صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 43297صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتسه شنبه، 12 مرداد 1395 - 14:25
خیانت مافیای قاچاق به اشتغال جوانان
اصرار به استفاده از کالاها و برندهای خارجی بیکاری می‌آورد و ما ناخواسته در بیکار ماندن افراد سهیم می‌شویم؛ اما کسانی که کانتیتری قاچاق می‌کنند قطعا خیانت بزرگی در حق جوانان مرتکب می‌شوند.
  

به گزارش خبرنگار مهر، کارشناسان می گویند سال هاست فرهنگی در کشور شکل گرفته که افراد استفاده از کالاهای تولید خارج را مزیت شمرده و در بیشتر موارد آن را به تولیدات داخلی ترجیح می دهند. ورود برندهای گوناگون به کشور باعث شده تا بازارها در تسخیر تولیدات خارجی در آید.

شاید برخی به درستی بگویند برخی تولیدات داخلی از کیفیت پایینی برخوردار هستند و از اینرو ترجیح بر این است که کالای تولید خارج استفاده شود. این حرف در مورد برخی کالاها واقعا درست است و برخی تولیدکنندگان نتوانسته اند در ارتقاء کیفیت تولیدات و ارائه خدمات پس از آن به اندازه برندهای خارجی موفق باشند، اما حمایت مصرف کننده داخلی می تواند گام به گام تولیدات داخلی را به سمت بهبود سوق دهد.

مسئله مهم این است که امروز بیکاری جوانان به بزرگترین و پیچیده ترین دغدغه و مشکل داخلی کشور تبدیل شده و هر ایرانی باید تلاش کند تا سنگی را از پیش پای بیکاری جوانان بردارد. ما ناخواسته در مسیری افتاده ایم که در بسیاری از موارد به مصرف کننده تولیدات و محصولات خارجی تبدیل شدیم و این فکر باید تغییر کند.

بدتر از رواج شدید فکر استفاده از کالاهای تولید خارجی، وجود نامبارک پدیده قاچاق و فعالیت شبکه های گسترده و مافیایی قاچاق کالاها و محصولات خارجی به کشور حتی از طریق مبادی رسمی و به ورت انبوه و کانتینری است که قائدتا خیانت بزرگی را در بیکار ماندن جوانان این مرز و بوم مرتکب شده و می شوند.

خیانت دست‌های آلوده قاچاق به اشتغال جوانان

آن فرد قاچاقچی که تنها به سود خود فکر می کند شاید به این فکر نکرده باشد که دستش به خیانت باز شده و فعالیت های زیرزمینی وی باعث تضعیف تولیدات داخلی و ایجاد اشتغال برای خارجی ها می شود. او ممکن است سودی را از فروش قاچاق به جیب بزند که هزینه اش را هزاران جوان فارغ التحصیل دانشگاهی داده باشند.

مسلم خانی در گفتگو با مهر با بیان اینکه در شبکه سازی کسب و کار ۲۸ الگوی بین المللی وجود دارد گفت: ما باید این سوال را از خودمان بپرسیم که نقش ما به عنوان یک معلم، یک خانه دار، استاد دانشگاه، راننده تاکسی، نجار و ... در بیکار ماندن جوانان کشورمان چقدر است؟

این کارشناس عالی کارآفرینی اظهارداشت: زمانی که فرهنگ استفاده از کالاهای تولید خارج از فلان برند و شرکت را ترویج می کنیم ناخواسته به بیکاری جوانانمان دامن می زنیم و در آن نقش داریم. برخی می گویند تمام لباس هایی که خریداری می کنند از فلان مارک معتبر بین المللی است؛ بنابراین ما در بیکاری جوانان نقش داریم و می توانیم به عنوان یک ایرانی در خرید کالای ایرانی و اشتغال جوان خودمان نقش داشته باشیم.

خانی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم تا یک کسب و کار به وجود بیاید و ماندگاری داشته باشد. راز ماندگاری کسب و کارها این است که مردم به محصولات تولید داخل رو بیاورند و از آنها استفاده کنند، البته انتقادات فراوانی به کیفیت و خدمات پس از فروش وجود دارد ولی تا مردم حمایت نکنند آن مشکلات نیز حل نخواهد شد.

این کارشناس عالی بازار کار افزود: همه مشکلات کسب و کار و بیکاری به دولت ها و حاکمیت بر نمی گردد هرچند که آنها نیز موظفند به تکالیف و مسئولیت های خود عمل نمایند. خوشه های کسب و کار می توانند مشاغل را در یک رابطه مشخص و مدون تعاملاتی را در ۱۱ مدل برقرار کنند.

سهم تک تک ما در بیکاری جوانان

وی تاکید کرد: اولین تعامل این است که کسب و کارها در طول هم هستند و می توان مجموعه ای از کسب و کارها را در یک مدل مجتمع کرده و بین آنها رابطه برقرار کنیم. ما در قالب خوشه های کسب و کار می توانیم همسویی و همگرایی را به عنوان محور اول کار قرار دهیم.

به گفته خانی، در شبکه سازی کسب و کار باید بتوانیم تعاملات مثبتی را ایجاد کنیم که به کاهش قیمت تمام شده تولیدات بیانجامد. یک موضوع دیگر اصل تقسیم کار است که می تواند کیفیت و کمیت تولیدات را افزایش دهد و در این بخش دیگر لازم نیست افراد در تمام فعالیت ها تخصص داشته باشد و حرفه ای شود.

این کارشناس عالی کارآفرینی تصریح کرد: اخیرا نذری در کشور ما اتفاق افتاده که بسیار حائز اهمیت است و آن «نذر اشتغال» است که در قالب آن افراد می آیند به اشتغال یک جوان کمک می کنند و به عنوان نمونه فرد می رود ضمانت بانکی جوانی را می پذیرد که آشنایی ندارد و یا کارگاهی خالی در اختیار افراد است و آن را به مدت معینی با اجاره کمتر و یا رایگان در اختیار قرار می دهند.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه موسسات خیریه نذر اشتغال هم در کشور ایجاد شده است و در این زمینه ها ما نیازمند باور داشتن و اعتماد به همدیگر هستیم که جزو سرمایه های اجتماعی کشور محسوب می شود. سرمایه اجتماعی در کسب و کار بسیار تاثیر شگرفی خواهد داشت و شبکه هایی که به یکدیگر اعتماد می کنند، بهره وری نیز بالا می رود و ما باید به دنبال استقرار و نهادینه کردن سرمایه های اجتماعی باشیم.

رواج نذر اشتغال در بازار کار ایران

این کارشناس عالی کارآفرینی اظهارداشت: اصل دیگر در موفقیت کسب و کارها این است که ما می توانیم نهادها و دپارتمان های تخصصی در این بخش ایجاد نماییم به این معنا که بتوان توانمندی های جدیدی را ایجاد کرد و به دنبال مشتریان داخلی و بین المللی و ارتباطات با دستگاه ها و وزارتخانه ها بود. می توانیم این واحدها را ایجاد کنیم به نحوی که کل خوشه کسب و کار بتواند از خدمات آن بهره مند شود.

خانی گفت: در شبکه سازی یکی از روش های برقراری ارتباط با گروه های هدف انتقال تجارب و یافته ها است و بتوانیم اطلاعاتی را در اختیار دیگران قرار دهیم. ما در خوشه های کسب و کار بیشتر از تبلیغات به روابط عمومی احتیاج داریم.

این کارشناس عالی بازار کار تصریح کرد: کسانی که می روند کالای قاچاق می کنند که قائدتا در پشت صحنه به شبکه های قانونی وصل هستند به بیکاران کشور خیانت می کنند و حتما در مقابل بیکاری جوانان کشور مسئول هستند.

 

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  سود ۲.۳میلیون تومانی خریداران سکه پیش‌فروشی بابت هرقطعه


28 مرداد 97

  رشد تقاضای طلا در بازارهای اروپایی


27 مرداد 97

  ده خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند؟ +اسامی


23 مرداد 97

  با متهم ردیف اول التهابات بازار ارز و طلا آشنا شوید


23 مرداد 97

  شرایط واردات طلا، ارز و طلای خام اعلام شد


22 مرداد 97

  شفاف سازی بانک مرکزی درباره سکه‌های پیش‌فرشی


18 مرداد 97

  سقوط قیمت سکه به مرز ۳میلیون تومان


17 مرداد 97

  تحویل 2.6 میلیون سکه در بانک ملی آغاز شد


17 مرداد 97

  طلا تا کجا عقب‌نشینی می‌کند؟


16 مرداد 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

«کارا» بزودی بازگشایی می‌شود


مجمع واردات: مدیر طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار وزارت کار (طرح تکاپو) از بازگشایی مجدد سامانه کارا برای ثبت نام از متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خبرداد.

افزایش قیمت رسمی یورو


مجمع واردات: بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن نرخ ۱۴ ارز از جمله یورو نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۱۸ واحد پولی دیگر مانند پوند کاهش یافت؛ نرخ ۷ ارز از جمله دلار نیز ثابت ماند.

پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند


مجمع واردات: یک کارشناس سیاستگذاری حوزه سلامت اعتقاد دارد فرار مالیاتی پزشکان در حال حاضر حدود ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.

دلار از "سنا" حذف شد!


مجمع واردات: متوسط قیمت دلار که به همراه چند ارز دیگر در سامانه نظام ارزی(سنا) به طور روزانه اعلام می‌شد، امروز در سامانه حذف شده است.

مردم: با محتکران مانند خائنان زمان جنگ برخورد شود


مجمع واردات: بیش از ۹۴ درصد از شرکت کنندگان در یک نظرسنجی اعتقاد دارند که محتکران مانند خائنان زمان جنگ هستند و باید مثل خائنان زمان جنگ با محتکران برخورد شود.
 

چوب «مجلس» لای چرخ «بانک مرکزی»

چوب «مجلس» لای چرخ «بانک مرکزی»


دوشنبه، 29 مرداد 1397
 

خطر قفل شدن مبادلات اقتصادی

خطر قفل شدن مبادلات اقتصادی


دوشنبه، 29 مرداد 1397
 

مرگ طبقه متوسط

مرگ طبقه متوسط


دوشنبه، 29 مرداد 1397
 

جزئیات خدمات سامانه روابط کار برای کارگران و کارفرمایان

جزئیات خدمات سامانه روابط کار برای کارگران و کارفرمایان


یکشنبه، 28 مرداد 1397
 

چرا ایران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؟

چرا ایران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؟


یکشنبه، 28 مرداد 1397

افزایش استفاده از کارت بازرگانی یکبار مصرف در صادرات

افزایش استفاده از کارت بازرگانی یکبار مصرف در صادرات


یکشنبه، 28 مرداد 1397
 

گام جدید آمریکا علیه ایران

گام جدید آمریکا علیه ایران


شنبه، 27 مرداد 1397
 

صادرات نفت ایران هیچگاه صفر نمی‌شود

صادرات نفت ایران هیچگاه صفر نمی‌شود


شنبه، 27 مرداد 1397
 

بورس جدی گرفته‌ نمی‌شود

بورس جدی گرفته‌ نمی‌شود


شنبه، 27 مرداد 1397
 

شرط آمریکا برای معاف شدن هند از تحریم نفتی ایران

شرط آمریکا برای معاف شدن هند از تحریم نفتی ایران


پنجشنبه، 25 مرداد 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/