صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42829صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتدوشنبه، 21 تیر 1395 - 13:10
پیش‌شرط‌ های جذب سرمایه‌گذارخارجی
رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران گفت: ارائه خدمات از سوی کارگزاران و ایجاد صندوق های سرمایه‌گذاری برای تسهیل دسترسی خارجی ها، از جمله پیش شرط های ضروری برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه است.
  

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از بازار سرمایه، «علی سنگینیان» حقوق برابر سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاران داخلی، به روز و توانمند شدن سیستم معاملاتی، ارائه خدمات از سوی کارگزاران و ایجاد صندوق های سرمایه گذاری برای تسهیل دسترسی خارجی ها، رفع ابهامات قانون تجارت و قانون مالیات و همچنین اصلاح ساختار نظام بانکی و تعامل با دنیای خارج را از جمله پیش شرط های ضروری برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه عنوان کرد.

وی افزود: اگر سرمایه‌گذار خارجی را به دو بخش تقسیم کنیم که یک بخش سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی به صورت سرمایه گذاری در پرتفوی باشد، به طور عمده الزام های سرمایه گذاری به حقوق برابر سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاران داخلی بر می گردد.

این مقام مسوول توضیح داد: همه امکانات و قابلیت هایی که برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می شود، از جمله رویه ها، مقررات و محدودیت های احتمالی برای سرمایه گذاران خارجی باید برابر با سرمایه گذاران داخلی باشد.

وی در ادامه گفت: بر اساس توصیه فدراسیون جهانی بورس ها، بورس های عضو فدراسیون نباید برای سرمایه گذاران خارجی محدودیت بیشتر از سرمایه گذاران داخلی وضع کنند و تا حد امکان، شیوه ها را آسان کرده و مطابق رویه هایی که برای سرمایه گذاران داخلی استفاده می شود، قرار دهند.

این فعال بازار سرمایه افزود: اگر علاقه‌مند به جذب سرمایه گذاران خارجی در حجم بالا هستیم، در کنار این عامل برای جذب سرمایه گذاران خارجی نیاز است تا رویه ها و سازو کارهای بازار ارتقا پیدا کند و سیستم معاملاتی به روز شود؛ ضمن اینکه شرکت سپرده گذاری باید بتواند کلیه خدماتی را که شرکت های سپرده گذاری در بازارهای توسعه یافته ارایه می کنند، به سرمایه گذاران ارایه دهند.

سنگینیان ادامه داد: کارگزاران باید بتوانند خدمات متناسبی به سرمایه‌گذاران ارایه کنند و اطلاعات بازار هم باید با همان تناسب و تقارن در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد. از سویی باید صندوق های سرمایه گذاری که دسترسی خارجی ها را به بازار تسهیل می کنند و سرعت می بخشند ایجاد شود و در کنار این امکانات، رویه و رفتار برابر سرمایه گذار خارجی نیز مدنظر قرار گیرد. ضمن اینکه مواردی که برای سرمایه گذاران داخلی وجود دارد، باید ارتقا داده شود و بازار از نظر انجام معاملات سریع تر شده و هزینه های معاملات کاهش یابد.

وی در ادامه به سرمایه گذاری مستقیم در شرکتها با کنترل مدیریت و خریدهای کنترلی اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاران خارجی به دنبال شفافیت مقررات و رویه های واحد مالیاتی هستند و انتظار دارند بتوانند حقوق مالکانه را رعایت کنند؛ دولت و مقامات نظارتی، رفتار برابری با آنها داشته باشند و ابهامات موجود در قانون تجارت و قانون مالیات ها برطرف شود.

رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران به سایر مشکلات سرمایه گذاران خارجی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشکلاتی برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد؛ به عنوان مثال برخی از امتیازات که به سرمایه گذاران داخلی ارایه می شود، به خارجی ها داده نشده و در حوزه تبلیغات محدودهایی ایجاد می کنیم و رفتار برابری که برای ایرانیان وجود دارد با آنها نداریم.

وی اضافه کرد: در کنار این عوامل، باید در سطح کلان نیز اقداماتی صورت گیرد زیرا به جز بازار سرمایه، سرمایه گذاران خارجی با هدف سرمایه گذاری در اقتصاد ایران وارد کشور می شوند و با وجود قوانینی که در این خصوص وجود دارد، همچنان ابهاماتی در این حوزه داریم، در حقیقت رویه های اجرایی همچون ثبت شرکت ها و اخذ مجوز یکی از پروسه های سخت برای سرمایه گذاران خارجی است ضمن اینکه در خصوص قانون مالیات و پوشش ریسک نرخ ارز نیز ابزاری نداریم.

این مقام مسوول تصریح کرد: این در حالی است که تغییرات پی در پی مقررات می تواند آسیب زا باشد علاوه بر اینکه ساختار نظام بانکی و فضای تعامل با دنیای خارج نیاز به اصلاح دارد بنابراین باید روابط مالی بین المللی برقرار شود و در سطح اقتصاد کلان نیز باید اقداماتی صورت بگیرد تا اطمینان و ریسک ها به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

به گفته سنگینیان، سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه به طور عمده در حوزه تولید کالاهای مصرفی همچون مواد غذایی، دارویی، خدمات فروشگاهی و بهداشت سرمایه گذاری می کنند.

 

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  حباب سکه به ۷۰۰ هزار تومان رسید


31 تیر 97

  عرضه گواهی پیش‌فروش سکه ادامه دارد


30 تیر 97

  انتشار اوراق سکه پابرجاست


27 تیر 97

  آرامش بازار طلا پس از کاهش ۱۲ دلاری


27 تیر 97

  آغاز تحویل سکه‌های پیش‌فروش سه ماهه در شعب بانک ملی


26 تیر 97

  بهای طلا رو به افزایش گذاشت


25 تیر 97

  صادرات طلا در ۷ سال گذشته به صفر رسید


25 تیر 97

  یک بام و دو هوای تعیین نرخ سکه


24 تیر 97

  حرکت سینوسی بازار سکه در ۸۳ روز


23 تیر 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

کاهش معافیت‌های مالیاتی در دستور کار


مجمع واردات: معاون وزیر اقتصاد گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور که بخش نفت آسیب پذیر است و احتمال کاهش درآمدها وجود دارد، جلوگیری از فرار مالیاتی و کاهش معافیت های مالیاتی می تواند کمک کننده باشد .

مشکلات ارزی صنعت دارو


مجمع واردات: مشکل دریافت ارز دولتی مورد نیاز برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی، صدای اعتراض فعالان بخش‌خصوصی این حوزه را بلند کرده است.

سیگنال انتظارات به بازار نقدی


مجمع واردات: روز گذشته سکه و دلار رکوردهای جدیدی را ثبت کردند؛ سکه به بالای مرز ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رفت و دلار بیشترین قیمت از اوایل تیرماه را به ثبت رساند.

دود مفاسد اقتصادی و رانت سکه و ارز به چشم تولید رفت


مجمع واردات: رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه بسیاری از مواد اولیه واحدهای تولیدی امکان ترخیص ندارند، گفت: اشتباهات دولت در بازار سکه و ارز عاملی شد تا یک عده از رانت استفاده کنند که دود این موضوع فقط به چشم صنعت و تولید کشور رفت.

منتظر کاهش بهای مسکن باشیم؟


مجمع واردات: جمع‌بندی تحولات امروز اقتصاد ایران حاکی از آن است که مسکن از یک سو نسبت به بازارهای رقیب، عقب مانده و از سوی دیگر به سمت رکود و شاید تثبیت قیمت‌ها می‌رود.
 

بختک گرانی

بختک گرانی


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

آینده تحریم نفتی ایران

آینده تحریم نفتی ایران


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

عقب‌نشینی ارزی ترامپ

عقب‌نشینی ارزی ترامپ


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

خوب و بد بنزین دونرخی

خوب و بد بنزین دونرخی


یکشنبه، 31 تیر 1397
 

ترامپ از گفتگو با ایران استقبال می‌کند

ترامپ از گفتگو با ایران استقبال می‌کند


شنبه، 30 تیر 1397

قیمت نفت با افت دلار بالا رفت

قیمت نفت با افت دلار بالا رفت


شنبه، 30 تیر 1397
 

راه نجات از آمریکا می‌گذرد

راه نجات از آمریکا می‌گذرد


شنبه، 30 تیر 1397
 

دوراهی هند؛ تجارت با ترامپ یا نفت ارزان ایران

دوراهی هند؛ تجارت با ترامپ یا نفت ارزان ایران


شنبه، 30 تیر 1397
 

مخالفت با پیوستن ایران به FATF و پالرمو

مخالفت با پیوستن ایران به FATF و پالرمو


چهارشنبه، 27 تیر 1397
 

راهکار کاهش و تثبیت نرخ ارز چیست؟

راهکار کاهش و تثبیت نرخ ارز چیست؟


چهارشنبه، 27 تیر 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/