صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 29059صفحه نخست » اخبار برگزیده مجمع وارداتیکشنبه، 2 شهریور 1393 - 18:31
جزئیات حذف تشریفات ترخیص کالا / افزایش ۳۰۰ درصدی اظهار کالا در مسیر سب
گمرکمجمع واردات: رئیس کل گمرک ایران به تشریح روند ترخیص کالا و بررسی عوامل دخیل در این روند پرداخت.
  
مجمع واردات:

 

 

 

مسعود کرباسیان، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد راهکار گمرک برای کاهش گلوگاه‌های مسیر قرمز در رویه‌های گمرکی اظهارداشت: یکی از وظایف گمرک کنترل و تطبیق کالاهای وارده و صادره با مقررات مربوط به آن کالا و وصول حقوق ورودی و عوارضی است که دولت و مجلس بر عهده گمرک می‌گذارند. این امر باید بدون اتلاف وقت و تحمیل هزینه مازاد برای صاحبان کالا و نهایتا اطمینان از صحت اظهار و دقیق کنترلهای گمرکی انجام شود و با اسنادی که صاحبان کالا به کمرک ارائه می‌دهند مورد مطابقت قرار بگیرد.
رئیس کل گمرک ایران افزود: ساده سازی فرآیندها همراه با یکپارچه سازی و هوشمندسازی در راس اولویتهای گمرک قرار گرفت که با توجه به تجربیات گذشته اکنون در اجرای سامانه آسیکودا و سایر نرم افزارهای کاربردی در گمرک و بهره گیری از توصیه‌های کلیدی سازمان جهانی و تجربیات موفق سایر کشورها با همکاری با پژوهشگران دانشگاه تهران این مهم به انجام رسید.
وی با تاکید بر اینکه در گمرکات اجرایی تشریفات ترخیص کالا در سامانه جامع گمرکی که از بهمن ماه سال گذشته اجرایی شده است، گفت: با به کارگیری مدیریت ریسک در قالبی هوشمند و بسته به ماهیت کالا به صورت سیستمی و بدون دخالت نیروی انسانی تعیین مسیر می‌شود.
کرباسیان یادآور شد: در مسیر قرمز با ارزیابی فیزیکی و عینی کالا و مطابقت آن با اسناد توسط کارشناس مربوطه عملیات بررسی و کنترل به شکل تفصیلی انجام می شد که در این مسیر ترخیص کالا نیازمند اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است.
رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اینکه در مسیر زرد اسناد و مجوزهای مورد نیاز برای ورود و ترخیص کالا دقیقا بررسی می شوند، بیان داشت: اما ماهیت کالا در مسیر زرد نیاز به کنترل و رسیدگی فیزیکی و عینی توسط ارزیابان ندارد. مسیر سبز نیز که اظهارکالا از ریسک حداقلی برخوردار است مربوط به کالاهای است که نیازی به اخذ هیچ مجوزی از مراجع مختلف ندارند و تشریفات گمرکی مسیر سبز در حداقل زمان انجام می شود.
وی با بیان اینکه گمرک ایران به عنوان مرزبان اقتصادی کشور نمی تواند کالایی که از بُعد ماهیت و کیفیت باید مورد بررسی فیزیکی قرار بگیرد را بدون لحاظ کردن مجوز مراجع ذیصلاح در مسیر سبز قراردهد، عنوان کرد: اما با توجه به سیاست کاهش تشریفات گمرکی با بازنگری فرآیند تعیین مسیر و با لحاظ بیش از 40 فاکتور به عنوان پارامترهای تعیین مسیر اظهارنامه و حذف بعضی آزمون های موازی که توسط سایر سازمانها روی کالا انجام می شود، سیستم تخصیص مسیر سه‌گانه اظهارنامه‌های گمرکی را مورد بازنگری قرار داده است و با افزایش سهم اظهارکالاها در دو مسیر سبز و زرد و متعاقبا کاهش سهم اظهار کالا از مسیر قرمز فرآیند ترخیص را در این حوزه ضمن تسهیل و تسریع کرد.
به گفته کرباسیان در سالهای گذشته سهم کالاهایی که در مسیر سبز اظهار می شدند کمتر از 5 درصد و کالاهایی که از مسیر زرد اظهار می شدند 28 درصد و سهم مسیر قرمز که زمان برترین مسیر اظهار کالا بودند 67درصد بوده است. این درحالی است که به طور میانگین در گمرکات کشور در چهارماهه نخست سال جاری میزان کالاهایی که از مسیر سبز ترخیص شده اند، با افزایش قریب به چهار برابری به 20 درصد از مجموع اظهارنامه ها رسیده است که نشانگر رشد 300 درصدی اظهار کالا در گمرکات از مسیر سبز است.
رییس کل گمرک ایران گفت: همچنین اظهار کالا در مسیر زرد از 28 درصد قبلی به 60 درصد در چهارماهه نخست سال 1393 رسیده که حاکی از افزایشی بالغ بر دو برابر ، در این مسیر دارد.
وی افزود: به تناسب افزایش سهم ترخیص کالا از دو مسیر سبز و زرد شاهد کاهش ترخیص کالا در مسیر زمان بر قرمز از 67 درصد قبلی به میزان 20 درصد فعلی هستیم که بیانگر این است که دو سوم کالاهایی که سابقا در مسیر قرمز اظهار می شدند، در حال حاضر از مسیر زرد و سبز اظهار می شوند که این امر بیانگر کاهشی معنی دار و در راستای سیاستهای تسهیل و توسعه تجارت در گمرک ایران است.
رئیس کل گمرک ایران در خصوص مسیر قرمز و اینکه چرا کالاها در این مسیر قرار می گیرند، بیان داشت: عوامل بسیاری در تعیین مسیر قرمز برای اظهار کالا دخیل است، از جمله کالاهای مشمول کنوانسیونهای مختلف جهانی از جمله منع سلاحهای شیمیایی، کنوانسیون پسماندهای خطرناک و کالاهایی مشمول مجوز استاندارد اجباری که دارای آزمون طولانی هستند، تعرفه کالاهایی که حتما باید مورد مطابقت قرار بگیرند، یا تعرفه آنها با چند تعرفه مختلف دیگر استنباط می شوند.
وی ادامه داد:‌ کالاهای شامل معافیت و یا زیرنویس دار باید با ارزیابی فیزیکی تصمیم به اخذ عوارض بر اساس وزن یا ماخذ تعیین شده گرفته شود، کالاها و ماشین آلات مستعمل موضوع کمیسیون ماده یک صنایع که باید در مسیر قرمز اظهار شوند و همچنین صاحبان کالا و اظهارکنندگان پرخطر که دارای سابقه تخلف در گمرک هستند.
کرباسیان کاهش زمان ترخیص کالا در مسیر قرمز را نیازمند همکاری موثر سازمان های مجوز دهنده که زیرمجموعه سایر وزارتخانه ها هستند دانست و خاطرنشان کرد: مهمترین عوامل زمان بر شدن ترخیص کالا بدلیل تاخیری است که به موجب قانون، گمرک مسئول وصول مجوز ترخیص از سازمان های مجوز دهنده است. و متأسفانه این تعلل ها بنام گمرک تمام می شود که امیدوارم این مهم با اجرای کامل ماده 12 قانون امور گمرکی ، استقرار پنجره واحد مجازی و همکاری سازمانهای دخیل در فرایند گمرکی مرتفع شود.

 

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  طلا دوباره ۱۳۰۰ دلار را خواهد شکست؟


29 اردیبهشت 97

  علل کاهش شدید نرخ طلا به زیر ۱۳۰۰دلار


29 اردیبهشت 97

  طلای ۱۸عیار نزولی شد


27 اردیبهشت 97

  افزایش نرخ طلای جهانی از سرگرفته شد


26 اردیبهشت 97

  ناکامی طلای جهانی برای از سرگیری روند صعودی


5 اردیبهشت 97

  سکه طرح جدید ۴۰ هزار تومان ارزان شد


3 اردیبهشت 97

  پیش فروش سه ماهه سکه بسته شد


2 اردیبهشت 97

  طلا بالاتر می‌رود؟


1 اردیبهشت 97

  پیش فروش سکه برقرار است


1 اردیبهشت 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

واکنش نتانیاهو به قطعنامه حقوق بشر سازمان ملل


مجمع واردات: سفیر آمریکا در سازمان ملل و نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل برای تحقیق درباره جنایات صهیونیست ها علیه مردم غزه را محکوم کردند.

گام نخست اروپا برای حفظ برجام


مجمع واردات: نزدیک به ۱۰ روز پس از تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا در خروج از برجام، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد این اتحادیه برای محافظت از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران قرار است مقررات بازدارنده را به اجرا درآورد.

رایزنی ترامپ و گوترش درباره ایران


مجمع واردات: کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل عصر جمعه در کاخ سفید با یکدیگر دیدار کردند.

راهکاری برای عبور تهران از بحران


مجمع واردات: طی روزهای اخیر و پس از خروج ایالات متحده از برجام، بسیاری از کارشناسان رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور مصرانه فضای تاریک‌ و ناامیدکننده‌ای را در مورد آینده ایران ترسیم می‌کنند.

چرا اتباع بیگانه باید ساماندهی شوند؟


مجمع واردات: یک کارشناس حوزه کار دلیل عدم ساماندهی اتباع بیگانه در کشور را جدی نبودن و ناهماهنگی میان دستگاه‌های مسئول در این زمینه دانست.
 

نقشه مسدودسازی تحریم‌ها

نقشه مسدودسازی تحریم‌ها


شنبه، 29 اردیبهشت 1397
 

تحقق رویای نفت 80 دلا‌ری

تحقق رویای نفت 80 دلا‌ری


شنبه، 29 اردیبهشت 1397
 

اروپا علیه آمریکا شوریده است؟!

اروپا علیه آمریکا شوریده است؟!


شنبه، 29 اردیبهشت 1397
 

قیمت نفت خام از مرز ۷۹ دلار عبور کرد

قیمت نفت خام از مرز ۷۹ دلار عبور کرد


چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1397
 

قیمت یورو کاهش یافت

قیمت یورو کاهش یافت


چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1397

جزئیات بخشنامه معافیت مالیاتی حقوق بگیران در سال 97+سند

جزئیات بخشنامه معافیت مالیاتی حقوق بگیران در سال 97+سند


سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397
 

یکسان‌سازی نرخ ارز؛ سد راه قاچاق

یکسان‌سازی نرخ ارز؛ سد راه قاچاق


سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397
 

آیا ایران شرایط FATF را می‌پذیرد؟

آیا ایران شرایط FATF را می‌پذیرد؟


سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397
 

برجام و آغاز بازی «بسته‌ای» اروپا با ایران

برجام و آغاز بازی «بسته‌ای» اروپا با ایران


سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397
 

تله پنهان تصمیم اوپک

تله پنهان تصمیم اوپک


یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/