صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 51344صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتیکشنبه، 20 اسفند 1396 - 16:40
آغاز مطالعات مزد منطقه‌ای برای۹۸
در نشست شورای عالی کار با حضور ربیعی، علاوه بر موافقت شورا با آغاز مطالعات مزد منطقه‌ای برای سال۹۸مقرر شد در نشست مشترکی با نمایندگان مجلس درخصوص بازگشت منابع درمان تامین اجتماعی رایزنی شود.
  

به گزارش خبرنگار مهر، امسال مذاکرات مزدی کارگران که از چند ماه قبل آغاز شده بود پس از برگزاری ۹ جلسه کارگروه مزدی و چند جلسه اصلی، عصر روز گذشته در جلسه شورای عالی کار مطرح شد.

بر اساس مذاکرات صورت گرفته هنوز اختلاف نظر زیادی بین اعضای کارگری و کارفرمایی شورای کار برای تعیین حداقل دستمزد و سایر سطوح مزدی وجود دارد.

اما سرانجام با رایزنی‌های صورت گرفته توسط وزیر کار، عصر روز گذشته جلسه شورای عالی کار به مدت ۳ ساعت بحث پیرامون تعیین حداقل دستمزد و مسائل مربوط به تامین اجتماعی پرداخت.

یکی از بحث‌های مطرح شده در جلسات شورای عالی کار با توجه به ماده ۴۱ و سایر مواد قانون کار تعیین مزد منطقه‌ای و صنعتی برای سال ۹۷ بود که با توجه به بحث‌های صورت گرفته، شرکای اجتماعی و دولت تعیین این شیوه از دستمزد را به مصلحت ندانستند و مقرر شد مطالعات تعیین دستمزد به صورت منطقه ای و صنعتی برای سال ۹۸ آغاز شود.

موضوع تعیین دستمزد به صورت منطقه ای در راستای عدالت مزدی به تناسب نوع فعالیت و منطقه محل فعالیت نیروی کار سالهاست مطرح می شود اما به دلایلی چون نبود سازوکاری مشخص برای بررسی میدانی و مطالعات دقیق هنوز اجرایی نشده است که در جلسه روز گذشته مقرر شد این موضوع برای سال آینده در دستور کار قرار گیرد.

علاوه بر این، یکی از مسائلی که تشکیل شورای عالی کار را با چالش جدی مواجه کرده بود، موضوع انتقال حق درمان کارگران به حساب خزانه به استنا بند (ز) تبصره ۷ قانون بودجه کل کشور بود که موجب شد کارگران و کارفرمایان با اعتراض مشترک، در جلسات اخیر شورای عالی کار شرکت نکنند.

نشست مشترک با مجلس برای تعیین تکلیف منابع درمان تامین اجتماعی

در همین زمینه نیز، در جلسه عصر روز گذشته اعضای کارگری و کارفرمایی شورای عالی با تنظیم نامه ای از کمیسیون‌های «اجتماعی» و «بهداشت و درمان» مجلس شورای اسلامی در خواست کردند تا در نشستی مشترک با حضور شرکای اجتماعی موضوع بند ز تبصره ۷ بودجه کل کشور در خصوص واریز منابع سهم درمان تامین اجتماعی به خزانه کل کشور بحث و بررسی شود.

اما به استناد اصل ۵۳ قانون اساسی به عنوان عالی ترین مرجع قانونی کشور، «کلیه‏ دریافت‌های‏ دولت‏ در حساب‌های‏ خزانه‏ داری‏ کل‏ متمرکز می‏ شود و همه‏ پرداخت‌ها در حدود اعتبارات‏ مصوب‏ به‏ موجب‏ قانون‏ انجام‏ می‏ گیرد.» این در حالیست که منابع تامین اجتماعی به دلیل اینکه از محل درآمد حقوق کارگر و سهم کارفرما تامین می شود و جزو اموال دولتی محسوب نمی شود.

اختلاف نظر بر سر سهم سبد خوارکی از معیشت خانوار

بر اساس این گزارش، در جلسه عصر روز گذشته هزینه اقلام خوراکی برای یک نفر با موافقت اعضای کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار نهایی شد همچنان بر سر موضوع «درصد» تاثیرگذار هزینه خوراکی در سبد معیشت بین نمایندگان کارگری و کارفرمایی اختلاف نظر وجود دارد. به این ترتیب که اعضای کارفرمایی معتقدند سهم خوراکی از سبد معیشت همچون سال گذشته ۲۷ درصد است اما اعضای کارگری معتقدند، بر اساس محاسبات صورت گرفته این سهم حدود ۲۴.۵ درصد است.

همچنین مقرر شد جلسه کارگروه مزدی شورای عالی کار فردا دوشنبه و جلسه اصلی شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد  عصر روز سه شنبه تشکیل شود.

قرار است کارگروه مزد در جلسه فردا در خصوص هزینه سبد معیشت تصمیم گیری کند تا در جلسه عصر سه شنبه شورای عالی کار موضوع تعیین دستمزد وارد فازهای نهایی شود.

 

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  کمپین "نخریدن" و تاثیر آن بر بازار طلا


29 خرداد 97

  سکه طی 7سال گذشته چقدر گران شد؟


29 خرداد 97

  دارندگان سکه‌های پیش‌فروشی بخوانند


27 خرداد 97

  دلیل گرانی سکه


24 خرداد 97

  ایرانیان در مدت ۶ ماه ٦٠ تن طلا خریدند


23 خرداد 97

  مقایسه سود سکه‌های پیش‌فروش و سود بانکی+ جدول


23 خرداد 97

  طلا از صعود افتاد


22 خرداد 97

  سرمایه‌گذاری در صندوق طلا به جای سکه‌های خانگی


20 خرداد 97

  دلایل گرانی این روزهای سکه


13 خرداد 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

چگونه می‌توان نرخ مسکن را کنترل کرد؟


مجمع واردات: در حالی که کمیسیون عمران مجلس پیشنهاد ایجاد سامانه نرخ گذاری املاک در هر منطقه را به متولی بخش مسکن داده است، کارشناسان می گویند این سیاست به افزایش قیمت ها و کاهش ساخت و ساز می انجامد.

امریکا نباید پلیس اقتصادی جهان باشد


مجمع واردات: وزیر مالی فرانسه گفت: اولویت ما این است که موسسات مالی قدرتمند و مستقلی در اروپا ایجاد کنیم که اجازه دهد کانال های مالی بین اروپاو کشورها برقرار بماند.

کاهش ارزش یورو در برابر دلار ادامه دارد


مجمع واردات: در روزی که بیشتر بورس‌های آسیایی توانستند عملکردی مثبت داشته باشند، ارزش یورو در برابر دلار باز هم کاهش یافت.

کاهش قابل توجه پروازهای بین‌المللی ایران


مجمع واردات: شرکت فرودگاه‌ها جدیدترین آمار از وضعیت پروازها در فرودگاه‌های ایران را اعلام کرده که حاکی از کاهش هفت درصدی پروازها در اردیبهشت‌ماه امسال است.

۶۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های اقتصادی پرداخت شد


مجمع واردات: تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در دو ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ مبلغ ۶۸۹.۵ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته است.
 

ارز نباید تک‌نرخی‌می‌شد

ارز نباید تک‌نرخی‌می‌شد


چهارشنبه، 30 خرداد 1397
 

ولع جذب سپرده و زخم باز موسسات غیرمجاز

ولع جذب سپرده و زخم باز موسسات غیرمجاز


چهارشنبه، 30 خرداد 1397
 

اوپک، سازمان آمریکایی نیست

اوپک، سازمان آمریکایی نیست


چهارشنبه، 30 خرداد 1397
 

تقاضا برای تمدید کارتهای بازرگانی نگران‌کننده است

تقاضا برای تمدید کارتهای بازرگانی نگران‌کننده است


سه شنبه، 29 خرداد 1397
 

تصمیم جدید ارزی تا 2هفته دیگر

تصمیم جدید ارزی تا 2هفته دیگر


سه شنبه، 29 خرداد 1397

جزئیات اولویت‌بندی کالاها برای تخصیص ارز

جزئیات اولویت‌بندی کالاها برای تخصیص ارز


سه شنبه، 29 خرداد 1397
 

چه کسانی غیرقانونی خودرو وارد کردند؟

چه کسانی غیرقانونی خودرو وارد کردند؟


سه شنبه، 29 خرداد 1397
 

نفت سقوط کرد

نفت سقوط کرد


دوشنبه، 28 خرداد 1397
 

آیا مسکن حباب دارد؟

آیا مسکن حباب دارد؟


دوشنبه، 28 خرداد 1397
 

تصمیم جدید دولت برای واردکنندگان

تصمیم جدید دولت برای واردکنندگان


دوشنبه، 28 خرداد 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/