صفحه اصلی مجمع واردات    گزارش تصویری    درباره مجمع واردات    تعرفه تبلیغات    جستجوی پیشرفته    تماس با تحریریه    لینکهای مفید  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 26890صفحه نخست » قوانین و مقررات چهارشنبه، 24 اردیبهشت 1393 - 19:38
بخشنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت در خصوص دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی شرکتهای خارجی در کشور
بخشنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت در خصوص دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی شرکتهای خارجی در کشور
  

مجمع واردات:

وزارت صنعت ، معدن تجارت طی دستورالعملی به شرح زیر اعلام نموده است :
این دستور العمل بر اساس ماده «4» قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مصوب 15/7/1388 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی ماده «21» قانون مذکور مصوب 17/7/1390 هیات وزیران و قانون حمایتی از مصرف کنندگان خودرو مصوب 23/3/1386 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی قانون مذکور مصوب 29/2/1389 هیات وزیران و آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو مصوب 10/2/1382 هیات وزیران و اصلاحیه آیین نامه مذکور مصوب 15/2/1390 هیات وزیران ، موضوع لزوم ساماندهی نمایندگی شرکتهای خارجی توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می گردد:

ماده 1 : کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی وارد کننده کالاهای سرمایه ای موظفلند به منظور اخذ گواهی فعالیت نمایندگی رسمی ، نسبت به ثبت نام ، درج و ارسال اولیه اطلاعات از طریق سامانهwww.ittc.ir و در صورت وجود شرایط و تایید مرکز امور اصناف و بازرگانان ، ارسال پستی مدارک به نشانی مرکز اقدام نمایند .

مرکز پس از برررسی مدارک و مشروط به احراز نمایندگی رسمی ، نسبت به صدور گواهی و ارسال به نشانی متقاضی حداکثر ظرف مدت 15 روز اقدام خواهد نمود.

تبصره – اعتبار گواهی فعالیت نمایندگی رسمی شرکت خارجی ، حداکثر 5 سال برای خودرو و 3 سال برای سایر کالاهای سرمایه ای و مصرفی با دوام ، مشروط بر اعتبار مدت قرارداد فی مابین شرکت خارجی و نمایندگی می باشد .

ماده 2 – مدارک لازم برای صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی شرکت خارجی در کشور : 1- درخواست کتبی ، 2- تکمیل فرم های مشخصات متقاضی و تعهدنامه (برابر فرم پیوست )3- تصویر آگهی تاسیس ، تغییرات و اساسنامه شرکت .4- اصل قرارداد به زبان فارسی و یا انگلیسی از شرکت خارج اصلی ، شعب و یا نمایندگی که دارای اختیارنامه رسمی از شرکت خارجی اصلی باشد .

تبصره 1 – در شرایط تحریم و در صورت عدم امکان تحقیق شرایط بند (4) ارائه اصل قرارداد متقاضی با شرکت واسط معتبر به همراه قرارداد واسط معتبر با شرکت خارجی اصلی که هر دو قرارداد ممهور به مهر اتاق بازرگانی کشور مبدا باشد ، بلامانع است .

تبصره 2 – قرارداد یا اختیارنامه شرکت خارجی اصلی به شرکت واسط و تعهدنامه شرکت خارجی اصلی ( و یا شرکت واسط در زمان تحریم ) که مشتمل برق قید دوره ( شروع و خاتمه ) نام کالا ، نام تجاری کالا (برند) ، نحوه حل و فصل اختلافات و شرایط فسخ ، الزام به ارائه خدمات پس از فروش ، نام طرف خارجی و ایرانی بوده می بایست ممهور به مهر اتاق بازرگانی یا صنایع کشور مبداء و سفارت یا کنسولگری یا دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران درآن کشور باشد

5- اصل تعهد نامه شرکت خارجی مبنی بر تضمین خدمات پس از فروش و قطعات یدکی در مورد خودرو به مدت ده سال و در خصوص سایر کالاهای مصرفی با دوام حداقل پنج سال از تاریخ آخرین عرضه کالا به کشور

6- تاییدیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر احراز توانمندی خدمات فروش و پس از فروش در خصوص کالاهای سرمایه ای و مصرفی با دوام و تاییدیه معاونت امور صنایع مبنی بر احراز توانمندی خدمات فروش و پس از فروش در خصوص خودرو .

سایر مقررات :ماده 3- کلیه نمایندگان رسمی کالاهای سرمایه ای و مصرفی با دوام شرکتهای خارجی ،مکلفند متناسب با میزان و گستره توزیع کالای خود ،مراکز خدمات پس از فروش مطابق ضوابط و آیین نامه های اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان مصوب 17/7/1390 هیات وزیران و قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو مصوب 23/3/1386 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی قانون مذکور مصوب 29/2/1389 هیات وزیران را ایجاد نموده و فهرست و مشخصات آنها را بطور عمومی اطلاع رسانی نمایند . 

ماده 4- در صورت فسخ نمایندگی از سوی شرکت خارجی و یا انصراف از فعالیت توسط نماینده ایرانی،طرف ایرانی موظف است ،ضمن اطلاع رسانی این موضوع به صورت عمومی ،همزمان به مرکز امور اصناف و بازرگانان نیز اعلام نماید. ماده 5- نمایندگی رسمی شرکت خارجی در خصوص تبلیغ کالای خود موظف به رعایت ماده (7) قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و آیین نامه اجرایی آن مصوب 5/6/1391 هیات وزیران می باشد . ماده 6- واردات کالا برای مصارف غیر تجاری مانند واردات به عنوان نمونه ساخت و تولید و با شرکت در نمایشگاه با رعایت مقررات ذیربط،از شمول آن دستورالعمل خارج خواهد شد .

این دستورالعمل در«6» ماده و «3» تبصره در تاریخ 4/2/1393 توسط وزیر صنعت ،معدن و تجارت تصویب و جایگزین« دستورالعمل ساماندهی فعالیت نمایندگی های رسمی شرکت های خارجی عرضه کننده کالا و خدمات خارجی در کشور »مصوب 12/9/1387 وزیر محترم وقت بازرگانی و « ضوابط فعالیت واردکنندگان کالاهای سرمایه ای و مصرفی با دوام خارجی در کشور »مصوب 23/10/1390 وزیر محترم وقت صنعت ،معدن و تجارت گردید.

 

 

 

   
  

 
   طلا،سکه و ارز  

  طلا دوباره ۱۳۰۰ دلار را خواهد شکست؟


29 اردیبهشت 97

  علل کاهش شدید نرخ طلا به زیر ۱۳۰۰دلار


29 اردیبهشت 97

  طلای ۱۸عیار نزولی شد


27 اردیبهشت 97

  افزایش نرخ طلای جهانی از سرگرفته شد


26 اردیبهشت 97

  ناکامی طلای جهانی برای از سرگیری روند صعودی


5 اردیبهشت 97

  سکه طرح جدید ۴۰ هزار تومان ارزان شد


3 اردیبهشت 97

  پیش فروش سه ماهه سکه بسته شد


2 اردیبهشت 97

  طلا بالاتر می‌رود؟


1 اردیبهشت 97

  پیش فروش سکه برقرار است


1 اردیبهشت 97
  آرشیو
 
   واردات،صادرات،اقتصاد و تجارت  

واکنش نتانیاهو به قطعنامه حقوق بشر سازمان ملل


مجمع واردات: سفیر آمریکا در سازمان ملل و نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل برای تحقیق درباره جنایات صهیونیست ها علیه مردم غزه را محکوم کردند.

گام نخست اروپا برای حفظ برجام


مجمع واردات: نزدیک به ۱۰ روز پس از تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا در خروج از برجام، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد این اتحادیه برای محافظت از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران قرار است مقررات بازدارنده را به اجرا درآورد.

رایزنی ترامپ و گوترش درباره ایران


مجمع واردات: کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل عصر جمعه در کاخ سفید با یکدیگر دیدار کردند.

راهکاری برای عبور تهران از بحران


مجمع واردات: طی روزهای اخیر و پس از خروج ایالات متحده از برجام، بسیاری از کارشناسان رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور مصرانه فضای تاریک‌ و ناامیدکننده‌ای را در مورد آینده ایران ترسیم می‌کنند.

چرا اتباع بیگانه باید ساماندهی شوند؟


مجمع واردات: یک کارشناس حوزه کار دلیل عدم ساماندهی اتباع بیگانه در کشور را جدی نبودن و ناهماهنگی میان دستگاه‌های مسئول در این زمینه دانست.
 

نقشه مسدودسازی تحریم‌ها

نقشه مسدودسازی تحریم‌ها


شنبه، 29 اردیبهشت 1397
 

تحقق رویای نفت 80 دلا‌ری

تحقق رویای نفت 80 دلا‌ری


شنبه، 29 اردیبهشت 1397
 

اروپا علیه آمریکا شوریده است؟!

اروپا علیه آمریکا شوریده است؟!


شنبه، 29 اردیبهشت 1397
 

قیمت نفت خام از مرز ۷۹ دلار عبور کرد

قیمت نفت خام از مرز ۷۹ دلار عبور کرد


چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1397
 

قیمت یورو کاهش یافت

قیمت یورو کاهش یافت


چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1397

جزئیات بخشنامه معافیت مالیاتی حقوق بگیران در سال 97+سند

جزئیات بخشنامه معافیت مالیاتی حقوق بگیران در سال 97+سند


سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397
 

یکسان‌سازی نرخ ارز؛ سد راه قاچاق

یکسان‌سازی نرخ ارز؛ سد راه قاچاق


سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397
 

آیا ایران شرایط FATF را می‌پذیرد؟

آیا ایران شرایط FATF را می‌پذیرد؟


سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397
 

برجام و آغاز بازی «بسته‌ای» اروپا با ایران

برجام و آغاز بازی «بسته‌ای» اروپا با ایران


سه شنبه، 25 اردیبهشت 1397
 

تله پنهان تصمیم اوپک

تله پنهان تصمیم اوپک


یکشنبه، 9 اردیبهشت 1397
 
صفحه اصلی
  درباره ما
  تعرفه تبلیغات
  تماس با تحریریه
  جستجوی پیشرفته
  لینک های مفید
  آرشیو اخبار برگزیده
گزارش تصویری مجمع واردات
  RSS سایت مجمع واردات
  نسخه موبایل سایت مجمع واردات
  نسخه تلکس سایت مجمع واردات
 
 
 
سایت خبری مجمع عالی واردات منعکس کننده اخبار حوزه تجارت و اقتصاد کشور میباشد و درج اخباردر این سایت الزاما بمعنای موضع مجمع عالی واردات نمیباشد.ضمنا آگهی ها و دعوت به همکاری ها نیز جنبه تبلیغاتی داشته و مسئولیت مطالب و تصاویر استفاده شده در آگهی بر عهده سفارش دهنده می باشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده مجمع نمی باشد.
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: انتظار ثبات قیمت خودرو عادلانه نیست/