صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 43405صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتیکشنبه، 17 مرداد 1395 - 14:25
تاوان تحریم و نرخ دستوری
با پایان مهلت شش ماهه وزارت راه و شهرسازی به ایرلاین‌ها برای افزایش سرمایه خود به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تنها سه ایرلاین از کفایت مالی مورد نظر وزارت راه رسیده‌اند‌.
  

جهان صنعت: این مهلت از همان ابتدا هم برای بیشتر این ایرلاین‌ها کوتاه بوده و بسیار بعید به نظر می‌رسید که در این مدت سرمایه آنها تا 350 میلیارد تومان افزایش پیدا کند‌. اگرچه ارسال درخواست شرکت‌های هواپیمایی برای مهلت بیشتر بسیار محتمل بود و آنها نیز نسبت به درخواست مهلت دو ساله اقدام کرده‌اند اما به نظر می‌رسد این مهلت از سوی وزیر راه تمدید نخواهد شد‌.

در فضایی که هنوز تکلیف قراردادهای خرید هواپیما مشخص نشده و صنعت هوانوردی کشور به ساحل ثبات نرسیده است سرمایه‌گذاران نیز رغبتی برای سرمایه‌گذاری با این حجم از خود نشان نداده‌اند‌. در همین حال به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی سود حاصل از سرمایه‌گذاری در این بخش به بیش از پنج درصد نمی‌رسد‌.

در این شرایط و با وجود سودهای 20 تا 30 درصدی با سرمایه‌گذاری در بانک‌ها عدم رغبت سرمایه‌گذاران طبیعی به نظر می‌رسد‌ در مورد اینکه چرا شرکت‌های هواپیمایی کشور به این حال و روز افتاده‌اند نظرات متفاوتی وجود دارد اما به‌طور مشخص تحریم‌های کمرشکن و تعیین دستوری نرخ‌ها که تا روی کار آمدن دولت یازدهم همچنان ادامه داشت از مهم‌ترین دلایل ورشکستی ایرلاین‌های داخلی است‌.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی معتقد است: این شرکت‌ها در شرایط سخت تحریم نتوانستند آن‌طور که مناسب است اقتصاد خود را ساماندهی کنند و هزینه زیادی بابت تحریم پرداخت کردند ضمن آنکه نرخ‌ها تکلیفی و برخی مسیرهای تکلیفی هم برای آنها مشکل‌آفرین بود، از سوی دیگر تعرفه‌های فرودگاهی و هزینه‌های نیروی انسانی بدون کسب نظر از ایرلاین‌ها افزایش می‌یابد و این از مواردی است که ایجاب می‌کند تنفسی به ایرلاین‌ها داده شود تا در گام اول بدهی‌های خود را پرداخت کرده و سپس در راستای افزایش سرمایه اقدام کنند‌.

مقصود اسعدی‌سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در این ارتباط با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی نمی‌توانند در مدت زمان کوتاه به کفایت سرمایه برسند و ارزش دارایی‌های خود را تا 350 میلیارد تومان افزایش دهند، گفت: تنها سه ایرلاین ایران ایر، ماهان و آسمان به کفایت سرمایه رسیده‌اند‌.

وی با بیان اینکه ایرلاین‌ها مهلت بیشتری از وزارت راه‌وشهرسازی برای افزایش ارزش سرمایه خود می‌خواهند، ادامه داد: افزایش این بازه زمانی برای افزایش دارایی‌های شرکت‌های هواپیمایی اجتناب‌ناپذیر است‌. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به موضوع ادغام ایرلاین‌ها گفت: دولت نمی‌تواند ایرلاین‌ها را وادار به ادغام کند و شرکت‌های هواپیمایی متعلق به بخش‌خصوصی درباره شیوه اداره مجموعه خود اختیار کامل دارند اما در حال حاضر هم ایرلاین‌ها اقدامات مشترک با هماهنگی هم انجام می‌دهند‌.

اسعدی‌سامانی ادامه داد: در حال حاضر اکثر شرکت‌های هواپیمایی خدمات خود را به یکدیگر به اشتراک می‌گذارند برای مثال از ظرفیت خالی یکدیگر در پروازها استفاده می‌کنند و همچنین پروازهای پشتیبان یکدیگر را پوشش می‌دهند‌.

وی همچنین درباره جلب توجه سرمایه‌گذاران به حوزه صنعت هوایی گفت: پس از برجام توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران به این صنعت جلب شد اما واقعیت این است که سود صنعت هوانوردی در ایران چیزی حدود پنج درصد است‌.

وی اظهار کرد:‌ طبق ابلاغیه سازمان هواپیمایی کشوری که به دستور وزیر راه و شهرسازی انجام شده است، ‌شرکت‌های هواپیمایی فعال ‌موظف هستند میزان سرمایه خود را به رقم تعیین‌شده کفایت مالی تاسیس ایرلاین‌ها برسانند‌، به این‌ ترتیب که هر شرکت هواپیمایی 100 میلیون دلار یا 350 میلیارد تومان باید کفایت سرمایه داشته باشند تا بتواند به صورت FULL AOC فعالیت کند‌.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: حدود 15 شرکت هواپیمایی فعال در کشور داریم که عمدتا در 25 سال گذشته تاسیس شده و غیر از ایران‌ایر که از گذشته سابقه فعالیت داشته‌ و شرکت هواپیمایی آسمان که از تجمیع چهار شرکت هواپیمایی قبل از انقلاب ایجاد شده است، بقیه ایرلاین‌ها از سال 1370 به بعد تاسیس شده‌اند ‌و در این مدت اثربخشی مناسبی در صنعت حمل‌ونقل هوایی کشور داشته‌اند‌.

تعیین رقم کارشناسی نیست

اسعدی‌سامانی با تاکید بر اینکه تعیین رقم کفایت سرمایه از سوی سازمان هواپیمای کشوری برای ایرلاین‌‌ها چندان کارشناسی‌شده نیست، بیان کرد: امروز هم براساس‌ آمار، سالانه بیش از 24 میلیون نفر مسافر توسط شرکت‌های هواپیمایی داخلی جابه‌جا می‌شود که با توجه به نقش ارزنده ایرلاین‌ها در توزیع مناسب عدالت اجتماعی، توسعه ملی و ‌جابه‌جایی مناسب مسافران هوایی و نیز با توجه به تکلیفی بودن نرخ‌ها در سال‌های گذشته و همچنین انجام پروازهای تکلیفی، به نظر می‌رسد فشار آوردن به شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش سرمایه در این شرایط با توجه به اقتصاد نامناسب ایرلاین‌ها و رکود، چندان منطقی نیست و نیاز به تجدیدنظر دارد‌.

امکان خروج بازار از دست ایرلاین‌‌های داخلی

وی بیان کرد: اصرار بر مبحث کفایت مالی، فعالیت شرکت‌های هواپیمایی را محدود می‌کند. اگر بخواهیم با توجه به سرمایه موجود، فعالیت ایرلاین‌ها را به پروازهای چارتری و پروازهای داخلی محدود کنیم در واقع بخش عمده‌ای از سهم بازار به خصوص بازار بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی داخلی از دست آنها گرفته می‌شود و با توجه به نیاز امروز، پیش‌بینی می‌شود این بازار در اختیار ایرلاین‌های خارجی قرار گیرد‌.

اسعدی‌سامانی بیان کرد: امروز بیش از 50 درصد سهم بازار پروازهای خارجی‌مان را شرکت‌های هواپیماهای داخلی خصوصی انجام می‌دهند و ایرلاین‌های بزرگ مثل ایران‌ایر، ماهان و آسمان توانمندی لازم و ظرفیت ناوگان را برای اخذ سهم بخش‌خصوصی ندارند در نتیجه در صورت اجرای قوانین نرسیدن به حد نصاب تعیین شده کفایت مالی، این سهم در اختیار شرکت‌های هواپیمایی خارجی قرار می‌‌گیرد که این مورد به ضرر اقتصاد کشور و صنعت حمل‌ونقل هوایی خواهد بود‌.

وی افزود: با توجه به همین موارد، ‌از وزیر راه‌وشهرسازی می‌خواهیم مساعدت بیشتری برای ایرلاین‌ها در نظر بگیرد، به هر حال شرکت‌های هواپیمایی موجود در شرایط سخت تحریم خدمات خود را به بهترین وجه ممکن انجام داده‌اند و امروز باید از آنها حمایت شود تا ایرلاین‌ها که اثربخشی در اقتصاد کشور دارند، بتوانند سرپا بایستند‌.

درخواست مهلت 2 ساله ایرلاین‌ها

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه مهلت شرکت‌های هواپیمایی برای رسیدن به حد نصاب سرمایه فعلا تا همین مردادماه است، تاکید کرد: به تازگی به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد داده‌ایم به شرکت‌های هواپیمایی به مدت دو سال فرصت دهند تا ایرلاین‌ها بتوانند اقتصاد خود را ساماندهی کنند و به رقم کفایت مالی مدنظر وزیر راه و شهرسازی دست یابند‌.

اسعدی‌سامانی تاکید کرد: باید این شرایط تسهیل شود تا سرمایه‌های کوچک‌تر نیز بتوانند وارد این حرفه و فضای کسب و کار شوند و فضا محدود نشود‌. دبیر انجمن شرکت‌‌های هواپیمایی تاکید کرد: قطعا ‌‌اگر مقرارت سختگیرانه سازمان هواپیمایی مانع نشود، بخش‌خصوصی می‌تواند بدون استفاده از اعتبارات دولتی و بدون تکیه بر دولت در این صنعت سرمایه‌گذاری کند‌.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  طلا در مسیر ارزانی


31 اردیبهشت 97

  طلا دوباره ۱۳۰۰ دلار را خواهد شکست؟


29 اردیبهشت 97

  علل کاهش شدید نرخ طلا به زیر ۱۳۰۰دلار


29 اردیبهشت 97

  طلای ۱۸عیار نزولی شد


27 اردیبهشت 97

  افزایش نرخ طلای جهانی از سرگرفته شد


26 اردیبهشت 97

  ناکامی طلای جهانی برای از سرگیری روند صعودی


5 اردیبهشت 97

  سکه طرح جدید ۴۰ هزار تومان ارزان شد


3 اردیبهشت 97

  پیش فروش سه ماهه سکه بسته شد


2 اردیبهشت 97

  طلا بالاتر می‌رود؟


1 اردیبهشت 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

کدام شرکت‌ها در ایران می‌مانند؟


مجمع واردات: فعالیت شرکت‌های مهمی که عمدتا بعد از توافق هسته‌ای وارد ایران شدند، با تصمیم اخیر دونالد ترامپ تحت‌تاثیر قرار گرفته است.

رشد ترانزیت کالا ادامه یافت


مجمع واردات: جدیدترین آمار ارائه شده از سوی سازمان راهداری نشان می‌دهد که ترانزیت ایران در سالی که گذشت توانست رشد خود را تثبیت کرده و در قیاس با سال قبل آماری قابل قبول به ثبت برساند.

توتال «قبرس» را جایگزین ایران کرد


مجمع واردات: شرکت توتال فرانسه چند روز پس از اعلام خروج احتمالی خود از ایران به دلیل تحریم های آمریکا گفته، به دنبال گسترش فعالیت های اکتشاف گاز خود در نزدیکی سواحل جنوبی قبرس و گرفتن یک مجوز حفاری اکتشافی دیگر است.

بهای دلار و یورو افزایش یافت


مجمع واردات: نرخ ۳۱ ارز از جمله دلار و یورو نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ ۶ ارز از جمله پوند کاهش یافت، همچنین نرخ ۲ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

سهام آسیایی افت کرد


مجمع واردات: روز سه‌شنبه، درحالی‌که تقویت دلار باعث تضعیف تقاضا برای دارایی‌های بازارهای درحال ظهور شده است، سهام آسیایی افت کرد.
 

موج گرانی‌ در بازاری که «تحت کنترل» است!

موج گرانی‌ در بازاری که «تحت کنترل» است!


سه شنبه، 1 خرداد 1397
 

بن‌بست سوئیفت تکرارنمی‌شود

بن‌بست سوئیفت تکرارنمی‌شود


سه شنبه، 1 خرداد 1397
 

با ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد

با ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد


سه شنبه، 1 خرداد 1397
 

ظریف: برجام بیماری درحال مرگ است

ظریف: برجام بیماری درحال مرگ است


دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397
 

لابی عربی برای رسیدن ترامپ به کاخ سفید

لابی عربی برای رسیدن ترامپ به کاخ سفید


دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397

واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف


دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397
 

میلیاردرها به پول می‌رسند

میلیاردرها به پول می‌رسند


دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397
 

زیان‌های ناشی از تحریم‌ها از عامل آن دریافت می‌شود؟

زیان‌های ناشی از تحریم‌ها از عامل آن دریافت می‌شود؟


دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397
 

نقشه مسدودسازی تحریم‌ها

نقشه مسدودسازی تحریم‌ها


شنبه، 29 اردیبهشت 1397
 

تحقق رویای نفت 80 دلا‌ری

تحقق رویای نفت 80 دلا‌ری


شنبه، 29 اردیبهشت 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/