صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 43297صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتسه شنبه، 12 مرداد 1395 - 14:25
خیانت مافیای قاچاق به اشتغال جوانان
اصرار به استفاده از کالاها و برندهای خارجی بیکاری می‌آورد و ما ناخواسته در بیکار ماندن افراد سهیم می‌شویم؛ اما کسانی که کانتیتری قاچاق می‌کنند قطعا خیانت بزرگی در حق جوانان مرتکب می‌شوند.
  

به گزارش خبرنگار مهر، کارشناسان می گویند سال هاست فرهنگی در کشور شکل گرفته که افراد استفاده از کالاهای تولید خارج را مزیت شمرده و در بیشتر موارد آن را به تولیدات داخلی ترجیح می دهند. ورود برندهای گوناگون به کشور باعث شده تا بازارها در تسخیر تولیدات خارجی در آید.

شاید برخی به درستی بگویند برخی تولیدات داخلی از کیفیت پایینی برخوردار هستند و از اینرو ترجیح بر این است که کالای تولید خارج استفاده شود. این حرف در مورد برخی کالاها واقعا درست است و برخی تولیدکنندگان نتوانسته اند در ارتقاء کیفیت تولیدات و ارائه خدمات پس از آن به اندازه برندهای خارجی موفق باشند، اما حمایت مصرف کننده داخلی می تواند گام به گام تولیدات داخلی را به سمت بهبود سوق دهد.

مسئله مهم این است که امروز بیکاری جوانان به بزرگترین و پیچیده ترین دغدغه و مشکل داخلی کشور تبدیل شده و هر ایرانی باید تلاش کند تا سنگی را از پیش پای بیکاری جوانان بردارد. ما ناخواسته در مسیری افتاده ایم که در بسیاری از موارد به مصرف کننده تولیدات و محصولات خارجی تبدیل شدیم و این فکر باید تغییر کند.

بدتر از رواج شدید فکر استفاده از کالاهای تولید خارجی، وجود نامبارک پدیده قاچاق و فعالیت شبکه های گسترده و مافیایی قاچاق کالاها و محصولات خارجی به کشور حتی از طریق مبادی رسمی و به ورت انبوه و کانتینری است که قائدتا خیانت بزرگی را در بیکار ماندن جوانان این مرز و بوم مرتکب شده و می شوند.

خیانت دست‌های آلوده قاچاق به اشتغال جوانان

آن فرد قاچاقچی که تنها به سود خود فکر می کند شاید به این فکر نکرده باشد که دستش به خیانت باز شده و فعالیت های زیرزمینی وی باعث تضعیف تولیدات داخلی و ایجاد اشتغال برای خارجی ها می شود. او ممکن است سودی را از فروش قاچاق به جیب بزند که هزینه اش را هزاران جوان فارغ التحصیل دانشگاهی داده باشند.

مسلم خانی در گفتگو با مهر با بیان اینکه در شبکه سازی کسب و کار ۲۸ الگوی بین المللی وجود دارد گفت: ما باید این سوال را از خودمان بپرسیم که نقش ما به عنوان یک معلم، یک خانه دار، استاد دانشگاه، راننده تاکسی، نجار و ... در بیکار ماندن جوانان کشورمان چقدر است؟

این کارشناس عالی کارآفرینی اظهارداشت: زمانی که فرهنگ استفاده از کالاهای تولید خارج از فلان برند و شرکت را ترویج می کنیم ناخواسته به بیکاری جوانانمان دامن می زنیم و در آن نقش داریم. برخی می گویند تمام لباس هایی که خریداری می کنند از فلان مارک معتبر بین المللی است؛ بنابراین ما در بیکاری جوانان نقش داریم و می توانیم به عنوان یک ایرانی در خرید کالای ایرانی و اشتغال جوان خودمان نقش داشته باشیم.

خانی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم تا یک کسب و کار به وجود بیاید و ماندگاری داشته باشد. راز ماندگاری کسب و کارها این است که مردم به محصولات تولید داخل رو بیاورند و از آنها استفاده کنند، البته انتقادات فراوانی به کیفیت و خدمات پس از فروش وجود دارد ولی تا مردم حمایت نکنند آن مشکلات نیز حل نخواهد شد.

این کارشناس عالی بازار کار افزود: همه مشکلات کسب و کار و بیکاری به دولت ها و حاکمیت بر نمی گردد هرچند که آنها نیز موظفند به تکالیف و مسئولیت های خود عمل نمایند. خوشه های کسب و کار می توانند مشاغل را در یک رابطه مشخص و مدون تعاملاتی را در ۱۱ مدل برقرار کنند.

سهم تک تک ما در بیکاری جوانان

وی تاکید کرد: اولین تعامل این است که کسب و کارها در طول هم هستند و می توان مجموعه ای از کسب و کارها را در یک مدل مجتمع کرده و بین آنها رابطه برقرار کنیم. ما در قالب خوشه های کسب و کار می توانیم همسویی و همگرایی را به عنوان محور اول کار قرار دهیم.

به گفته خانی، در شبکه سازی کسب و کار باید بتوانیم تعاملات مثبتی را ایجاد کنیم که به کاهش قیمت تمام شده تولیدات بیانجامد. یک موضوع دیگر اصل تقسیم کار است که می تواند کیفیت و کمیت تولیدات را افزایش دهد و در این بخش دیگر لازم نیست افراد در تمام فعالیت ها تخصص داشته باشد و حرفه ای شود.

این کارشناس عالی کارآفرینی تصریح کرد: اخیرا نذری در کشور ما اتفاق افتاده که بسیار حائز اهمیت است و آن «نذر اشتغال» است که در قالب آن افراد می آیند به اشتغال یک جوان کمک می کنند و به عنوان نمونه فرد می رود ضمانت بانکی جوانی را می پذیرد که آشنایی ندارد و یا کارگاهی خالی در اختیار افراد است و آن را به مدت معینی با اجاره کمتر و یا رایگان در اختیار قرار می دهند.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه موسسات خیریه نذر اشتغال هم در کشور ایجاد شده است و در این زمینه ها ما نیازمند باور داشتن و اعتماد به همدیگر هستیم که جزو سرمایه های اجتماعی کشور محسوب می شود. سرمایه اجتماعی در کسب و کار بسیار تاثیر شگرفی خواهد داشت و شبکه هایی که به یکدیگر اعتماد می کنند، بهره وری نیز بالا می رود و ما باید به دنبال استقرار و نهادینه کردن سرمایه های اجتماعی باشیم.

رواج نذر اشتغال در بازار کار ایران

این کارشناس عالی کارآفرینی اظهارداشت: اصل دیگر در موفقیت کسب و کارها این است که ما می توانیم نهادها و دپارتمان های تخصصی در این بخش ایجاد نماییم به این معنا که بتوان توانمندی های جدیدی را ایجاد کرد و به دنبال مشتریان داخلی و بین المللی و ارتباطات با دستگاه ها و وزارتخانه ها بود. می توانیم این واحدها را ایجاد کنیم به نحوی که کل خوشه کسب و کار بتواند از خدمات آن بهره مند شود.

خانی گفت: در شبکه سازی یکی از روش های برقراری ارتباط با گروه های هدف انتقال تجارب و یافته ها است و بتوانیم اطلاعاتی را در اختیار دیگران قرار دهیم. ما در خوشه های کسب و کار بیشتر از تبلیغات به روابط عمومی احتیاج داریم.

این کارشناس عالی بازار کار تصریح کرد: کسانی که می روند کالای قاچاق می کنند که قائدتا در پشت صحنه به شبکه های قانونی وصل هستند به بیکاران کشور خیانت می کنند و حتما در مقابل بیکاری جوانان کشور مسئول هستند.

 

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  طلا در مسیر ارزانی


31 اردیبهشت 97

  طلا دوباره ۱۳۰۰ دلار را خواهد شکست؟


29 اردیبهشت 97

  علل کاهش شدید نرخ طلا به زیر ۱۳۰۰دلار


29 اردیبهشت 97

  طلای ۱۸عیار نزولی شد


27 اردیبهشت 97

  افزایش نرخ طلای جهانی از سرگرفته شد


26 اردیبهشت 97

  ناکامی طلای جهانی برای از سرگیری روند صعودی


5 اردیبهشت 97

  سکه طرح جدید ۴۰ هزار تومان ارزان شد


3 اردیبهشت 97

  پیش فروش سه ماهه سکه بسته شد


2 اردیبهشت 97

  طلا بالاتر می‌رود؟


1 اردیبهشت 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

کدام شرکت‌ها در ایران می‌مانند؟


مجمع واردات: فعالیت شرکت‌های مهمی که عمدتا بعد از توافق هسته‌ای وارد ایران شدند، با تصمیم اخیر دونالد ترامپ تحت‌تاثیر قرار گرفته است.

رشد ترانزیت کالا ادامه یافت


مجمع واردات: جدیدترین آمار ارائه شده از سوی سازمان راهداری نشان می‌دهد که ترانزیت ایران در سالی که گذشت توانست رشد خود را تثبیت کرده و در قیاس با سال قبل آماری قابل قبول به ثبت برساند.

توتال «قبرس» را جایگزین ایران کرد


مجمع واردات: شرکت توتال فرانسه چند روز پس از اعلام خروج احتمالی خود از ایران به دلیل تحریم های آمریکا گفته، به دنبال گسترش فعالیت های اکتشاف گاز خود در نزدیکی سواحل جنوبی قبرس و گرفتن یک مجوز حفاری اکتشافی دیگر است.

بهای دلار و یورو افزایش یافت


مجمع واردات: نرخ ۳۱ ارز از جمله دلار و یورو نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ ۶ ارز از جمله پوند کاهش یافت، همچنین نرخ ۲ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

سهام آسیایی افت کرد


مجمع واردات: روز سه‌شنبه، درحالی‌که تقویت دلار باعث تضعیف تقاضا برای دارایی‌های بازارهای درحال ظهور شده است، سهام آسیایی افت کرد.
 

موج گرانی‌ در بازاری که «تحت کنترل» است!

موج گرانی‌ در بازاری که «تحت کنترل» است!


سه شنبه، 1 خرداد 1397
 

بن‌بست سوئیفت تکرارنمی‌شود

بن‌بست سوئیفت تکرارنمی‌شود


سه شنبه، 1 خرداد 1397
 

با ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد

با ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد


سه شنبه، 1 خرداد 1397
 

ظریف: برجام بیماری درحال مرگ است

ظریف: برجام بیماری درحال مرگ است


دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397
 

لابی عربی برای رسیدن ترامپ به کاخ سفید

لابی عربی برای رسیدن ترامپ به کاخ سفید


دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397

واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف


دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397
 

میلیاردرها به پول می‌رسند

میلیاردرها به پول می‌رسند


دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397
 

زیان‌های ناشی از تحریم‌ها از عامل آن دریافت می‌شود؟

زیان‌های ناشی از تحریم‌ها از عامل آن دریافت می‌شود؟


دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397
 

نقشه مسدودسازی تحریم‌ها

نقشه مسدودسازی تحریم‌ها


شنبه، 29 اردیبهشت 1397
 

تحقق رویای نفت 80 دلا‌ری

تحقق رویای نفت 80 دلا‌ری


شنبه، 29 اردیبهشت 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/