صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42829صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتدوشنبه، 21 تیر 1395 - 07:40
پیش‌شرط‌ های جذب سرمایه‌گذارخارجی
رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران گفت: ارائه خدمات از سوی کارگزاران و ایجاد صندوق های سرمایه‌گذاری برای تسهیل دسترسی خارجی ها، از جمله پیش شرط های ضروری برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه است.
  

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از بازار سرمایه، «علی سنگینیان» حقوق برابر سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاران داخلی، به روز و توانمند شدن سیستم معاملاتی، ارائه خدمات از سوی کارگزاران و ایجاد صندوق های سرمایه گذاری برای تسهیل دسترسی خارجی ها، رفع ابهامات قانون تجارت و قانون مالیات و همچنین اصلاح ساختار نظام بانکی و تعامل با دنیای خارج را از جمله پیش شرط های ضروری برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه عنوان کرد.

وی افزود: اگر سرمایه‌گذار خارجی را به دو بخش تقسیم کنیم که یک بخش سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی به صورت سرمایه گذاری در پرتفوی باشد، به طور عمده الزام های سرمایه گذاری به حقوق برابر سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاران داخلی بر می گردد.

این مقام مسوول توضیح داد: همه امکانات و قابلیت هایی که برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می شود، از جمله رویه ها، مقررات و محدودیت های احتمالی برای سرمایه گذاران خارجی باید برابر با سرمایه گذاران داخلی باشد.

وی در ادامه گفت: بر اساس توصیه فدراسیون جهانی بورس ها، بورس های عضو فدراسیون نباید برای سرمایه گذاران خارجی محدودیت بیشتر از سرمایه گذاران داخلی وضع کنند و تا حد امکان، شیوه ها را آسان کرده و مطابق رویه هایی که برای سرمایه گذاران داخلی استفاده می شود، قرار دهند.

این فعال بازار سرمایه افزود: اگر علاقه‌مند به جذب سرمایه گذاران خارجی در حجم بالا هستیم، در کنار این عامل برای جذب سرمایه گذاران خارجی نیاز است تا رویه ها و سازو کارهای بازار ارتقا پیدا کند و سیستم معاملاتی به روز شود؛ ضمن اینکه شرکت سپرده گذاری باید بتواند کلیه خدماتی را که شرکت های سپرده گذاری در بازارهای توسعه یافته ارایه می کنند، به سرمایه گذاران ارایه دهند.

سنگینیان ادامه داد: کارگزاران باید بتوانند خدمات متناسبی به سرمایه‌گذاران ارایه کنند و اطلاعات بازار هم باید با همان تناسب و تقارن در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد. از سویی باید صندوق های سرمایه گذاری که دسترسی خارجی ها را به بازار تسهیل می کنند و سرعت می بخشند ایجاد شود و در کنار این امکانات، رویه و رفتار برابر سرمایه گذار خارجی نیز مدنظر قرار گیرد. ضمن اینکه مواردی که برای سرمایه گذاران داخلی وجود دارد، باید ارتقا داده شود و بازار از نظر انجام معاملات سریع تر شده و هزینه های معاملات کاهش یابد.

وی در ادامه به سرمایه گذاری مستقیم در شرکتها با کنترل مدیریت و خریدهای کنترلی اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاران خارجی به دنبال شفافیت مقررات و رویه های واحد مالیاتی هستند و انتظار دارند بتوانند حقوق مالکانه را رعایت کنند؛ دولت و مقامات نظارتی، رفتار برابری با آنها داشته باشند و ابهامات موجود در قانون تجارت و قانون مالیات ها برطرف شود.

رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران به سایر مشکلات سرمایه گذاران خارجی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشکلاتی برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد؛ به عنوان مثال برخی از امتیازات که به سرمایه گذاران داخلی ارایه می شود، به خارجی ها داده نشده و در حوزه تبلیغات محدودهایی ایجاد می کنیم و رفتار برابری که برای ایرانیان وجود دارد با آنها نداریم.

وی اضافه کرد: در کنار این عوامل، باید در سطح کلان نیز اقداماتی صورت گیرد زیرا به جز بازار سرمایه، سرمایه گذاران خارجی با هدف سرمایه گذاری در اقتصاد ایران وارد کشور می شوند و با وجود قوانینی که در این خصوص وجود دارد، همچنان ابهاماتی در این حوزه داریم، در حقیقت رویه های اجرایی همچون ثبت شرکت ها و اخذ مجوز یکی از پروسه های سخت برای سرمایه گذاران خارجی است ضمن اینکه در خصوص قانون مالیات و پوشش ریسک نرخ ارز نیز ابزاری نداریم.

این مقام مسوول تصریح کرد: این در حالی است که تغییرات پی در پی مقررات می تواند آسیب زا باشد علاوه بر اینکه ساختار نظام بانکی و فضای تعامل با دنیای خارج نیاز به اصلاح دارد بنابراین باید روابط مالی بین المللی برقرار شود و در سطح اقتصاد کلان نیز باید اقداماتی صورت بگیرد تا اطمینان و ریسک ها به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

به گفته سنگینیان، سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه به طور عمده در حوزه تولید کالاهای مصرفی همچون مواد غذایی، دارویی، خدمات فروشگاهی و بهداشت سرمایه گذاری می کنند.

 

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  رشد ملایم بهای طلا در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا


21 آذر 96

  طلا به روزهای «سخت» رسید


19 آذر 96

  افزایش بهای جهانی طلا، بهای سکه را افزایش داد


16 آذر 96

  حباب سکه همچنان پابرجا است


14 آذر 96

  حراج سکه کارگشای بازار شد؟


12 آذر 96

  افزایش ۲۰ سنتی قیمت طلا در بازار جهانی


11 آذر 96

  نرخ سکه‌های حراجی مشخص شد


5 آذر 96

  آغاز حراج سکه از ساعت ۲ بعد از ظهر


4 آذر 96

  حباب 200 هزار تومانی سکه


1 آذر 96
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

نرخ بنزین عربستانی‌ها را نقره‌داغ می‌کند


عربستان سعودی قصد دارد در ژانویه قیمت‌های داخلی بنزین و سوخت جت را در راستای برنامه حذف تدریجی یارانه‌های انرژی در این کشور، افزایش دهد.

تاثیر بودجه سال آینده بر معاملات بازار سهام


یک کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر بودجه سال آینده بر معاملات بازار سهام گفت: شاید دلیل عمده بی‌تفاوتی معامله‌گران به بودجه سال آینده را باید در عدم وجود تغییرات قابل توجه در مفاد بودجه سال ۹۷ نسبت به بودجه ۹۶ جستجو کرد.

کمیسیون مشترک برجام فردا در وین تشکیل جلسه می‎دهد


نمایندگان ایران و ۳+۳ فردا چهارشنبه در پایتخت اتریش نشست کمیته مشترک برجام را برگزار خواهند کرد.

ورود یک میلیون فارغ التحصیل به بازار کار تا ۳ سال آینده


محمود بهمنی، با بیان اینکه دولت باید با تعریف مدل‌های جدید اقتصادی، «اقتصاد رقابتی»را جایگزین«دولت سالاری»کند، گفت: در شرایط فعلی اقتصاد، اشتغالزایی سخت است.

سهمی از تولید که هیچ‌وقت پرداخت نشد


تعیین سهم ۳۰ درصدی برای بخش تولید از طرح هدفمندسازی یارانه‌ها شاید در همان ابتدای امر بارقه‌های امید را در دل تولیدکنندگان زنده کرد اما به مرور زمان و پس از عملیاتی نشدن نشان داد که همانند بسیاری دیگر از تصمیمات مسئولان وعده ...
 

نفت برنت از مرز ۶۵ دلار عبور کرد

نفت برنت از مرز ۶۵ دلار عبور کرد


سه شنبه، 21 آذر 1396
 

پایان مهلت برجامی کنگره

پایان مهلت برجامی کنگره


سه شنبه، 21 آذر 1396
 

سیگنال‌های دلار بودجه ۹۷ به اقتصاد ایران

سیگنال‌های دلار بودجه ۹۷ به اقتصاد ایران


سه شنبه، 21 آذر 1396
 

بازار قطر به کام ایران شد یا ترکیه؟

بازار قطر به کام ایران شد یا ترکیه؟


دوشنبه، 20 آذر 1396
 

یارانه کسانی که  اعلام نیاز  کنند حذف نمی شود

یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی شود


دوشنبه، 20 آذر 1396

هشدار ظریف به اروپایی‌ها

هشدار ظریف به اروپایی‌ها


دوشنبه، 20 آذر 1396
 

چگونگی پایان سلطه دلار در اقتصاد ایران

چگونگی پایان سلطه دلار در اقتصاد ایران


یکشنبه، 19 آذر 1396
 

لایحه بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی بسته شد+پیوست‌ها

لایحه بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی بسته شد+پیوست‌ها


یکشنبه، 19 آذر 1396
 

سبک‌سازی سبد دلا‌ر ارزان

سبک‌سازی سبد دلا‌ر ارزان


یکشنبه، 19 آذر 1396
 

سهم ایران از تجارت جهانی چقدر است؟

سهم ایران از تجارت جهانی چقدر است؟


شنبه، 18 آذر 1396
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: رکورد درآمدهای گمرکی ایران شکسته شد