صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 51403صفحه نخست » اخبار برگزیده مجمع وارداتشنبه، 26 اسفند 1396 - 15:40
دلالان بازار ارز عقب نشستند
دلالان بازار ارز عقب نشستنددر آخرین روز هفته، صرافی‌های منتخب قیمت دلار را یک کانال عقب بردند؛ همزمان تحرک معامله‌گران غیررسمی کاهش یافت تا قیمت در معاملات این دسته نیز از مرز ۴ هزار و ۹۰۰ تومان فاصله بیشتری بگیرد و در حوالی سطح ۴ هزار و ۸۵۰ تومانی قرار بگیرد.
  

دنیای اقتصاد : در آخرین روز هفته، صرافی‌های منتخب قیمت دلار را یک کانال عقب بردند؛ همزمان تحرک معامله‌گران غیررسمی کاهش یافت تا قیمت در معاملات این دسته نیز از مرز ۴ هزار و ۹۰۰ تومان فاصله بیشتری بگیرد و در حوالی سطح ۴ هزار و ۸۵۰ تومانی قرار بگیرد. روز پنج شنبه، صرافی‌های منتخب قیمت دلار را ۴ هزار و ۷۷۹ تومان تعیین کردند که کاهشی ۲۵ تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز چهارشنبه داشت.

معامله‌گران غیررسمی نیز که در پنجمین روز هفته سعی کرده بودند، با جوسازی پیرامون تغییرات وزارت امور خارجه آمریکا قیمت دلار را به سطوح جدید ببرند، روز پنج شنبه با توجه به نبود متغیرهای افزایشی عقب نشستند؛ اولین متغیر کاهشی روز پنج‌شنبه، افت نرخ حواله درهم به محدوده هزار و 310 تومان بود.

در کنار این، ارزش دلار در بازارهای همسایه چندان بالا نبود که قیمت این ارز در بازار داخلی را تحریک کند.  اتفاق مهم دیگر روز پنج شنبه عدم تعیین قیمت دلار در حجم خرد توسط یکی از صرافی‌های بزرگ دولتی بود.

این صرافی در گذشته قیمت این نوع ارز را برای مسافران خارجی زیر ۴ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین می‌کرد؛ ولی روز پنج شنبه بر اساس گفته‌های فعالان برای دلار در حجم خرد قیمتی از سوی این صرافی تعیین نشد.

این در حالی است که در روزهای قبل در راسته میدان فردوسی در برابر این صرافی بزرگ دولتی صف‌های طولانی برای خرید ارز مسافرتی شکل می‌گرفت. در واقع، پس از تغییر نوع قیمت‌گذاری دلار از روز دوشنبه صف‌های ارزی بسیار کوتاه تر شدند و تعداد این صف‌ها نیز در بازار پایین آمد.

با این حال، مسافران ارزی در برابر یکی از صرافی‌های بزرگ دولتی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه صف تشکیل دادند و در برخی مناطق، سایر مسافرانی که موفق به دریافت دلار ارزان نمی‌شدند، در برابر برخی صرافی‌ها در صف‌هایی قرار می‌گرفتند که بسیار کوتاه تر بود ولی با قیمت‌هایی در حوالی ۴ هزار و ۸۰۰ تومان اقدام به عرضه می‌کردند.

به‌طور خلاصه می‌توان گفت با اقدامات جدید بانک مرکزی، صف‌های ارزی بسیار کمتر و کوتاه تر شدند، ولی به دلایلی مانند کاهش تمایل صرافی‌ها برای عرضه ارز، تعداد زیاد متقاضیان دلار در حجم خرد و تحرکات برخی سفته بازان، بعضا صف‌های کوتاه تری نسبت به گذشته در برابر برخی صرافی‌ها شکل گرفته است.

ناگفته نماند کاهش تمایل صرافی‌ها برای تهیه دلار از بانک مرکزی بعضا موجب شده است که تهیه این ارز در حجم خرد برای بسیاری از افراد مشکل شود. در این فضا، برخی از صرافی‌های خارج از محدوده خیابان فردوسی، با قیمت‌های بسیار بالاتری به متقاضیان دلار فروختند. 

همسو با افت قیمت دلار در برابر تابلوی صرافی‌های منتخب و در بازار غیررسمی، روز پنج شنبه سکه تمام بهار آزادی نیز پس از ۳ افزایش متوالی در فاز نزولی قرار گرفت و با ۲ هزار تومان کاهش به قیمت یک میلیون و ۶۳۰ هزار تومان رسید. به گفته برخی فعالان، روز چهارشنبه عرضه سکه در حراج کارگشایی آن قدر بالا بود که خریداران را در روز پنج شنبه وا داشت برخی از خریدهای خود را عرضه کنند.

 

بانک و بیمه

بانک و بیمه

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  حباب سکه به ۷۰۰ هزار تومان رسید


31 تیر 97

  عرضه گواهی پیش‌فروش سکه ادامه دارد


30 تیر 97

  انتشار اوراق سکه پابرجاست


27 تیر 97

  آرامش بازار طلا پس از کاهش ۱۲ دلاری


27 تیر 97

  آغاز تحویل سکه‌های پیش‌فروش سه ماهه در شعب بانک ملی


26 تیر 97

  بهای طلا رو به افزایش گذاشت


25 تیر 97

  صادرات طلا در ۷ سال گذشته به صفر رسید


25 تیر 97

  یک بام و دو هوای تعیین نرخ سکه


24 تیر 97

  حرکت سینوسی بازار سکه در ۸۳ روز


23 تیر 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

کاهش معافیت‌های مالیاتی در دستور کار


مجمع واردات: معاون وزیر اقتصاد گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور که بخش نفت آسیب پذیر است و احتمال کاهش درآمدها وجود دارد، جلوگیری از فرار مالیاتی و کاهش معافیت های مالیاتی می تواند کمک کننده باشد .

مشکلات ارزی صنعت دارو


مجمع واردات: مشکل دریافت ارز دولتی مورد نیاز برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی، صدای اعتراض فعالان بخش‌خصوصی این حوزه را بلند کرده است.

سیگنال انتظارات به بازار نقدی


مجمع واردات: روز گذشته سکه و دلار رکوردهای جدیدی را ثبت کردند؛ سکه به بالای مرز ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رفت و دلار بیشترین قیمت از اوایل تیرماه را به ثبت رساند.

دود مفاسد اقتصادی و رانت سکه و ارز به چشم تولید رفت


مجمع واردات: رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه بسیاری از مواد اولیه واحدهای تولیدی امکان ترخیص ندارند، گفت: اشتباهات دولت در بازار سکه و ارز عاملی شد تا یک عده از رانت استفاده کنند که دود این موضوع فقط به چشم صنعت و تولید کشور رفت.

منتظر کاهش بهای مسکن باشیم؟


مجمع واردات: جمع‌بندی تحولات امروز اقتصاد ایران حاکی از آن است که مسکن از یک سو نسبت به بازارهای رقیب، عقب مانده و از سوی دیگر به سمت رکود و شاید تثبیت قیمت‌ها می‌رود.
 

بختک گرانی

بختک گرانی


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

آینده تحریم نفتی ایران

آینده تحریم نفتی ایران


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

عقب‌نشینی ارزی ترامپ

عقب‌نشینی ارزی ترامپ


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

خوب و بد بنزین دونرخی

خوب و بد بنزین دونرخی


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

ترامپ از گفتگو با ایران استقبال می‌کند

ترامپ از گفتگو با ایران استقبال می‌کند


شنبه، 30 تیر 1397

قیمت نفت با افت دلار بالا رفت

قیمت نفت با افت دلار بالا رفت


شنبه، 30 تیر 1397
 

راه نجات از آمریکا می‌گذرد

راه نجات از آمریکا می‌گذرد


شنبه، 30 تیر 1397
 

دوراهی هند؛ تجارت با ترامپ یا نفت ارزان ایران

دوراهی هند؛ تجارت با ترامپ یا نفت ارزان ایران


شنبه، 30 تیر 1397
 

مخالفت با پیوستن ایران به FATF و پالرمو

مخالفت با پیوستن ایران به FATF و پالرمو


چهارشنبه، 27 تیر 1397
 

راهکار کاهش و تثبیت نرخ ارز چیست؟

راهکار کاهش و تثبیت نرخ ارز چیست؟


چهارشنبه، 27 تیر 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/