صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 43405صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتیکشنبه، 17 مرداد 1395 - 14:25
تاوان تحریم و نرخ دستوری
با پایان مهلت شش ماهه وزارت راه و شهرسازی به ایرلاین‌ها برای افزایش سرمایه خود به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تنها سه ایرلاین از کفایت مالی مورد نظر وزارت راه رسیده‌اند‌.
  

جهان صنعت: این مهلت از همان ابتدا هم برای بیشتر این ایرلاین‌ها کوتاه بوده و بسیار بعید به نظر می‌رسید که در این مدت سرمایه آنها تا 350 میلیارد تومان افزایش پیدا کند‌. اگرچه ارسال درخواست شرکت‌های هواپیمایی برای مهلت بیشتر بسیار محتمل بود و آنها نیز نسبت به درخواست مهلت دو ساله اقدام کرده‌اند اما به نظر می‌رسد این مهلت از سوی وزیر راه تمدید نخواهد شد‌.

در فضایی که هنوز تکلیف قراردادهای خرید هواپیما مشخص نشده و صنعت هوانوردی کشور به ساحل ثبات نرسیده است سرمایه‌گذاران نیز رغبتی برای سرمایه‌گذاری با این حجم از خود نشان نداده‌اند‌. در همین حال به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی سود حاصل از سرمایه‌گذاری در این بخش به بیش از پنج درصد نمی‌رسد‌.

در این شرایط و با وجود سودهای 20 تا 30 درصدی با سرمایه‌گذاری در بانک‌ها عدم رغبت سرمایه‌گذاران طبیعی به نظر می‌رسد‌ در مورد اینکه چرا شرکت‌های هواپیمایی کشور به این حال و روز افتاده‌اند نظرات متفاوتی وجود دارد اما به‌طور مشخص تحریم‌های کمرشکن و تعیین دستوری نرخ‌ها که تا روی کار آمدن دولت یازدهم همچنان ادامه داشت از مهم‌ترین دلایل ورشکستی ایرلاین‌های داخلی است‌.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی معتقد است: این شرکت‌ها در شرایط سخت تحریم نتوانستند آن‌طور که مناسب است اقتصاد خود را ساماندهی کنند و هزینه زیادی بابت تحریم پرداخت کردند ضمن آنکه نرخ‌ها تکلیفی و برخی مسیرهای تکلیفی هم برای آنها مشکل‌آفرین بود، از سوی دیگر تعرفه‌های فرودگاهی و هزینه‌های نیروی انسانی بدون کسب نظر از ایرلاین‌ها افزایش می‌یابد و این از مواردی است که ایجاب می‌کند تنفسی به ایرلاین‌ها داده شود تا در گام اول بدهی‌های خود را پرداخت کرده و سپس در راستای افزایش سرمایه اقدام کنند‌.

مقصود اسعدی‌سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در این ارتباط با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی نمی‌توانند در مدت زمان کوتاه به کفایت سرمایه برسند و ارزش دارایی‌های خود را تا 350 میلیارد تومان افزایش دهند، گفت: تنها سه ایرلاین ایران ایر، ماهان و آسمان به کفایت سرمایه رسیده‌اند‌.

وی با بیان اینکه ایرلاین‌ها مهلت بیشتری از وزارت راه‌وشهرسازی برای افزایش ارزش سرمایه خود می‌خواهند، ادامه داد: افزایش این بازه زمانی برای افزایش دارایی‌های شرکت‌های هواپیمایی اجتناب‌ناپذیر است‌. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به موضوع ادغام ایرلاین‌ها گفت: دولت نمی‌تواند ایرلاین‌ها را وادار به ادغام کند و شرکت‌های هواپیمایی متعلق به بخش‌خصوصی درباره شیوه اداره مجموعه خود اختیار کامل دارند اما در حال حاضر هم ایرلاین‌ها اقدامات مشترک با هماهنگی هم انجام می‌دهند‌.

اسعدی‌سامانی ادامه داد: در حال حاضر اکثر شرکت‌های هواپیمایی خدمات خود را به یکدیگر به اشتراک می‌گذارند برای مثال از ظرفیت خالی یکدیگر در پروازها استفاده می‌کنند و همچنین پروازهای پشتیبان یکدیگر را پوشش می‌دهند‌.

وی همچنین درباره جلب توجه سرمایه‌گذاران به حوزه صنعت هوایی گفت: پس از برجام توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران به این صنعت جلب شد اما واقعیت این است که سود صنعت هوانوردی در ایران چیزی حدود پنج درصد است‌.

وی اظهار کرد:‌ طبق ابلاغیه سازمان هواپیمایی کشوری که به دستور وزیر راه و شهرسازی انجام شده است، ‌شرکت‌های هواپیمایی فعال ‌موظف هستند میزان سرمایه خود را به رقم تعیین‌شده کفایت مالی تاسیس ایرلاین‌ها برسانند‌، به این‌ ترتیب که هر شرکت هواپیمایی 100 میلیون دلار یا 350 میلیارد تومان باید کفایت سرمایه داشته باشند تا بتواند به صورت FULL AOC فعالیت کند‌.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: حدود 15 شرکت هواپیمایی فعال در کشور داریم که عمدتا در 25 سال گذشته تاسیس شده و غیر از ایران‌ایر که از گذشته سابقه فعالیت داشته‌ و شرکت هواپیمایی آسمان که از تجمیع چهار شرکت هواپیمایی قبل از انقلاب ایجاد شده است، بقیه ایرلاین‌ها از سال 1370 به بعد تاسیس شده‌اند ‌و در این مدت اثربخشی مناسبی در صنعت حمل‌ونقل هوایی کشور داشته‌اند‌.

تعیین رقم کارشناسی نیست

اسعدی‌سامانی با تاکید بر اینکه تعیین رقم کفایت سرمایه از سوی سازمان هواپیمای کشوری برای ایرلاین‌‌ها چندان کارشناسی‌شده نیست، بیان کرد: امروز هم براساس‌ آمار، سالانه بیش از 24 میلیون نفر مسافر توسط شرکت‌های هواپیمایی داخلی جابه‌جا می‌شود که با توجه به نقش ارزنده ایرلاین‌ها در توزیع مناسب عدالت اجتماعی، توسعه ملی و ‌جابه‌جایی مناسب مسافران هوایی و نیز با توجه به تکلیفی بودن نرخ‌ها در سال‌های گذشته و همچنین انجام پروازهای تکلیفی، به نظر می‌رسد فشار آوردن به شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش سرمایه در این شرایط با توجه به اقتصاد نامناسب ایرلاین‌ها و رکود، چندان منطقی نیست و نیاز به تجدیدنظر دارد‌.

امکان خروج بازار از دست ایرلاین‌‌های داخلی

وی بیان کرد: اصرار بر مبحث کفایت مالی، فعالیت شرکت‌های هواپیمایی را محدود می‌کند. اگر بخواهیم با توجه به سرمایه موجود، فعالیت ایرلاین‌ها را به پروازهای چارتری و پروازهای داخلی محدود کنیم در واقع بخش عمده‌ای از سهم بازار به خصوص بازار بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی داخلی از دست آنها گرفته می‌شود و با توجه به نیاز امروز، پیش‌بینی می‌شود این بازار در اختیار ایرلاین‌های خارجی قرار گیرد‌.

اسعدی‌سامانی بیان کرد: امروز بیش از 50 درصد سهم بازار پروازهای خارجی‌مان را شرکت‌های هواپیماهای داخلی خصوصی انجام می‌دهند و ایرلاین‌های بزرگ مثل ایران‌ایر، ماهان و آسمان توانمندی لازم و ظرفیت ناوگان را برای اخذ سهم بخش‌خصوصی ندارند در نتیجه در صورت اجرای قوانین نرسیدن به حد نصاب تعیین شده کفایت مالی، این سهم در اختیار شرکت‌های هواپیمایی خارجی قرار می‌‌گیرد که این مورد به ضرر اقتصاد کشور و صنعت حمل‌ونقل هوایی خواهد بود‌.

وی افزود: با توجه به همین موارد، ‌از وزیر راه‌وشهرسازی می‌خواهیم مساعدت بیشتری برای ایرلاین‌ها در نظر بگیرد، به هر حال شرکت‌های هواپیمایی موجود در شرایط سخت تحریم خدمات خود را به بهترین وجه ممکن انجام داده‌اند و امروز باید از آنها حمایت شود تا ایرلاین‌ها که اثربخشی در اقتصاد کشور دارند، بتوانند سرپا بایستند‌.

درخواست مهلت 2 ساله ایرلاین‌ها

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه مهلت شرکت‌های هواپیمایی برای رسیدن به حد نصاب سرمایه فعلا تا همین مردادماه است، تاکید کرد: به تازگی به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد داده‌ایم به شرکت‌های هواپیمایی به مدت دو سال فرصت دهند تا ایرلاین‌ها بتوانند اقتصاد خود را ساماندهی کنند و به رقم کفایت مالی مدنظر وزیر راه و شهرسازی دست یابند‌.

اسعدی‌سامانی تاکید کرد: باید این شرایط تسهیل شود تا سرمایه‌های کوچک‌تر نیز بتوانند وارد این حرفه و فضای کسب و کار شوند و فضا محدود نشود‌. دبیر انجمن شرکت‌‌های هواپیمایی تاکید کرد: قطعا ‌‌اگر مقرارت سختگیرانه سازمان هواپیمایی مانع نشود، بخش‌خصوصی می‌تواند بدون استفاده از اعتبارات دولتی و بدون تکیه بر دولت در این صنعت سرمایه‌گذاری کند‌.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  سود ۲.۳میلیون تومانی خریداران سکه پیش‌فروشی بابت هرقطعه


28 مرداد 97

  رشد تقاضای طلا در بازارهای اروپایی


27 مرداد 97

  ده خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند؟ +اسامی


23 مرداد 97

  با متهم ردیف اول التهابات بازار ارز و طلا آشنا شوید


23 مرداد 97

  شرایط واردات طلا، ارز و طلای خام اعلام شد


22 مرداد 97

  شفاف سازی بانک مرکزی درباره سکه‌های پیش‌فرشی


18 مرداد 97

  سقوط قیمت سکه به مرز ۳میلیون تومان


17 مرداد 97

  تحویل 2.6 میلیون سکه در بانک ملی آغاز شد


17 مرداد 97

  طلا تا کجا عقب‌نشینی می‌کند؟


16 مرداد 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

زمستان سیاه در انتظار LNG آمریکا


مجمع واردات: زمستان امسال ممکن است زمستان سیاهی برای صادرکنندگان گاز طبیعی مایع (LNG) آمریکا باشد زیرا چین در پی تشدید تنش تجاری میان پکن و واشنگتن، تهدید کرده است خریدش را متوقف کند.

مصدق برای مقابله با رشد بهای دلار چه کرد؟


مجمع واردات: 65 سال پیش، برای اولین بار پای واژه تحریم به ادبیات سیاسی ایران باز شد. تحریم نفتی از سوی کسانی که هم‌چنان از پس سالیان طولانی رویه خود را تغییر چندانی نداده‌اند و ابزار تحریم برایشان جذابیت‌های فراوانی را داراست.

ایران بازار اصلی خودروهای چینی است اما ...


مجمع واردات: عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: در حال حاضر ایران بازار اصلی و عمده صادرات خودروسازان چینی است با این حال پیش‌بینی می‌شود با روند فعلی رشد کیفی این خودروها در سال ۲۰۲۰ شاهد صادرات گسترده خودروهای چینی به اروپا باشیم.

آمریکا با کارنامه سیاه ۲۸مرداد قصد سلطه اقتصادی بر ایران را دارد


مجمع واردات: رییس مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن واقعه کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ گفت که آمریکا امروزهم با کارنامه سیاه ۲۸ مرداد، در زمینه دفاعی و هسته‌ای ما با تحریم‌های خود قصد سلطه اقتصادی دارد.

احتمالاتی درباره مابه‌التفاوت ارزی واردات


مجمع واردات: درپی پیشنهاد وزیر صنعت،معدن و تجارت برای دریافت قسطی مابه‌التفاوت کالاهای وارد شده با ارز 4200 تومانی تا قیمت ارز در بازار ثانویه، یکی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: گویا درگمرک کمیته کارشناسی تشکیل شده ...
 

جزئیات خدمات سامانه روابط کار برای کارگران و کارفرمایان

جزئیات خدمات سامانه روابط کار برای کارگران و کارفرمایان


یکشنبه، 28 مرداد 1397
 

چرا ایران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؟

چرا ایران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؟


یکشنبه، 28 مرداد 1397
 

افزایش استفاده از کارت بازرگانی یکبار مصرف در صادرات

افزایش استفاده از کارت بازرگانی یکبار مصرف در صادرات


یکشنبه، 28 مرداد 1397
 

گام جدید آمریکا علیه ایران

گام جدید آمریکا علیه ایران


شنبه، 27 مرداد 1397
 

صادرات نفت ایران هیچگاه صفر نمی‌شود

صادرات نفت ایران هیچگاه صفر نمی‌شود


شنبه، 27 مرداد 1397

بورس جدی گرفته‌ نمی‌شود

بورس جدی گرفته‌ نمی‌شود


شنبه، 27 مرداد 1397
 

شرط آمریکا برای معاف شدن هند از تحریم نفتی ایران

شرط آمریکا برای معاف شدن هند از تحریم نفتی ایران


پنجشنبه، 25 مرداد 1397
 

چرا عراق نمی‌تواند تحریم ها علیه ایران را به اجرا بگذارد؟

چرا عراق نمی‌تواند تحریم ها علیه ایران را به اجرا بگذارد؟


پنجشنبه، 25 مرداد 1397
 

کدام کالاهای وارداتی باید مابه‌التفاوت نرخ ارز را بپردازند؟

کدام کالاهای وارداتی باید مابه‌التفاوت نرخ ارز را بپردازند؟


پنجشنبه، 25 مرداد 1397
 

قیمت نفت با نگرانی از افت تقاضا پایین آمد

قیمت نفت با نگرانی از افت تقاضا پایین آمد


سه شنبه، 23 مرداد 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/