صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 40882صفحه نخست » واردات،صادرات،اقتصاد و تجارتیکشنبه، 15 فروردین 1395 - 13:10
عضویت ایران در «آیسکو» رسما اعلام شد
سهامداران روز گذشته در حالی که بازار سهام در دومین شنبه سال جدید لحظات پایانی معاملات خود را طی می‌کرد با حضور یک مهمان غافلگیر شدند.
  

جهان صنعت:  سهامداران روز گذشته در حالی که بازار سهام در دومین شنبه سال جدید لحظات پایانی معاملات خود را طی می‌کرد با حضور یک مهمان غافلگیر شدند. محمد فطانت، رییس سازمان بورس با حضور در تالار شیشه‌ای به عید دیدنی بازیگران همیشه فعال بورس رفت.

این دیدار در حالی برگزار شد که همه چیز به صورت ناگهانی شکل گرفت و حتی تا اواسط روز اکثر خبرنگاران نیز از این موضوع مطلع نبودند تا همه چیز به یک دیدار از پیش برنامه‌ریزی نشده، تبدیل شود.

جالب‌تر آنکه تا پیش از حضور آقای رییس در تالار شیشه‌ای شاخص بورس در یک سراشیبی قرار داشت و با حضور مرد نخست بازار سرمایه ایران همه چیز به یکبار تغییر کرد و نماگر با عدد سبز روز قرمز خود را به پایان رساند.

فطانت در این بازدید سخنان جامعی از تحولات بازار سرمایه و برنامه‌های پیش‌رو را بیان کرد که عضو شدن بازار سرمایه ایران در سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (آیسکو) یکی از مهم‌ترین رویدادهای مطرح شده بود.

پاسخ به دغدغه‌ها

براساس این گزارش، محمد فطانت، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در دیدار نوروزی با مدیران و ارکان بازار سرمایه از عضویت سازمان بورس و اوراق بهادار در جمع اعضای سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (آیسکو) خبر داد.

رییس سازمان بورس با اشاره به سال‌ها تلاش در این خصوص گفت: بازار سرمایه ایران با سابقه دیرین فعالیت در عرصه اوراق بهادار، برای اولین‌بار به عضویت آیسکو درآمد. وی افزود: با توجه به عضویت سازمان بورس در آیسکو، این امکان برای بورس‌ها فراهم شده است تا به عنوان عضو وابسته در این نهاد پذیرفته شوند.

فطانت تصریح کرد: از این رو در جلسه آتی آیسکو که در کشور پرو برگزار خواهد شد از سازمان بورس و اوراق بهادار دعوت به عمل آمده که در این جلسه حضور یابد.

رییس سازمان بورس با اعلام یک خبر جالب برای بازار سرمایه، آخرین وضعیت نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی و زمان اجرایی شدن نرخ هشت سنت و مهم‌ترین برنامه‌های سازمان بورس در سال 95 را تشریح کرد.

به گزارش ملت بازار، محمد فطانت در جریان بازدید نوروزی از تالار معاملات حافظ و دیدار با مدیران شرکت بورس، در جمع سهامداران تالار شیشه‌ای حاضر شد و به دغدغه‌ها و ابهامات مطرح شده از سوی آنها پاسخ داد.

از جمله مهم‌ترین موارد مطرح شده از سوی سرمایه‌گذاران پابرجا بودن ابهام قیمت خوراک واحدهای پتروشیمی و نرخ بهره مالکانه و تاثیر آن بر روند شاخص بورس و کاهش زمان قانونی شرکت‌ها (هشت ماه) برای پرداخت سود نقدی سالانه بود.

وی در حاشیه این بازدید در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی و زمان اجرایی شدن نرخ هشت سنت اظهار داشت: در راستای تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها که مصوبه مجلس بوده، دولت فرمول مربوط به تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها را ابلاغ کرده است. براساس این ابلاغیه باید در سال‌جاری نرخ خوراک هشت سنت اعمال شود.

فطانت در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه شرکت‌های این گروه بودجه را با نرخ خوراک 13 سنت دیده‌اند آیا این ابلاغیه سال 94 را نیز شامل می‌شود یا خیر؟ گفت: این مساله هنوز به طور کامل مشخص نشده است. وی درباره شائبه دخالت سازمان بورس در معاملات گروه خودرویی هم گفت: سازمان بورس دخالتی در هیچ نمادی ندارد.

بورس در سال 95

رییس سازمان بورس در واکنش به اینکه پیش‌بینی‌تان از وضعیت معاملات بازار سهام در سال 95 چیست، خاطرنشان کرد: با وجود سهامداران و تحلیلگران فعال بازار خوبی برای سال 95 خواهیم داشت.

این در حالی است که نوسانات روزانه بورس به سازمان بورس ارتباطی پیدا نمی‌کند اما درخصوص رفع مشکلات بنیادی و ساختاری در هر بخشی از صنایع مطمئنا سازمان بورس تمام تلاش خود را برای احقاق حقوق صاحبان صنایع به کار خواهد بست.

بنابراین گزارش، در ادامه فطانت در حضور اعضای هیات‌مدیره سازمان بورس و مدیران عامل بورس‌ها و ارکان بازار سرمایه با اعلام یک خبر خوب مبنی بر عضویت بورس و اوراق بهادار ایران در سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار موسوم به «آیسکو» برای اولین‌بار گفت: عضویت در این نهاد بین‌المللی که بعد از سال‌ها تلاش در روزهای اخیر محقق شد، می‌تواند یک شروع بسیار مبارک در سال‌جاری برای بازار سرمایه رقم بزند.

وی در ادامه افزود: از این رو در جلسه آتی آیسکو که در کشور پرو برگزار خواهد شد، از سازمان بورس و اوراق بهادار دعوت به عمل آمده که در این جلسه حضور یابد.

این در حالی است که با این رویداد عضویت بورس تهران در فدراسیون جهانی بورس‌ها (WFE) که پیش از این به دلیل عدم عضویت نهاد ناظر بازار سرمایه ایران در آیسکو به حالت تعلیق درآمده بود، از سرگرفته خواهد شد.

بازار سرمایه بازوی مقتدر تحقق اقتصاد مقاومتی

فطانت همچنین با توجه به شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» در سال‌جاری اظهار داشت: عرضه موفقیت‌آمیز پنج هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفتی و استقبال بی‌نظیر از آن بیانگر آن است که بازار سرمایه می‌تواند در تامین مالی پروژه‌های بنیادی کشور نقش‌آفرین باشد و به عنوان بازوی مقتدر تحقق اقتصاد مقاومتی عمل کند.

وی ادامه داد: تحقق اقتصاد مقاومتی منوط به این است که همه شرکت‌های دانش‌بنیان سرعت روند رو به رشد خود را افزایش دهند.

در همین ارتباط شرکت فرابورس موفق شد در سال 94 با ارائه مقدمات، دستورالعمل‌ها و فرآیندهای اجرایی زمینه را برای ایجاد صندوق‌های جسورانه و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم کند.

رییس سازمان بورس همچنین تفاهمنامه سه‌جانبه سازمان بورس، سازمان صنایع کوچک و شرکت فرابورس به منظور افزایش همکاری‌ها برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط و بهره‌مند کردن آنها از مزایای ورود به فرابورس را از دیگر اقدامات مهم بازار سرمایه در سال‌جاری عنوان کرد و ادامه داد: باید با جدیت توسعه بازار «SME» (شرکت‌های کوچک و متوسط صنعتی) در دستور کار قرار گیرد تا شاهد رونق هر چه بیشتر بازار سرمایه باشیم.

آغاز معاملات آتی ارز

بالاترین مقام سازمان بورس با تاکید بر اینکه بازار سرمایه در جهت پوشش ریسک نقش بااهمیتی دارد، گفت: از دیگر برنامه‌های سال‌جاری توسعه ابزارهای مشتقه ارز است، به طوری که امیدواریم معاملات آتی ارز به منظور پوشش نوسانات ارز را در سال 95 محقق کنیم.

فطانت همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود به حضور سرمایه‌گذاران خارجی اشاره کرد و گفت: امید است با تجهیز منابع سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بتوانیم رشد و توسعه بازار سرمایه بیش از پیش عملیاتی شود.

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  سود ۲.۳میلیون تومانی خریداران سکه پیش‌فروشی بابت هرقطعه


28 مرداد 97

  رشد تقاضای طلا در بازارهای اروپایی


27 مرداد 97

  ده خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند؟ +اسامی


23 مرداد 97

  با متهم ردیف اول التهابات بازار ارز و طلا آشنا شوید


23 مرداد 97

  شرایط واردات طلا، ارز و طلای خام اعلام شد


22 مرداد 97

  شفاف سازی بانک مرکزی درباره سکه‌های پیش‌فرشی


18 مرداد 97

  سقوط قیمت سکه به مرز ۳میلیون تومان


17 مرداد 97

  تحویل 2.6 میلیون سکه در بانک ملی آغاز شد


17 مرداد 97

  طلا تا کجا عقب‌نشینی می‌کند؟


16 مرداد 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

«کارا» بزودی بازگشایی می‌شود


مجمع واردات: مدیر طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار وزارت کار (طرح تکاپو) از بازگشایی مجدد سامانه کارا برای ثبت نام از متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خبرداد.

افزایش قیمت رسمی یورو


مجمع واردات: بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن نرخ ۱۴ ارز از جمله یورو نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۱۸ واحد پولی دیگر مانند پوند کاهش یافت؛ نرخ ۷ ارز از جمله دلار نیز ثابت ماند.

پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند


مجمع واردات: یک کارشناس سیاستگذاری حوزه سلامت اعتقاد دارد فرار مالیاتی پزشکان در حال حاضر حدود ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.

دلار از "سنا" حذف شد!


مجمع واردات: متوسط قیمت دلار که به همراه چند ارز دیگر در سامانه نظام ارزی(سنا) به طور روزانه اعلام می‌شد، امروز در سامانه حذف شده است.

مردم: با محتکران مانند خائنان زمان جنگ برخورد شود


مجمع واردات: بیش از ۹۴ درصد از شرکت کنندگان در یک نظرسنجی اعتقاد دارند که محتکران مانند خائنان زمان جنگ هستند و باید مثل خائنان زمان جنگ با محتکران برخورد شود.
 

چوب «مجلس» لای چرخ «بانک مرکزی»

چوب «مجلس» لای چرخ «بانک مرکزی»


دوشنبه، 29 مرداد 1397
 

خطر قفل شدن مبادلات اقتصادی

خطر قفل شدن مبادلات اقتصادی


دوشنبه، 29 مرداد 1397
 

مرگ طبقه متوسط

مرگ طبقه متوسط


دوشنبه، 29 مرداد 1397
 

جزئیات خدمات سامانه روابط کار برای کارگران و کارفرمایان

جزئیات خدمات سامانه روابط کار برای کارگران و کارفرمایان


یکشنبه، 28 مرداد 1397
 

چرا ایران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؟

چرا ایران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؟


یکشنبه، 28 مرداد 1397

افزایش استفاده از کارت بازرگانی یکبار مصرف در صادرات

افزایش استفاده از کارت بازرگانی یکبار مصرف در صادرات


یکشنبه، 28 مرداد 1397
 

گام جدید آمریکا علیه ایران

گام جدید آمریکا علیه ایران


شنبه، 27 مرداد 1397
 

صادرات نفت ایران هیچگاه صفر نمی‌شود

صادرات نفت ایران هیچگاه صفر نمی‌شود


شنبه، 27 مرداد 1397
 

بورس جدی گرفته‌ نمی‌شود

بورس جدی گرفته‌ نمی‌شود


شنبه، 27 مرداد 1397
 

شرط آمریکا برای معاف شدن هند از تحریم نفتی ایران

شرط آمریکا برای معاف شدن هند از تحریم نفتی ایران


پنجشنبه، 25 مرداد 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/