صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42829صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتدوشنبه، 21 تیر 1395 - 07:40
پیش‌شرط‌ های جذب سرمایه‌گذارخارجی
رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران گفت: ارائه خدمات از سوی کارگزاران و ایجاد صندوق های سرمایه‌گذاری برای تسهیل دسترسی خارجی ها، از جمله پیش شرط های ضروری برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه است.
  

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از بازار سرمایه، «علی سنگینیان» حقوق برابر سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاران داخلی، به روز و توانمند شدن سیستم معاملاتی، ارائه خدمات از سوی کارگزاران و ایجاد صندوق های سرمایه گذاری برای تسهیل دسترسی خارجی ها، رفع ابهامات قانون تجارت و قانون مالیات و همچنین اصلاح ساختار نظام بانکی و تعامل با دنیای خارج را از جمله پیش شرط های ضروری برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه عنوان کرد.

وی افزود: اگر سرمایه‌گذار خارجی را به دو بخش تقسیم کنیم که یک بخش سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی به صورت سرمایه گذاری در پرتفوی باشد، به طور عمده الزام های سرمایه گذاری به حقوق برابر سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاران داخلی بر می گردد.

این مقام مسوول توضیح داد: همه امکانات و قابلیت هایی که برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می شود، از جمله رویه ها، مقررات و محدودیت های احتمالی برای سرمایه گذاران خارجی باید برابر با سرمایه گذاران داخلی باشد.

وی در ادامه گفت: بر اساس توصیه فدراسیون جهانی بورس ها، بورس های عضو فدراسیون نباید برای سرمایه گذاران خارجی محدودیت بیشتر از سرمایه گذاران داخلی وضع کنند و تا حد امکان، شیوه ها را آسان کرده و مطابق رویه هایی که برای سرمایه گذاران داخلی استفاده می شود، قرار دهند.

این فعال بازار سرمایه افزود: اگر علاقه‌مند به جذب سرمایه گذاران خارجی در حجم بالا هستیم، در کنار این عامل برای جذب سرمایه گذاران خارجی نیاز است تا رویه ها و سازو کارهای بازار ارتقا پیدا کند و سیستم معاملاتی به روز شود؛ ضمن اینکه شرکت سپرده گذاری باید بتواند کلیه خدماتی را که شرکت های سپرده گذاری در بازارهای توسعه یافته ارایه می کنند، به سرمایه گذاران ارایه دهند.

سنگینیان ادامه داد: کارگزاران باید بتوانند خدمات متناسبی به سرمایه‌گذاران ارایه کنند و اطلاعات بازار هم باید با همان تناسب و تقارن در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد. از سویی باید صندوق های سرمایه گذاری که دسترسی خارجی ها را به بازار تسهیل می کنند و سرعت می بخشند ایجاد شود و در کنار این امکانات، رویه و رفتار برابر سرمایه گذار خارجی نیز مدنظر قرار گیرد. ضمن اینکه مواردی که برای سرمایه گذاران داخلی وجود دارد، باید ارتقا داده شود و بازار از نظر انجام معاملات سریع تر شده و هزینه های معاملات کاهش یابد.

وی در ادامه به سرمایه گذاری مستقیم در شرکتها با کنترل مدیریت و خریدهای کنترلی اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاران خارجی به دنبال شفافیت مقررات و رویه های واحد مالیاتی هستند و انتظار دارند بتوانند حقوق مالکانه را رعایت کنند؛ دولت و مقامات نظارتی، رفتار برابری با آنها داشته باشند و ابهامات موجود در قانون تجارت و قانون مالیات ها برطرف شود.

رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران به سایر مشکلات سرمایه گذاران خارجی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشکلاتی برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد؛ به عنوان مثال برخی از امتیازات که به سرمایه گذاران داخلی ارایه می شود، به خارجی ها داده نشده و در حوزه تبلیغات محدودهایی ایجاد می کنیم و رفتار برابری که برای ایرانیان وجود دارد با آنها نداریم.

وی اضافه کرد: در کنار این عوامل، باید در سطح کلان نیز اقداماتی صورت گیرد زیرا به جز بازار سرمایه، سرمایه گذاران خارجی با هدف سرمایه گذاری در اقتصاد ایران وارد کشور می شوند و با وجود قوانینی که در این خصوص وجود دارد، همچنان ابهاماتی در این حوزه داریم، در حقیقت رویه های اجرایی همچون ثبت شرکت ها و اخذ مجوز یکی از پروسه های سخت برای سرمایه گذاران خارجی است ضمن اینکه در خصوص قانون مالیات و پوشش ریسک نرخ ارز نیز ابزاری نداریم.

این مقام مسوول تصریح کرد: این در حالی است که تغییرات پی در پی مقررات می تواند آسیب زا باشد علاوه بر اینکه ساختار نظام بانکی و فضای تعامل با دنیای خارج نیاز به اصلاح دارد بنابراین باید روابط مالی بین المللی برقرار شود و در سطح اقتصاد کلان نیز باید اقداماتی صورت بگیرد تا اطمینان و ریسک ها به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

به گفته سنگینیان، سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه به طور عمده در حوزه تولید کالاهای مصرفی همچون مواد غذایی، دارویی، خدمات فروشگاهی و بهداشت سرمایه گذاری می کنند.

 

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  عرضه طلای خارجی غیر قانونی است


23 مهر 96

  گرانی زیرکانه طلا در بازار


22 مهر 96

  کاهش ارزش دلار طلای جهانی را گران کرد


18 مهر 96

  کاهش تقاضای طلا پس از رکوردزنی بها


16 مهر 96

  طلا به ۱۲۷۶ دلار رسید


15 مهر 96

  احتمال افت بیشتر بهای طلا


15 مهر 96

  ارزش طلا، بالاتر رفت


12 مهر 96

  کاهش تقاضا بهای طلا را کم کرد


6 مهر 96

  طلای جهانی به کمتر از ۱۳۰۰ دلار بازگشت


5 مهر 96
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

هشدار امداد خودرو ایران را جدی بگیرید


یک مقام مسئول تاکید می‌کند که امداد خودوری ایران با توجه به سطح خدماتی که در هر کارت اشتراک ارائه می دهد نسبت به نوع محصول و سال تولید، هزینه تعیین شده از مشتری دریافت می کند و اصلا کارت 189 هزار تومانی ندارد که در صورت نیاز به ...

سرقت میلیاردها تومان چک پول از انبار بانک


مأموران پلیس تهران درحالی موفق به دستگیری سارق حرفه‌ای میلیاردها تومان چک بانکی از انبار یکی از بانک‌های کشورشدند که مسئولان بانک مورد نظر اطلاعی از سرقت بزرگ نداشتند.

مسکن ارزان می شود یا گران؟


رکود بازار مسکن به قدری شدید شده که نه تنها دیگر خرید و فروشی نمی شود بلکه ساخت و ساز نیز در واقع به وضعیت فریز رسیده تا همچنان تنها اجاره بها گران و گران تر شود و سودجویان پولدارتر.

ترامپ ، لاگارد و وامی که ایران هیچ‌گاه نخواست!


گرچه رئیس جمهور آمریکا در اقدامی دستور مخالفت با پرداخت وام از سوی صندوق بین‌المللی پول به ایران را صادر کرد، اما مساله اینجاست که ایران هیچ گاه تقاضای دریافت وام از صندوق نداشته است.

جولان نجومی‌بگیران در سایه انفعال دستگاه‌های مسئول


اگر تا چند سال پیش بین پردرآمدها و کم‌درآمدها این همه اختلاف طبقاتی نبود، اما امروز وضعیت به‌کلی متفاوت‌تر شده است؛ تا جایی که ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر شده‌اند.
 

شکاف حداکثری سپرده‌های مدت‌دار بانک‌ها

شکاف حداکثری سپرده‌های مدت‌دار بانک‌ها


چهارشنبه، 26 مهر 1396
 

استیضاح ترامپ در سال ۲۰۱۸ ؟

استیضاح ترامپ در سال ۲۰۱۸ ؟


چهارشنبه، 26 مهر 1396
 

سخنان اخیر ترامپ با آگاهی و ایستادگی مردم بی‌اثر شد

سخنان اخیر ترامپ با آگاهی و ایستادگی مردم بی‌اثر شد


چهارشنبه، 26 مهر 1396
 

تهاتر درآمد صادراتی

تهاتر درآمد صادراتی


چهارشنبه، 26 مهر 1396
 

مدیریت دلار با حراج معکوس

مدیریت دلار با حراج معکوس


سه شنبه، 25 مهر 1396

آشفته ‌بازار دارو

آشفته ‌بازار دارو


سه شنبه، 25 مهر 1396
 

نفت در سراب افزایش قیمت

نفت در سراب افزایش قیمت


سه شنبه، 25 مهر 1396
 

آمریکا در موضوع هسته‌ای پارا فراتر گذاشته است

آمریکا در موضوع هسته‌ای پارا فراتر گذاشته است


سه شنبه، 25 مهر 1396
 

سرمایه‌گذاران خارجی در راه بازار سرمایه ایران

سرمایه‌گذاران خارجی در راه بازار سرمایه ایران


دوشنبه، 24 مهر 1396
 

آمریکا در تحریم ایران نیازی به همراهی اروپا ندارد

آمریکا در تحریم ایران نیازی به همراهی اروپا ندارد


دوشنبه، 24 مهر 1396
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: رکورد درآمدهای گمرکی ایران شکسته شد