صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 51530صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتسه شنبه، 21 فروردین 1397 - 17:09
یورو ارز رسمی کشور می‌شود
مجمع واردات: سخنگوی دولت و رییس سازمان برنامه و بودجه، از صدور اطلاعیه‌ای از سوی بانک مرکزی برای اعلام سیاستهای جدید ارزی دولت خبر داد.
  
مجمع واردات:

به گزارش اقتصادآنلاین، سخنگوی دولت در نشست خبری درباره عملکرد بودجه ۹۶ و ویژگی‌های بودجه ۹۷ گفت: دولت لایحه بودجه ۹۶ را با پیش بینی منابع ۳۲۰ هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس کرد که با تصمیم مجلس ۲۶ هزار میلیاردتومان به این رقم افزوده شد.

وی گفت: البته ما اعلام کردیم که این ۲۶ هزار میلیارد تومان وجود ندارد و روی کاغذ است و امید ایجاد می‌کند اما در نهایت موجب نارضایتی می‌شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: بر اساس گزارش خزانه ۳۲۰ هزار میلیاردتومان منابع وارد خزانه شد که ۱۰۰ درصد پیش بینی ما تحقق یافت، اما نسبت به رقمی که افزوده شد می‌توان گفت ۹۲/۳ درصدبودجه محقق شد.

نوبخت با اشاره به این که عملکرد منابع و مصارف در سال ۹۶  نسبت به رقم ۲۸۳ هزار میلیارد تومان سال ۹۵، ١٣ درصد رشد داشته است. افزود: عملکرد درآمدها در سال ٩٦ بالغ بر ١٦٧/٥ هزار میلیارد تومان از محل مالیات، حقوق گمرکی و سایر بوده که در مقایسه با ۱۵۹/۵ هزار میلیارد تومان لایحه ۵ درصد بیشتر و در مقایسه با رقم مصوب مجلس که ۱۷۴ هزار میلیارد بوده ۳/۸ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در سال ٩٦ متوسط قیمت فروش نفت در یازده ماه ۵۳ دلار بود، متوسط قیمت فروش معادل هر بشکه میعانات نیز ۵۵ دلار بود.

به گفته نوبخت براساس گزارش خزانه عملکرد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای در سال ۹۶ بالغ بر ۴۲/۱ هزار میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با رقم ۶۲/۷ هزار میلیارد تومان لایحه و رقم ۷۱/۳ هزار میلیارد تومان مصوب به ترتیب ۳۲/۸ و ۴۰/۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

نابه‌سامانی بازار ارز را نباید به معنی نابه‌سامانی کل اقتصاد دانست

سخنگوی دولت در ادامه نشست خبری درباره عملکرد بودجه ۹۶ و ویژگی‌های بودجه ۹۷ گفت: مردم بدانند درست است که بازار ارز مهم است اما نابسامانی بازار ارز را نباید به معنی نابسامانی کل اقتصاد بدانیم.

وی افزود: من از شما خواهش می‌کنم به عنوان افراد مطلع، به مردم بگویید که درست است که بازار ارز بازار موثری است، اما به نابه‌سامانی کل اقتصاد ارتباط ندهیم.

نوبخت با اشاره به این که البته این به معنای آن نیست که وضع اقتصاد خوب است و مردم در رفاه هستند گفت: اما باید ببینیم که مسیر اقتصاد رو به بهبود است. آنچه در بازار ارز تا روز گذشته اتفاق افتاد، قابل دفاع نیست. اما نباید اتفاقات بازار ارز را با کل شاخص‌ها معادل کنیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ما درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم و دشمنان دنبال این هستند که اقتصادمان را دچار مشکل کنند. ما که نباید با مارش آنها پا بکوبیم. ما باید واقعیت‌ها را بگوییم، اما مسایلی که گفته می‌شود، غیر از این است.

تقاضای غیرواقعی ارز بازار را به هم ریخته است

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: خوشبختانه در شرایطی نیستیم که بگوییم به دلیل این که منابع به دلیل این که نسبت به تقاضای واقعی ناکافی است، ارز را سهمیه بندی است. اما تقاضای غیرواقعی ای که از سوی برخی از افراد وارد می شود، بازار ارز را به هم ریخته است. ما اجازه نداریم به این هجوم غیرمتعارف پاسخ دهیم و خزانه خود را خالی کنیم. هیچ کشوری نیز حاضر نیست یک چنین کار غیرمتعارفی انجام دهد. ما قطعا باید انضباط اقتصادی را رعایت کنیم و در راستای تولید ملی حرکت کنیم.

نوبخت ادامه داد: پیش بینی ما این است که با سایر اقداماتی که صورت می گیرد، بازار ملتهب روزهای اخیر را آرام کنیم.

از مزایای تغییر  پایه به یورو استفاده خواهیم کرد

او با اشاره به اینکه بحث این که ارز از دلار محور به یورو محور تبدیل شود، خاطرنشان کرد: مدت هاست که مطرح است. تمهید مقدماتی نیز صورت گرفته  و رییس کل بانک مرکزی سیف بررسی‌هایی درباره فرصت‌هایی که برای تسهیل مبادلات ارزی بر پایه یورو صورت گیرد، انجام داده است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: لزومی ندارد مبادلات خارجی با دلار انجام شود. تغییر  پایه به یورو  مزایایی دارد که ما از آن استفاده خواهیم کرد.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  سود ۲.۳میلیون تومانی خریداران سکه پیش‌فروشی بابت هرقطعه


28 مرداد 97

  رشد تقاضای طلا در بازارهای اروپایی


27 مرداد 97

  ده خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند؟ +اسامی


23 مرداد 97

  با متهم ردیف اول التهابات بازار ارز و طلا آشنا شوید


23 مرداد 97

  شرایط واردات طلا، ارز و طلای خام اعلام شد


22 مرداد 97

  شفاف سازی بانک مرکزی درباره سکه‌های پیش‌فرشی


18 مرداد 97

  سقوط قیمت سکه به مرز ۳میلیون تومان


17 مرداد 97

  تحویل 2.6 میلیون سکه در بانک ملی آغاز شد


17 مرداد 97

  طلا تا کجا عقب‌نشینی می‌کند؟


16 مرداد 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

«کارا» بزودی بازگشایی می‌شود


مجمع واردات: مدیر طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار وزارت کار (طرح تکاپو) از بازگشایی مجدد سامانه کارا برای ثبت نام از متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خبرداد.

افزایش قیمت رسمی یورو


مجمع واردات: بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن نرخ ۱۴ ارز از جمله یورو نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۱۸ واحد پولی دیگر مانند پوند کاهش یافت؛ نرخ ۷ ارز از جمله دلار نیز ثابت ماند.

پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند


مجمع واردات: یک کارشناس سیاستگذاری حوزه سلامت اعتقاد دارد فرار مالیاتی پزشکان در حال حاضر حدود ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.

دلار از "سنا" حذف شد!


مجمع واردات: متوسط قیمت دلار که به همراه چند ارز دیگر در سامانه نظام ارزی(سنا) به طور روزانه اعلام می‌شد، امروز در سامانه حذف شده است.

مردم: با محتکران مانند خائنان زمان جنگ برخورد شود


مجمع واردات: بیش از ۹۴ درصد از شرکت کنندگان در یک نظرسنجی اعتقاد دارند که محتکران مانند خائنان زمان جنگ هستند و باید مثل خائنان زمان جنگ با محتکران برخورد شود.
 

چوب «مجلس» لای چرخ «بانک مرکزی»

چوب «مجلس» لای چرخ «بانک مرکزی»


دوشنبه، 29 مرداد 1397
 

خطر قفل شدن مبادلات اقتصادی

خطر قفل شدن مبادلات اقتصادی


دوشنبه، 29 مرداد 1397
 

مرگ طبقه متوسط

مرگ طبقه متوسط


دوشنبه، 29 مرداد 1397
 

جزئیات خدمات سامانه روابط کار برای کارگران و کارفرمایان

جزئیات خدمات سامانه روابط کار برای کارگران و کارفرمایان


یکشنبه، 28 مرداد 1397
 

چرا ایران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؟

چرا ایران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؟


یکشنبه، 28 مرداد 1397

افزایش استفاده از کارت بازرگانی یکبار مصرف در صادرات

افزایش استفاده از کارت بازرگانی یکبار مصرف در صادرات


یکشنبه، 28 مرداد 1397
 

گام جدید آمریکا علیه ایران

گام جدید آمریکا علیه ایران


شنبه، 27 مرداد 1397
 

صادرات نفت ایران هیچگاه صفر نمی‌شود

صادرات نفت ایران هیچگاه صفر نمی‌شود


شنبه، 27 مرداد 1397
 

بورس جدی گرفته‌ نمی‌شود

بورس جدی گرفته‌ نمی‌شود


شنبه، 27 مرداد 1397
 

شرط آمریکا برای معاف شدن هند از تحریم نفتی ایران

شرط آمریکا برای معاف شدن هند از تحریم نفتی ایران


پنجشنبه، 25 مرداد 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/