صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42829صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتدوشنبه، 21 تیر 1395 - 07:40
پیش‌شرط‌ های جذب سرمایه‌گذارخارجی
رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران گفت: ارائه خدمات از سوی کارگزاران و ایجاد صندوق های سرمایه‌گذاری برای تسهیل دسترسی خارجی ها، از جمله پیش شرط های ضروری برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه است.
  

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از بازار سرمایه، «علی سنگینیان» حقوق برابر سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاران داخلی، به روز و توانمند شدن سیستم معاملاتی، ارائه خدمات از سوی کارگزاران و ایجاد صندوق های سرمایه گذاری برای تسهیل دسترسی خارجی ها، رفع ابهامات قانون تجارت و قانون مالیات و همچنین اصلاح ساختار نظام بانکی و تعامل با دنیای خارج را از جمله پیش شرط های ضروری برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه عنوان کرد.

وی افزود: اگر سرمایه‌گذار خارجی را به دو بخش تقسیم کنیم که یک بخش سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی به صورت سرمایه گذاری در پرتفوی باشد، به طور عمده الزام های سرمایه گذاری به حقوق برابر سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاران داخلی بر می گردد.

این مقام مسوول توضیح داد: همه امکانات و قابلیت هایی که برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می شود، از جمله رویه ها، مقررات و محدودیت های احتمالی برای سرمایه گذاران خارجی باید برابر با سرمایه گذاران داخلی باشد.

وی در ادامه گفت: بر اساس توصیه فدراسیون جهانی بورس ها، بورس های عضو فدراسیون نباید برای سرمایه گذاران خارجی محدودیت بیشتر از سرمایه گذاران داخلی وضع کنند و تا حد امکان، شیوه ها را آسان کرده و مطابق رویه هایی که برای سرمایه گذاران داخلی استفاده می شود، قرار دهند.

این فعال بازار سرمایه افزود: اگر علاقه‌مند به جذب سرمایه گذاران خارجی در حجم بالا هستیم، در کنار این عامل برای جذب سرمایه گذاران خارجی نیاز است تا رویه ها و سازو کارهای بازار ارتقا پیدا کند و سیستم معاملاتی به روز شود؛ ضمن اینکه شرکت سپرده گذاری باید بتواند کلیه خدماتی را که شرکت های سپرده گذاری در بازارهای توسعه یافته ارایه می کنند، به سرمایه گذاران ارایه دهند.

سنگینیان ادامه داد: کارگزاران باید بتوانند خدمات متناسبی به سرمایه‌گذاران ارایه کنند و اطلاعات بازار هم باید با همان تناسب و تقارن در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد. از سویی باید صندوق های سرمایه گذاری که دسترسی خارجی ها را به بازار تسهیل می کنند و سرعت می بخشند ایجاد شود و در کنار این امکانات، رویه و رفتار برابر سرمایه گذار خارجی نیز مدنظر قرار گیرد. ضمن اینکه مواردی که برای سرمایه گذاران داخلی وجود دارد، باید ارتقا داده شود و بازار از نظر انجام معاملات سریع تر شده و هزینه های معاملات کاهش یابد.

وی در ادامه به سرمایه گذاری مستقیم در شرکتها با کنترل مدیریت و خریدهای کنترلی اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاران خارجی به دنبال شفافیت مقررات و رویه های واحد مالیاتی هستند و انتظار دارند بتوانند حقوق مالکانه را رعایت کنند؛ دولت و مقامات نظارتی، رفتار برابری با آنها داشته باشند و ابهامات موجود در قانون تجارت و قانون مالیات ها برطرف شود.

رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران به سایر مشکلات سرمایه گذاران خارجی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشکلاتی برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد؛ به عنوان مثال برخی از امتیازات که به سرمایه گذاران داخلی ارایه می شود، به خارجی ها داده نشده و در حوزه تبلیغات محدودهایی ایجاد می کنیم و رفتار برابری که برای ایرانیان وجود دارد با آنها نداریم.

وی اضافه کرد: در کنار این عوامل، باید در سطح کلان نیز اقداماتی صورت گیرد زیرا به جز بازار سرمایه، سرمایه گذاران خارجی با هدف سرمایه گذاری در اقتصاد ایران وارد کشور می شوند و با وجود قوانینی که در این خصوص وجود دارد، همچنان ابهاماتی در این حوزه داریم، در حقیقت رویه های اجرایی همچون ثبت شرکت ها و اخذ مجوز یکی از پروسه های سخت برای سرمایه گذاران خارجی است ضمن اینکه در خصوص قانون مالیات و پوشش ریسک نرخ ارز نیز ابزاری نداریم.

این مقام مسوول تصریح کرد: این در حالی است که تغییرات پی در پی مقررات می تواند آسیب زا باشد علاوه بر اینکه ساختار نظام بانکی و فضای تعامل با دنیای خارج نیاز به اصلاح دارد بنابراین باید روابط مالی بین المللی برقرار شود و در سطح اقتصاد کلان نیز باید اقداماتی صورت بگیرد تا اطمینان و ریسک ها به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

به گفته سنگینیان، سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه به طور عمده در حوزه تولید کالاهای مصرفی همچون مواد غذایی، دارویی، خدمات فروشگاهی و بهداشت سرمایه گذاری می کنند.

 

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  بهای طلا کاهش یافت


26 اسفند 96

  بهای طلا کاهش یافت


22 اسفند 96

  آغاز معاملات ثانویه دومین صندوق طلا از امروز در بورس کالا


19 اسفند 96

  طلا برنده نهایی جنگ تجاری در جهان


19 اسفند 96

  کاهش روز به روز بهای طلا در بازار جهانی


10 اسفند 96

  ادامه کاهش بهای طلا در بازار جهانی


9 اسفند 96

  طلا به ۱۳۲۸ دلار رسید


7 اسفند 96

  تداوم حراج سکه در بانک کارگشایی


7 اسفند 96

  بزرگترین دارندگان ذخایر طلای جهان


7 اسفند 96
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

یک پستچی چقدر حقوق می‌گیرد؟


قبض‌ها، نتایج کنکور، نامه‌های تمبردار... پستچی‌ها زمانی برای رساندن محموله‌های خود کوچه پس‌‌کوچه‌های شهرهای ایران را زیر پا می‌گذاشتند.

اقتصاد ایران در سایه پدیده ترامپ


یک اقتصاددان می‌گوید: پدیده ترامپ نه فقط اقتصاد ایران، بلکه اقتصاد دنیا را تحت تاثیرقرار داده و در نتیجه تاثیر منفی ترامپ در اقتصاد ایران در سال ۹۶ کاملا مشهود است. با این حال دولت نیز فرصت‌های مهمی را از دست داد، از جمله ...

حداقل دستمزد کارگران باید پرکننده شکاف قدرت خرید و هزینه باشد


وزیر اقتصاد با بیان اینکه حداقل دستمزد کارگران باید پرکننده شکاف میان قدرت خرید و هزینه هایشان باشد در اظهار نظری نوشت: همچنین کارفرمایان هم باید بتوانند از عهده پرداخت افزایش دستمزد برآیند.

نرخ ۲۹ارز مبادله‌ای افت کرد


بانک مرکزی نرخ تبادلی ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۹ ارز از جمله دلار، یورو و پوند نسبت به روز پنج‌شنبه کاهش و نرخ ۵ واحد پولی دیگر افزایش یافت؛ قیمت ۵ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

مدارس در سال‌ ۹۶ تا ۲۸ اسفند دایر است


مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: دانش‌آموزان اول تا پنجم ابتدایی برای جبران جاماندگی‌های آموزشی ناشی از تعطیلات آلودگی هوا و سرما، تا 9 خرداد به مدرسه می‌روند.
 

روند رو به رشد تجارت خارجی ایران

روند رو به رشد تجارت خارجی ایران


شنبه، 26 اسفند 1396
 

قیمت نفت از 66 دلار گذشت

قیمت نفت از 66 دلار گذشت


شنبه، 26 اسفند 1396
 

دلالان بازار ارز عقب نشستند

دلالان بازار ارز عقب نشستند


شنبه، 26 اسفند 1396
 

متن بیانیه کمیسیون برجام

متن بیانیه کمیسیون برجام


شنبه، 26 اسفند 1396
 

آیا همیشه بانک‌ها مقصرند؟

آیا همیشه بانک‌ها مقصرند؟


چهارشنبه، 23 اسفند 1396

ادعای قطع عرضه دلار به صرافی‌ها رد شد

ادعای قطع عرضه دلار به صرافی‌ها رد شد


چهارشنبه، 23 اسفند 1396
 

مذاکرات دستمزد۹۷وارد فاز جدید شد

مذاکرات دستمزد۹۷وارد فاز جدید شد


سه شنبه، 22 اسفند 1396
 

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت کاهش یافت


سه شنبه، 22 اسفند 1396
 

«وضعیت اضطراری ملی» آمریکا علیه ایران با دستور ترامپ تمدید شد

«وضعیت اضطراری ملی» آمریکا علیه ایران با دستور ترامپ تمدید شد


سه شنبه، 22 اسفند 1396
 

کارت برجام در قمار ترامپ

کارت برجام در قمار ترامپ


دوشنبه، 21 اسفند 1396
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: رکورد درآمدهای گمرکی ایران شکسته شد