صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 26890صفحه نخست » قوانین و مقررات چهارشنبه، 24 اردیبهشت 1393 - 14:08
بخشنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت در خصوص دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی شرکتهای خارجی در کشور
بخشنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت در خصوص دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی شرکتهای خارجی در کشور
  

مجمع واردات:

وزارت صنعت ، معدن تجارت طی دستورالعملی به شرح زیر اعلام نموده است :
این دستور العمل بر اساس ماده «4» قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مصوب 15/7/1388 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی ماده «21» قانون مذکور مصوب 17/7/1390 هیات وزیران و قانون حمایتی از مصرف کنندگان خودرو مصوب 23/3/1386 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی قانون مذکور مصوب 29/2/1389 هیات وزیران و آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو مصوب 10/2/1382 هیات وزیران و اصلاحیه آیین نامه مذکور مصوب 15/2/1390 هیات وزیران ، موضوع لزوم ساماندهی نمایندگی شرکتهای خارجی توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می گردد:

ماده 1 : کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی وارد کننده کالاهای سرمایه ای موظفلند به منظور اخذ گواهی فعالیت نمایندگی رسمی ، نسبت به ثبت نام ، درج و ارسال اولیه اطلاعات از طریق سامانهwww.ittc.ir و در صورت وجود شرایط و تایید مرکز امور اصناف و بازرگانان ، ارسال پستی مدارک به نشانی مرکز اقدام نمایند .

مرکز پس از برررسی مدارک و مشروط به احراز نمایندگی رسمی ، نسبت به صدور گواهی و ارسال به نشانی متقاضی حداکثر ظرف مدت 15 روز اقدام خواهد نمود.

تبصره – اعتبار گواهی فعالیت نمایندگی رسمی شرکت خارجی ، حداکثر 5 سال برای خودرو و 3 سال برای سایر کالاهای سرمایه ای و مصرفی با دوام ، مشروط بر اعتبار مدت قرارداد فی مابین شرکت خارجی و نمایندگی می باشد .

ماده 2 – مدارک لازم برای صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی شرکت خارجی در کشور : 1- درخواست کتبی ، 2- تکمیل فرم های مشخصات متقاضی و تعهدنامه (برابر فرم پیوست )3- تصویر آگهی تاسیس ، تغییرات و اساسنامه شرکت .4- اصل قرارداد به زبان فارسی و یا انگلیسی از شرکت خارج اصلی ، شعب و یا نمایندگی که دارای اختیارنامه رسمی از شرکت خارجی اصلی باشد .

تبصره 1 – در شرایط تحریم و در صورت عدم امکان تحقیق شرایط بند (4) ارائه اصل قرارداد متقاضی با شرکت واسط معتبر به همراه قرارداد واسط معتبر با شرکت خارجی اصلی که هر دو قرارداد ممهور به مهر اتاق بازرگانی کشور مبدا باشد ، بلامانع است .

تبصره 2 – قرارداد یا اختیارنامه شرکت خارجی اصلی به شرکت واسط و تعهدنامه شرکت خارجی اصلی ( و یا شرکت واسط در زمان تحریم ) که مشتمل برق قید دوره ( شروع و خاتمه ) نام کالا ، نام تجاری کالا (برند) ، نحوه حل و فصل اختلافات و شرایط فسخ ، الزام به ارائه خدمات پس از فروش ، نام طرف خارجی و ایرانی بوده می بایست ممهور به مهر اتاق بازرگانی یا صنایع کشور مبداء و سفارت یا کنسولگری یا دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران درآن کشور باشد

5- اصل تعهد نامه شرکت خارجی مبنی بر تضمین خدمات پس از فروش و قطعات یدکی در مورد خودرو به مدت ده سال و در خصوص سایر کالاهای مصرفی با دوام حداقل پنج سال از تاریخ آخرین عرضه کالا به کشور

6- تاییدیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر احراز توانمندی خدمات فروش و پس از فروش در خصوص کالاهای سرمایه ای و مصرفی با دوام و تاییدیه معاونت امور صنایع مبنی بر احراز توانمندی خدمات فروش و پس از فروش در خصوص خودرو .

سایر مقررات :ماده 3- کلیه نمایندگان رسمی کالاهای سرمایه ای و مصرفی با دوام شرکتهای خارجی ،مکلفند متناسب با میزان و گستره توزیع کالای خود ،مراکز خدمات پس از فروش مطابق ضوابط و آیین نامه های اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان مصوب 17/7/1390 هیات وزیران و قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو مصوب 23/3/1386 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی قانون مذکور مصوب 29/2/1389 هیات وزیران را ایجاد نموده و فهرست و مشخصات آنها را بطور عمومی اطلاع رسانی نمایند . 

ماده 4- در صورت فسخ نمایندگی از سوی شرکت خارجی و یا انصراف از فعالیت توسط نماینده ایرانی،طرف ایرانی موظف است ،ضمن اطلاع رسانی این موضوع به صورت عمومی ،همزمان به مرکز امور اصناف و بازرگانان نیز اعلام نماید. ماده 5- نمایندگی رسمی شرکت خارجی در خصوص تبلیغ کالای خود موظف به رعایت ماده (7) قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و آیین نامه اجرایی آن مصوب 5/6/1391 هیات وزیران می باشد . ماده 6- واردات کالا برای مصارف غیر تجاری مانند واردات به عنوان نمونه ساخت و تولید و با شرکت در نمایشگاه با رعایت مقررات ذیربط،از شمول آن دستورالعمل خارج خواهد شد .

این دستورالعمل در«6» ماده و «3» تبصره در تاریخ 4/2/1393 توسط وزیر صنعت ،معدن و تجارت تصویب و جایگزین« دستورالعمل ساماندهی فعالیت نمایندگی های رسمی شرکت های خارجی عرضه کننده کالا و خدمات خارجی در کشور »مصوب 12/9/1387 وزیر محترم وقت بازرگانی و « ضوابط فعالیت واردکنندگان کالاهای سرمایه ای و مصرفی با دوام خارجی در کشور »مصوب 23/10/1390 وزیر محترم وقت صنعت ،معدن و تجارت گردید.

 

 

 

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  توقف نوروزی حراج سکه بهار آزادی


28 اسفند 96

  بهای طلا کاهش یافت


26 اسفند 96

  بهای طلا کاهش یافت


22 اسفند 96

  آغاز معاملات ثانویه دومین صندوق طلا از امروز در بورس کالا


19 اسفند 96

  طلا برنده نهایی جنگ تجاری در جهان


19 اسفند 96

  کاهش روز به روز بهای طلا در بازار جهانی


10 اسفند 96

  ادامه کاهش بهای طلا در بازار جهانی


9 اسفند 96

  تداوم حراج سکه در بانک کارگشایی


7 اسفند 96

  بزرگترین دارندگان ذخایر طلای جهان


7 اسفند 96
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

جایگزین خرید در بازار ویلا


بازار نوروزی معاملات «ویلا» در استان‌های شمالی، تحت‌تاثیر ذائقه جدید متقاضیان با تغییر چهره نسبت به دوره‌های قبل مواجه شد.

مبارزه باید به سمت قاچاق کلان برود


معاون برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: تا سال ۱۳۹۲ بیش از ۹۰ درصد کشفیات به پرونده‌های زیر ۱۰ میلیون تومان مربوط می‌شد اما خواست مسئولان این بوده که از مبارزه با قاچاق خرد به ...

هزینه تماس و پیامک هنگام پرواز چقدر است؟


در کنار استفاده از سرویس رومینگ بین‌المللی هنگام حضور در کشورهای خارجی، یکی دیگر از موارد استفاده از رومینگ، در طول پرواز است؛ زمانی که هواپیما بلند شده و شما هنوز به مقصد مورد خود نرسیده‌اید. در چنین شرایطی اپراتورهای همراه ...

با خیال راحت در بانک‌ها سپرده‌گذاری کنید


کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در حال حاضر فعالیت موسسات غیرمجاز ساماندهی شده و تمام بانک ها و موسسات فعال در ایران تحت نظارت قرار دارند و جای هیچگونه نگرانی برای مشتریان و کارکنان بانک‌ها وجود ندارد.

بانک‌ها 2 ماهه 300 میلیارد تومان ملک فروختند


معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در باره آزاد سازی اموال مازاد بانک ها گفت: از ۱۰ دی امسال تا ۱۲ اسفند ۱۵ هزار میلیارد ریال از سهام شرکت ها و ۳ هزار میلیارد ریال از املاک بانک ها آزاد شد.
 

تغییر رویه ضمانت‌نامه‌های تجار

تغییر رویه ضمانت‌نامه‌های تجار


پنجشنبه، 2 فروردین 1397
 

۱۴۹هزار چک برگشت خورد

۱۴۹هزار چک برگشت خورد


سه شنبه، 29 اسفند 1396
 

ماراتون تعیین حداقل دستمزد سال 97

ماراتون تعیین حداقل دستمزد سال 97


دوشنبه، 28 اسفند 1396
 

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت جهانی نفت کاهش یافت


دوشنبه، 28 اسفند 1396
 

هفت تحول مهم اقتصادی جهان در سال۹۶

هفت تحول مهم اقتصادی جهان در سال۹۶


دوشنبه، 28 اسفند 1396

حسن روحانی سال ۹۷ را نامگذاری کرد

حسن روحانی سال ۹۷ را نامگذاری کرد


دوشنبه، 28 اسفند 1396
 

جلسه دستمزد کارگران، باز هم بدون نتیجه

جلسه دستمزد کارگران، باز هم بدون نتیجه


یکشنبه، 27 اسفند 1396
 

سرنوشت بازارهای نفت به کجا ختم می شود؟

سرنوشت بازارهای نفت به کجا ختم می شود؟


یکشنبه، 27 اسفند 1396
 

اقتصاد ایران، تحت تأثیر چه شوک‌هایی بوده است؟

اقتصاد ایران، تحت تأثیر چه شوک‌هایی بوده است؟


یکشنبه، 27 اسفند 1396
 

مصوبه جدید دولت برای تهاتر بدهی مالیاتی

مصوبه جدید دولت برای تهاتر بدهی مالیاتی


یکشنبه، 27 اسفند 1396
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: رکورد درآمدهای گمرکی ایران شکسته شد