حوزه فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت وضع قوانینی به منظور حفظ حقوق تولید کنندگان در فضای مجازی، بر لزوم فرهنگ‌سازی در این راستا تاکید کرد

دولت مصصم به اجرای بخشنامه‌های نرخ سود


مجمع واردات: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تصمیم‌گیری اخیر در سیاست‌های ارزی بر مبنای جلوگیری از التهاب در بازار و برگرداندن آرامش به اقتصاد کشور بود.
 

ارز دولت - ارز مردم

ارز دولت - ارز مردم


پنجشنبه، 30 فروردین 1397
 

پیام ایران برای همسایگان

پیام ایران برای همسایگان


پنجشنبه، 30 فروردین 1397
 

دفاع ایتالیایی در برابرتحریم‌ها

دفاع ایتالیایی در برابرتحریم‌ها


چهارشنبه، 29 فروردین 1397
 

هشدار نسبت به رونق بازار سیاه ارز

هشدار نسبت به رونق بازار سیاه ارز


چهارشنبه، 29 فروردین 1397
 

افزایش قیمت نفت با کاهش موجودی نفت خام آمریکا

افزایش قیمت نفت با کاهش موجودی نفت خام آمریکا


چهارشنبه، 29 فروردین 1397

اقتصاد ایران از نگاه IMF

اقتصاد ایران از نگاه IMF


چهارشنبه، 29 فروردین 1397
 

آنالیز وضعیت صنعت و تولید

آنالیز وضعیت صنعت و تولید


سه شنبه، 28 فروردین 1397
 

پای برجام ایستاده‌ایم

پای برجام ایستاده‌ایم


سه شنبه، 28 فروردین 1397
 

دلار درد امروز و هر روز اقتصاد ایران

دلار درد امروز و هر روز اقتصاد ایران


سه شنبه، 28 فروردین 1397
 

سایه جنگ تجاری بر نشست غول‌ها

سایه جنگ تجاری بر نشست غول‌ها


دوشنبه، 27 فروردین 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: رکورد درآمدهای گمرکی ایران شکسته شد