صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 43900صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتچهارشنبه، 10 شهریور 1395 - 07:25
توجه به کالای با کیفیت داخلی
در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی موضوع الگوسازی و ارائه نمونه‌های جدید منطبق با شاخص‌های پیش‌بینی شده مانند زیبایی، کیفیت، ترکیب و تلفیق و مطابق با ضوابط تعیین شده در کمیسیون ماده ۴ به‌طور میانگین طی سه سال گذشته سالانه سه هزار مدل جدید از سوی جامعه طراحان کشور ارائه و بسیاری از آنها به تولید انبوه رسیده و وارد جامعه شده است‌
  

جهان صنعت: دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور در پنچ نمایشگاه بین‌المللی مد و لباس، برپایی ٣٨ جشنواره استانی، راه‌اندازی ١۵٠ موسسه هنری، اعطای مالکیت معنوی به بیش از دو هزار و۵٠٠ لباس طراحی شده و اعطای نشان «با افتخار ساخت ایران» و معرفی یک‌هزار و ۴٠٠ مرکز عرضه مد لباس ایرانی را از مهم‌ترین دستاوردهای این مرکز در دولت یازدهم عنوان کرد‌.

حمید قبادی با تشریح اقدامات و فعالیت‌های این مرکز در سه سال گذشته در دولت یازدهم پرداخت و شاخص‌های این اقدامات را تبیین کرد‌. وی گفت: «کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی مصوب هیات‌ دولت وظیفه ترویج الگوهای بومی و ملی مد و لباس، هدایت بازار تولید و عرضه البسه و پوشاک براساس طرح‌ها و الگوهای داخلی و نیز ترغیب عموم مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه و غیرمانوس در توسعه و ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی را بر عهده دارد‌.»

قبادی افزود: «بر این اساس کارگروه ساماندهی مد و لباس طی سال‌های اخیر اقدامات گسترده‌ای را به انجام رسانده است که ارائه می‌شود‌.»

سبک زندگی ایرانی- اسلامی

حمید قبادی ادامه داد: «در راستای توسعه و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی موضوع الگوسازی و ارائه نمونه‌های جدید منطبق با شاخص‌های پیش‌بینی شده مانند زیبایی، کیفیت، ترکیب و تلفیق و مطابق با ضوابط تعیین شده در کمیسیون ماده ۴ به‌طور میانگین طی سه سال گذشته سالانه سه هزار مدل جدید از سوی جامعه طراحان کشور ارائه و بسیاری از آنها به تولید انبوه رسیده و وارد جامعه شده است‌.»

برگزاری جشنواره‌های مد و لباس فجر

این مسوول فرهنگی در ادامه فرهنگ‌سازی و ایجاد شخصیت مستقل در حوزه مد و لباس را از مهم‌ترین ماموریت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد و گفت: «به دلیل اهمیت جشنواره‌های فجر، موضوع مد و لباس نیز به عنوان یکی از رویدادهای ملی در قالب جشنواره مد و لباس فجر طراحی و به اجرا درآمده است‌.»

به گفته قبادی برپایی سه دوره جشنواره بین‌المللی فجر طی سه سال گذشته با هدف معرفی ظرفیت هنر طراحان لباس و خالقان آثار و برپایی رقابتی سخت و انتخاب هنرمندان شاخص و معرفی آن به جامعه از اقدامات بسیار تاثیر گذار در جهت توسعه سبک زندگی اسلامی ایرانی است‌.

او اضافه کرد: «مشارکت صدها طراح و تولید کننده و ارائه هزاران اثر با چارچوب‌های هنری و کاربردی و دینی از نکات بسیار مهمی است که در این جشنواره مورد توجه قرار گرفته است‌. بخش‌های مختلفی همچون مسابقه، نمایش، آثار برگزیده، علمی و دانشگاهی، اقوام و استان‌ها، فرهنگی و هنری، صنعت و پارچه سازی شکل دهنده مجموعه هنر صنعت مد و لباس در جشنواره مدو لباس فجر است‌.»

برپایی ۴۵ همایش و نمایشگاه موضوعی مد و لباس

قبادی همچنین گفت: با هدف فرهنگ‌سازی و توسعه و ترویج الگوهای بومی و ملی مد و لباس و هدایت بازار و معرفی الگوهای داخلی همایش‌ها و نمایشگاه‌های گسترده‌ای توسط بخش‌خصوصی و با نظارت کارگروه ساماندهی مد و لباس در نقاط مختلف کشور به‌ویژه در مراکز استان‌ها برگزار شده است‌.

وی ادامه داد: در بسیاری از استان‌ها محور و گرایش فعالیت‌ها معطوف به لباس اقوام و کاربردی کردن آنها، موضوعات آموزشی، ارائه آخرین دستاوردها و تکنیک‌ها، نمایش آثار هنرمندان و زمینه سازی ارتباط اجزاء تشکیل‌دهنده هنر صنعت مد و لباس در همایش‌ها بوده است‌.

راه‌اندازی ١۵٠ موسسه هنری مد و لباس

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: با هدف رسمیت‌بخشی فعالیت‌ها و هویت‌سازی فعالان و هنرمندان طراح و خالقان ایده‌های موثر و دارندگان طرح‌های اجرایی و همچنین به استناد آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس موضوع راه‌اندازی موسسات مد و لباس در دستور کار قرار گرفته و طی سه سال گذشته و از میان بیش از ۴٠٠ درخواست رسیده، ١۵٠ موسسه هنری مد و لباس راه‌اندازی و در حوزه‌های مختلف به ویژه طراحی و ارائه مجموعه‌های جدید تبلیغ و ترویج، لباس ایرانی و اسلامی، عفاف و حجاب و برپایی رویدادهای موضوعی به فعالیت می‌پردازند‌.

راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی مد و لباس سراسری

قبادی ادامه داد: به منظور ایجاد انسجام در فعالیت‌های مد و لباس سراسر کشور و شناسایی فعالان این حوزه و معرفی به سایر مراکز در جهت هم‌افزایی و مشارکت فعالانه، پایگاه اطلاع‌رسانی در کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور راه‌اندازی شد و تاکنون اطلاعات و مشخصات ٢٣ هزار نفر شغل در بیش از ٣٠ گرایش شغلی حوزه مد و لباس درج شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است‌.

اعطای مالکیت معنوی به بیش از ٢۵٠٠ لباس طراحی شده

او گفت: به منظور حفظ و صیانت از هنر طراحان و به استناد قانون ساماندهی مد و لباس اسلامی و ایرانی و با همکاری دفتر حقوقی و مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون بیش از ٢۵٠٠ اثر از میان آثار رسیده برای ثبت در بخش مالکیت معنوی موفق به احراز شرایط لازم شده و توانسته‌اند نشان مالکیت معنوی در بخش طراحی لباس را دریافت کنند‌.

براساس قانون ساماندهی مد و لباس آثار طراحان که دارای ضوابط لازم باشند، مشمول قانون حمایت از حقوق مولفان و پدیدآورندگان می‌شوند‌.

حمایت از راه‌اندازی برندهای «نمانشان» ایرانی اسلامی

این مسوول فرهنگی گفت: با هدف ساماندهی فعالیت‌ها و با همکاری ارزشمند اداره کل ثبت اختراعات، علائم و نشانه‌های تجاری قوه قضاییه زمینه تسهیل و حمایت از راه‌اندازی برندهای ایرانی اسلامی در کشور فراهم می‌شود و متقاضیان می‌توانند پس از ثبت در درگاه الکترونیکی این سازمان درخواست خود را به کارگروه ساماندهی مد و لباس ارائه کنند و پس از بررسی‌های اولیه و انطباق با شرایط جاری از امکان ثبت برند خود بهره‌مند شوند‌. این حمایت و هماهنگی در قانون ساماندهی مد و لباس پیش‌بینی شده است‌.

فعالیت‌ در حوزه اقتصاد مقاومتی

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در مجموع فعالیت‌های اجرایی و منطبق با موضوع اقتصاد مقاومتی تاکنون از طراحی و تولید بیش از دو هزار طرح لباس ایرانی حمایت شده است‌.

به گفته قبادی در این طرح آثار برگزیده که مورد قبول تولیدکنندگان واقع شده، خریداری و زمینه تولید حداکثری آن فراهم شده است‌. از این طریق اتکا به طرح‌های ایرانی و در ادامه تولید آثار ایرانی در دستور کار قرار گرفته است‌. تا جایی که زمینه معرفی آثار در سایر بخش‌ها فراهم شده است‌. این فعالیت با همکاری و مشارکت جدی اتحادیه پوشاک تهران به اجرا درآمده است‌.

حمایت و تشویق به استفاده از پارچه‌های ایرانی

این کارشناس امور فرهنگی کشور اظهار داشت: از آنجایی که یکی از فاکتورهای اساسی در اقتصاد مقاومتی اتکا به ظرفیت‌های داخلی و درون‌زا بودن اقدامات است، بخش صنعت این کارگروه اقدام به شناسایی و معرفی ظرفیت‌های حوزه نساجی کشور کرده و زمینه ارتباط بین نساجان و تولیدکنندگان لباس و همچنین فرهنگ‌سازی برای استفاده و بهره‌مندی از پارچه‌های ایرانی منطبق با فرهنگ و هویت داخلی را فراهم ساخته است‌ به‌طوری که با اطمینان می‌توان گفت آثار موجود در تعداد زیادی از محصولات از پارچه‌های ایرانی بهره جسته‌اند‌.

در جشنواره‌های مد و لباس نیز بخش ویژه‌ای به پارچه‌های ایرانی اختصاص یافته است‌.

تولید ۵٠ انیمیشن، ۵ عنوان کتاب و مجموعه مقالات برای فرهنگ‌سازی

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در جهت تشویق و ترغیب مردم و طراحان و تولید‌کنندگان و فرهنگ‌سازی مناسب در جامعه، تاکنون بیش از ۵٠ انیمیشن کوتاه موضوعی مد و لباس در جهت معرفی ظرفیت‌های داخلی با مشارکت دست‌اندرکاران این حوزه طراحی و ارائه شده است‌.

به گفته قبادی این در حالی است که تعداد پنج عنوان کتاب در بر گیرنده مجموعه مقالات برگزیده جشنواره‌های مختلف با هدف اتکاء و ابتناء به طرح‌ها و الگوهای داخلی تهیه و تولید شده است‌.

فرهنگ‌سازی در موضوع مقابله با پدیده شوم قاچاق

قبادی در ادامه این گفت و گو اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات این کارگروه فرهنگ‌سازی در جهت مقابله با پدیده شوم قاچاق بوده است‌. اجرای برنامه‌های مختلف تلویزیونی‌، تولید یادداشت‌های متعدد، تقویت ظرفیت‌های داخلی با تاکید بر ارتقای کیفیت کالای ایرانی، توجه دادن مسوولان ذی‌ربط به عوارض ناشی از قاچاق از جمله اقدامات این کارگروه است‌ به‌طوری که هم‌اکنون موضوع قاچاق در دستور کار اکثر دستگاه‌های مسوول قرار دارد‌.

اعطای نشان «با افتخار ساخت ایران»

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگر یاز این گفت‌وگو و در ادامه تشریح فعالیت‌های این مرکز در دولت یازدهم اظهار داشت: به منظور تشویق و ترویج آحاد مردم عزیز ایران و ترغیب طراحان و تولیدکنندگان داخلی و با همکاری اتاق اصناف ایران، اتحادیه‌های صنفی بویژه اتحادیه پوشاک تهران نشان «با افتخار ساخت ایران» طراحی و در سال‌جاری و با تصویب کمیسیون ویژه به تولیدکنندگان و فروشندگان اعطا می‌شود‌.

به گفته قبادی این نشان در راستای معرفی توانمندی‌های داخلی، توجه مردم به کالای ایرانی، تولید با کیفیت ایرانی، قطع وابستگی به خارج از کشور، فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی طراحی و به اجرا در می‌آید‌. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون بیش از ۴۵٠ مرکز تولیدی حوزه مد و لباس در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند‌.

حضور در ۵ نمایشگاه بین‌المللی مد و لباس خارجی

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود به بخش بین‌المللی این مجموعه هم اشاره کرد و گفت: به منظور معرفی ظرفیت‌های هنرمندان طراح و تولید‌کنندگان توانمند ایرانی و براساس تکالیف قانونی و در طول سه سال گذشته کارگروه ساماندهی مد و لباس با مشارکت بخش‌خصوصی مجموعا در پنج رویداد بین‌المللی شرکت جسته و بیش از ۴٠٠ اثر از هنرمندان طراح لباس در کشورهای میزبان مورد معرفی قرار گرفته است‌. روسیه، بلغارستان، هندوستان و ترکیه از جمله کشورهایی است که مد و لباس ایرانی اسلامی در آن شرکت داشته است‌.

انتخاب ایران به عنوان رتبه اول در نمایشگاه لباس اسلامی روسیه

قبادی اظهار داشت: به دنبال حضور فعال ایران در نمایشگاه‌های جهانی و ارائه آثار مطلوب و برتر در سال گذشته طرح‌ها و آثار طراحان ایرانی در نمایشگاه لباس اسلامی کازان روسیه رتبه اول را احراز و مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت‌.

به گفته دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این رتبه در حالی توسط طراحان ایرانی کسب شد که بیش از ١۵ کشور اسلامی در نمایشگاه شرکت داشته اند‌.
معرفی توانمندی طراحان ایرانی در سمینارها و با حضور نمایندگان

کشورهای اروپایی

قبادی اظهار داشت: به دنبال حضور گروه‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشورهای مختلف در طول سه سال گذشته، جلسات مختلفی با حضور نمایندگان حوزه مد و لباس این کشور‌ها برای معرفی توانمندی ظرفیت‌های داخلی و هنر ایرانیان برگزار شد‌.

به گفته دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی این جلسات نمایندگان حاضر از این ظرفیت‌ها را شگفت‌زده کرد و توان ایرانیان عزیز مورد تشویق قرار گرفت‌.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  حباب 200 هزار تومانی سکه


1 آذر 96

  حباب ۲۱۰هزار تومانی نرخ سکه


30 آبان 96

  تقلب در بازار سکه نداریم


27 آبان 96

  سکه سد ۱.۴۰۰.۰۰۰ تومان را خواهد شکست؟


23 آبان 96

  بهای طلا آماده پرواز


22 آبان 96

  بهای طلا بتز هم کاهش یافت


15 آبان 96

  طلا ارزان شد


13 آبان 96

  آغاز عصر قدرتنمایی دلار در برابر طلا؟


10 آبان 96

  نرخ طلا افزایش یافت


9 آبان 96
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

دستفروش‌ها چقدر درآمد دارند؟


علیرضا، 28 سال بیشتر ندارد اما توانسته است فروشگاه بزرگی را در شرق تهران، محله هفت حوض برای خود راه بیندازد، در آن لباس زنانه بفروشد و کسب و کار پررونقی داشته باشد.

علت حیرت پزشکان اروپایی از نوعی درمان در ایران


مدیر اجرایی شانزدهمین کنگره مدیکال آنکولوژی و هماتولوژی به جزئیات عملکرد نوعی درمان در ایران پرداخت که باعث تعجب پزشکان اروپایی شده است.

دو لایحه مهم مالیاتی درنوبت بررسی مجلس


رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: طرح جامع مالیاتی ۳۲ پروژه دارد که همگی اجرایی شده و مهم ترین و اصلی ترین پروژه آن که نرم افزار یکپارچه مالیاتی است، اکنون درحال نهایی شدن است.

نفت وگاز حذف شد


بانک مرکزی نروژ در طرحی پیشنهاد داد که صندوق ذخیره مستمری دولتی این کشور (جی‌پی‌اف‌جی)، از سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز به علت بازگشت اندک سرمایه، صرف نظر کند.

حساب‌های راکد زیر ۲ میلیون تومان تعیین تکلیف می‌شوند


بر اساس اعلام قبلی بانک مرکزی، دستورالعمل بستن حساب های راکد در بانک ها از امروز اجرایی شد.
 

نرخ تورم آبان ماه اعلام شد

نرخ تورم آبان ماه اعلام شد


پنجشنبه، 2 آذر 1396
 

احتمال تمدید توافق کاهش عرضه اوپک

احتمال تمدید توافق کاهش عرضه اوپک


پنجشنبه، 2 آذر 1396
 

امید حل مشکلات با برجام واهی بود

امید حل مشکلات با برجام واهی بود


پنجشنبه، 2 آذر 1396
 

چرخش پیش‌بینی‌های نفتی

چرخش پیش‌بینی‌های نفتی


چهارشنبه، 1 آذر 1396
 

کاهش قیمت دلار و افزایش یورو

کاهش قیمت دلار و افزایش یورو


چهارشنبه، 1 آذر 1396

بودجه در رکود!

بودجه در رکود!


چهارشنبه، 1 آذر 1396
 

ضرورت تهاتر پولی در اقتصاد ایران

ضرورت تهاتر پولی در اقتصاد ایران


سه شنبه، 30 آبان 1396
 

سراب یا واقعیت رقابت در بازار خودرو

سراب یا واقعیت رقابت در بازار خودرو


سه شنبه، 30 آبان 1396
 

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت


سه شنبه، 30 آبان 1396
 

اولتیماتوم دولت به دارندگان ارز

اولتیماتوم دولت به دارندگان ارز


سه شنبه، 30 آبان 1396
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: رکورد درآمدهای گمرکی ایران شکسته شد